Wpływ inflacjii na emeryturę i oszczędności

napisał/a: mellea 2015-10-12 06:11
Wprawdzie obecnie inflacja jest niska, ale ten stan nie potrwa wiecznie. Mam pewne oszczędności - boję się że zostaną zjedzone przez inflację właśnie... jak sie przed tym bronić?
bertelen
napisał/a: bertelen 2015-10-12 07:28
mellea napisal(a):Wprawdzie obecnie inflacja jest niska, ale ten stan nie potrwa wiecznie. Mam pewne oszczędności - boję się że zostaną zjedzone przez inflację właśnie... jak sie przed tym bronić?


Ja odkładam pieniadze na lokatach. Wprawdzie oprocentowanie obecnie nie jest wysokie ale i tak jest trochę wyższe niż inflacja. Możesz sobie poczytać o tym tutaj:
http://dz-ow.pl/wiadomosci/biznes-i-inwestycje/3408,inflacja-a-oszczedzanie-na-emeryture.html

Ja nazbieram wystarczającą ilość pieniędzy to planujemy razem z męzem kupić mieszkanie na wynajem. Dzięki temu będzie można wynajmować i nieruchomośc zawsze ma swoją wartość.
napisał/a: awantula 2015-11-23 12:41
Zgadzam się z kolegą wyżej Najbezpieczniej jest inwestować w lokaty. Pewny zysk. Zapraszam do zapoznania się z rankingiem: konta oszczędnościowe
napisał/a: tosiaa30 2016-02-29 10:46
Może właśnie dlatego lepiej jest zainwestować w takie złoto łódź? Na tym raczej nie można stracić. Można kupić monetę albo sztabkę w zależności od funduszy:)
napisał/a: rejczell 2016-04-05 16:50
Inflacja to wskaźnik uśredniony. Realnie jak mało jeździsz samochodem, niski wskaźnik inflacji to właśnie zasługa spadku cen na stacjach benzynowych.
Bo reszta albo lekko drożeje, albo stoi w miejscu.
Od tego masz lokaty, inwestycje by pomnażać pieniądze.

optimed pro office
napisał/a: polrun 2016-05-09 14:26
Jeśli nie chcemy się martwić o inflację, to najlepiej zainwestować w obligacje korporacyjne. To o wiele lepszy pomysł na to, żeby jednak na stare lata mieć trochę więcej pieniędzy:)
napisał/a: katamiodu 2016-05-17 09:24
Na szczescie w chwili obecnej nie musimy martwic sie o zbyt wysoki poziom inflacji. W razie jej nastapienia, najprawdopodobniej nastapi zmiana oprocentowania lokat. Są pewnym sposobem na mnożenie pieniędzy.
Polecam sronę konta-oszczednosciowe.blogspot.com, na niej znajdziecie więcej informacji i rankingi aktualnych lokat
napisał/a: abednarz 2016-06-26 01:23
Może warto pomyśleć o inwestycji w spółki Skarbu Państwa oraz spółki samorządowe, które wykazują wysoką stopę zwrotu. Zobaczcie sobie stronę http://inwestujzarabiaj.pl wydaje mi się, że pomoc profesjonalisty jest niezbędna, szczególnie jeżeli inwestujemy większe kwoty.