Własna firma

napisał/a: saraz 2015-09-13 11:02
Niedawno założyłam niedużą firmę- bez kredytów dotacji itp rzeczy :) Miałam oszćzedności z pracy za granicą i zainwestowałam je w taki wląsnie sposób :) Nie żałuje bo firma jak na razie przynosi dochody wystarczające na normalne życie. I teraz pytanie - czy warto na rozwój firmy brać kredyt? Bo rozwijac sie chcę na pewno.. gotówki juz nie mam na inwestycje. Mozna by było wybrać coś odpowiedniego dla mojej firmy..jak myslicie?
napisał/a: asre1-a 2015-09-18 14:09
Jeśli chcesz rozwijać swój biznes a nie masz już na to gotówki to kredyt raczej Ci się przyda. Z własnego doświadczenia mogę polecić Ci mBank, mają bardzo korzystne oferty. Możesz też założyć u nich konto firmowe, wtedy będziesz mogła skorzystać z kredytu w rachunku bieżącym :).
napisał/a: zoffinnka 2015-09-22 11:50
Jeśli możesz to na razie powstrzymaj się od brania kredytów. Nigdy nie wiadomo czy firma zaraz nie zmniejszy zysków i będzie problem ze spłatą. Pomyśl może na czym możesz oszczędzać. Ja w ten sposób szukam środków na jakieś mniejsze lub większe inwestycje. Możesz chociażby kupić artykuły biurowe online.
napisał/a: milenaw_88 2015-10-26 10:00
Jeśli chcesz do tego zainwestować w rozwój swojej firmy, wyjechać z pracownikami na jakieś szkolenie, polecam Ci kierunek Wrocław. Mimo, że miasto do tanich nie należy, jest dobre miejsce na zakwaterowanie. W zależności od tego, kogo chcesz kwaterować i w jakich warunkach, masz do dyspozycji apartamenty, pokoje, mieszkania, hostele i hotele robotnicze.
napisał/a: iamklaudka 2015-11-16 08:39
Myślę, że to bardzo przydatne, zwłaszcza gdy prowadzi się biznes w internecie. Jeśli otwieracie sklep stacjonarny, to świetnym pomysłem jest zakup terminalu, który umożliwia doładowywanie telefonów. To alternatywa dla zwykłych kart, które trzeba stale zamawiać.
napisał/a: a-leks_90 2015-11-18 10:29
Własny biznes wiąże się niestety ze sporą ilością wydatków, zanim zacznie przynosić satysfakcjonujące zyski. Wszystkim rozpoczynającym przygodę z własną działalnością serdecznie polecam Program Aktywizacja, gdzie bez dodatkowych kosztów można korzystać z usług księgowości internetowej oraz innych aplikacji pomocnych w prowadzeniu nowoczesnego biznesu. Nic nie tracąc można zyskać na prawdę wiele zaoszczędzając tym samym pieniądze.
napisał/a: tosia93 2015-12-08 02:25
Problemem na początku nie jest zazwyczaj brak pieniędzy, tylko niesprawne zarządzanie nimi. Bierze się to z tego, że większość osób woli sama zadbać o finanse, niż zabezpieczyć się w odpowiednie programy do tego przygotowane. A istnieją takie oprogramowania jak np http://newdatalabs.com/prezentacja-1/ z którego korzysta nawet Facebook. Wystarczy o tym więcej poczytać i przemyśleć wprowadzenie tego również u siebie.
napisał/a: milanowa 2015-12-16 16:56
Niestety dzisiaj praktycznie w każdej branży jest duża konkurencja, także jeszcze przed otworzeniem firmy trzeba postarać się o odpowiednią strategię marketingową, bez tego biznes nie ma szans na powodzenie.
napisał/a: zawrotka 2015-12-21 00:07
Kredytu bym nie brała, jesli myślała bym o dofinansowaniu firmy zdecydowałabym się na dotacje unijne np na zakup sprzętu, jakieś szkolenia, zależy czego Ci potrzeba. Jesli zdecydujesz się na dotację to musisz dobrze przygotować, biznes plan itp. możesz liczyc na pomoc firmy która będzie w twoim imieniu starać się o dotację dla ciebie. Kiedy weźmiesz kredyt zapewne tak dobrze się nie przygotujesz, nie poświęcisz tyke czasu co przy przygotowaniu do dotacji. No i przy dotacjach nie musisz wszytskiegooddawać. Nie ma rozwoju firmy bez planowania, analizowania, tak na partyzantce to można przetrwać ale nie rozwijać.
napisał/a: baskaa 2015-12-21 10:59
A możecie doradzić co zrobić jak klient jest niewypłacalny? Faktycznie komornik może ściągnąć długi?
napisał/a: danina 2016-01-19 22:13
Uważam, że jak ktoś otwiera własną firmę, to oprócz podstawowych kwestii takich jak wyposażenie biura, załatwienie księgowości, powinien też pomyśleć o dobrym sprzęcie i oprogramowaniu komputerowym, co może sie wydawać kwestią dość banalną, ale dobrze postawić na dobrą jakość.
napisał/a: tosia93 2016-01-24 13:25
Trzeba zwrócić uwagę na to, że na początku nie jest zazwyczaj brak pieniędzy, tylko niesprawne zarządzanie nimi. Bierze się to z tego, że większość osób woli sama zadbać o finanse, niż zabezpieczyć się w odpowiednie programy do tego przygotowane. A istnieją takie oprogramowania jak np http://newdatalabs.com/prezentacja-1/ z którego korzysta nawet Facebook. Wystarczy o tym więcej poczytać i przemyśleć wprowadzenie tego również u siebie, bo na pewno da to niesamowite efekty.