Zaparcia w ciąży

napisał/a: mania06 2015-07-10 00:16
Jakie znacie metody na zaparcia w ciąży? Czy stosujecie jakieś leki czy bardziej metody naturalne?
mirabelka88
napisał/a: mirabelka88 2015-07-18 19:13
Dużo błonnika ;) Jabłka, maliny, bób. Mamy lato, więc ceny są dość niskie. Możesz skubnąć kilka suszonych śliwek, rodzynki. Jak nie pomoże, to pogadaj ze swoim lekarzem.
napisał/a: olciadobcia 2015-07-30 19:08
jabłka, śliwki, dużo pić.
napisał/a: mania06 2015-08-09 22:42
Próbowałam już tego, nie pomaga. Byłam na wizycie kontrolnej i lekarz zapisał mi Laximama, czy to mi pomoże? Straciłam już nadzieję :( wciąż boli i przeszkadza.
napisał/a: kajka83 2015-08-18 08:48
A może aloes? Miąższ aloesowy w formie płynnej Forever Aloe Vera Gel http://aloes-forever.eu/?12,aloes-do-picia-forever-aloe-vera-zel jest naturalny i pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit. Dodatkowo pozytywnie wpływa na układ immunologiczny. Zawiera też mnóstwo witamin i minerałów. Skonsultuj się z lekarzem, ale to naturalny środek nie powinno więc być problemu z jego stosowaniem.
kannan
napisał/a: kannan 2015-09-01 14:47
Najlepiej indywidualnie dobrać coś skutecznego, jednym pomagają śliwki i woda, na mnie to zupełnie nie działa, mogę dowolnie mieszać i popić wszystko mlekiem i nic się nie dzieje, zostają mi tylko środki z apteki.
napisał/a: aanka91 2015-09-18 12:33
Przy problemie z zaparciami najważniejsza jest odpowiednia dieta. Należy ograniczyć pokarmy ciężkostrawne, tłuszcze zwierzęce, rafinowane węglowodany (jak biała mąka i cukier), oraz jednocześnie wzbogacić w produkty będące źródłem błonnika pokarmowego, jak produkty pełnoziarniste, czy warzywa strączkowe. Zawsze można też wspomóc się lekami (doodbytnicze czopki glicerynowe, preparaty z laktulozą, płynna parafina, gotowe probiotyki), ale je powinien przypisać lekarz - w ciąży nie stosujcie żadnych środków przeczyszczających, nawet ziołowych.
kannan
napisał/a: kannan 2015-09-25 15:33
Na zaparcia pomaga odpowiednia dieta, zdarza się że to nie wystarczy, mam zawsze w domu dicopeg od czasu kiedy miałam z tym ogromny problem w ciąży. Chyba dużo mam ma tą przypadłość.
napisał/a: mariela23 2015-10-26 18:18
Ja nie miałam z tym problemów, ale dziecko owszem. Co dajecie dziecku gdy ma zatwardzenie i widać, ze dziecko przez to cierpi?
kannan
napisał/a: kannan 2015-10-28 15:36
Jedyny bezpieczny środek dla dzieci jaki znam to dicopeg junior, nie wiem czy znajdziesz środek lepszy dla dziecka.
napisał/a: saraz 2016-01-14 20:41
mi pomaga siemie lniane i jablka
napisał/a: marzena_328 2016-01-15 07:28
mania06 i jak pomogła Tobie laximama? Z tego co tutaj przeczytałam http://zdrovit.pl/produkty/laximama ma spore ilości błonników pochodzących z babki jajowatej oraz jabłka. Zwiększ ilość wypijanej wody, najlepiej ciepłej bo często mała ilość przyjmowanych płynów powoduje zaparcia. Ja też czasami miewam zaparcia ale odkąd zmieniłam dietę, jem regularnie co 3 godziny, zaczęłam wypijać więcej płynów, jadam zupy których wcześniej nie jadałam i więcej się ruszam to mam rzadziej zaparcia albo nie mam już ich wcale.