Słuchacie radia z dziećmi?

napisał/a: jane_eyre 2015-08-04 16:11
Naszła mnie taka refleksja ostatnio, pamiętam jak byłam mała, jeszcze nie było tylu bajek w tv, wiec często w domu leciało radio, nie jakieś tam specjalne audycje dla dzieci tylko co popadło. Jakieś mam takie pozytywne skojarzenie z tym związane. No a wakacje u babci pod znakiem lata z radiem upływały oczywiscie :) pamiętam, że zawsze były konkursy, słuchacze dzwonili i wybierali numer pytania, na które mają odpowiedzieć i często padało "pierwsze wolne", zachodziłam w głowę ilez oni mogą mieć tych pierwszych wolnych, bo nie wiedziałam o co chodzi:D No i teraz jak byłam u babci to znów posłuchałam sobie radia i mnie tak własnie naszło. Teraz dzieciaki już nie słuchają radia chyba, jest tv, komputer, internet, ale nie ma tej całej magii, która jest w radiu... Tak sie tylko chciałam podzielić spostrzeżeniami i zapytać czy słuchacie radia z dziecmi? :)
chmielka
napisał/a: chmielka 2015-08-04 19:46
Ja w ogóle :) Ma różne gry edukacyjne, czytamy, chociaż jest jeszcze bardzo mała, ale radia jakoś nie słuchamy. Ja też w dzieciństwie z tego medium nie korzystałam ;)
napisał/a: bartekmichno 2015-08-09 08:15
jak jadę z dzieckiem w samochodzie to słucham, a tak to zabawy na zewnątrz
napisał/a: ken_dall 2015-08-11 11:20
To mi teraz przypomnialas lato z radiem :P Tez sluchalam, kisząc ogórki z babcią albo zaprawiając kompoty ;P To byly czasy :) Teraz juz rzadko sama slucham radia, bo srednio mi odpowiada muzyka ktora leci obecnie :) A dziecku wole wlaczyc jakies sluchowisko czy bajke- cos z sensem ;) Ale lato z radiem jak podrosnie to mu wlacze ;)
napisał/a: patrycja262 2015-08-12 20:01
Oj tak Lato z Radiem to była świetna sprawa. Achh szkoda, że już te czasy nie wrócą. Ja czasami przed snem włączam dla maluszka bajki w języku angielskim podobno bardzo dobrze stymuluja naukę :)
napisał/a: FantomMarty 2015-08-24 16:51
To ja pamiętam, jak słuchaliśmy z siostrą jakieś listy przebojów całymi wieczorami. :) Nie pamiętam już nawet jak to się nazywało i na jakiej stacji. :D Wtedy rodzice okupowali telewizor, a my albo coś tam czytałyśmy, graliśmy w coś i przy okazji leciało radio. :)
Ale nie zgodzę się, że era radia minęła, bo teraz można znaleźć całe pasma dla dzieci np polskie radio dzieciom - jest sporo muzyki dla dzieci i audycji dla maluchów. To ja nie pamiętam, żeby w czasach mojego dzieciństwa coś takiego było.
warriorka
napisał/a: warriorka 2015-08-24 19:48
Ja jakoś się nie mogę przekonać do radia. Nie słuchałam w dzieciństwie, jako nastolatka już za to tak, polowałam na swoje ulubione przeboje. Radia nie słucham, ale wiele dobrego słyszałam o audycjach np. w Trójce.
napisał/a: jane_eyre 2015-08-25 12:04
ano wlasnie:) a z tą muzyką bywa równie, jest przecież tyle stacji, naprawde można wybrac coś wartościowego, nie trzeba sie zdawać na jakąś zetkę czy rmf, ktore lecą w kazdym autobusie dalekobieżnym :) w necie jest sporo stacji, nawet tematycznych. Fantom Marty jeśli chodzi o radio dzieciom to czy latwo daje sie utrzymac uwage dziecka przy takich audycjach? Za moich czasów nie bylo za bardzo wyboru, teraz jest trudniej :) a może wlasnie o to chodzi? :)
napisał/a: dariakwia 2015-09-04 12:39
Wiele magicznych rzeczy i czynności poszło w zapomnienie w dzisiejszych czasach. Choć ja w dzieciństwie raczej też nie słuchałam radia. Słuchałam za to bajek na winylowych płytach, a potem na kasetach ;) Niestety czasem nie da się nie iść z duchem czasu, ale zawsze można wybrać coś odpowiedniego dla dzieciaka, nawet z palety nowoczesnych wynalazków. Ja często oglądam ze swoją pociechą http://bajkowa.tv/ i to jest dla mnie taka forma dobrych tradycyjnych bajek w nowoczesnym wydaniu :)
napisał/a: velini 2015-09-04 14:28
Nie, ba nawet w domu nie mamy radia
napisał/a: polkowa4 2015-09-06 12:15
Męczy mnie to radio, ciągle grają to samo!
napisał/a: lechupechu 2015-09-06 23:08
Czasem :)