Wybor niani

napisał/a: kajmanka 2014-11-17 22:21
Na co zwracacie uwagę przy wyborze niani? pytanie ja o jej stan zdrowia, przebyte choroby itp itd? jakie zaswiadczenia od lekarza czy cos? jak myslicie? troche sie denerwuje a czeka mnie za miesiac ten wybor...
ustamalinowe
napisał/a: ustamalinowe 2014-11-20 00:56
Zdrowie to przecież podstawowa sprawa przy wyborze niani, przynajmniej u mnie tak było. Każdy rodzic chce by jego maluch trafił w dobre ręce, przecież taka osoba zwykle spędza za dnia więcej czasu z malcem niż sam rodzic. Jestem zdania, że lepiej jest zweryfikować stan zdrowia przyszłej niani za wczasu, bo później może być zwyczajnie za późno i ja nie wahałam się aby poprosić o wyniki badań
napisał/a: kajmanka 2014-11-21 19:18
na co w szczegolnosci powinnam zwrocic uwage Twoim zdaniem?
ustamalinowe
napisał/a: ustamalinowe 2014-11-22 11:01
jakieś różne bakterie, paciorkowce i inne gronkowce, wirusowe zapalenia wątroby typu B, C, salmonella, nie wiem, może gruźlica - generalnie wszystko to co może się na dziecko przenieść łatwo w kontakcie z daną osobą, drogą kropelkową, przez krew, cokolwiek. Różne zdarzenia mają miejsce podczas opieki nad dzieckiem, może się skaleczyć czy coś a przecież wtedy droga do złapania wirusa jest szalenie prosta. Tu chodzi o zdrowie naszego dziecka, więc nie polegałabym tak łatwo na zapewnieniach i tym, że dobrze z oczu patrzy, ale zdecydowanie poprosiłabym o wyniki takich badań
napisał/a: kajmanka 2014-11-23 22:00
ale piszesz ze Ty nie wahalas sie aby poprosic o wyniki? tz ze to zrobilas tak? i jaka byla reakcja? ale lepiej bym no oplacila jej te wyniki i ja skierowala czy kazala zrobic a pozniej oplacic? i wszystko osobno robilas? teraz tak mysle ze faktycznie wole miec pewnosc. moze jestem lekko przewrazliwion ale jednak chodzi o moje dziecko:)
ustamalinowe
napisał/a: ustamalinowe 2014-11-23 23:18
No tak, poprosiłam o zrobienie badań. To jest identyczna sytuacja jak np. w momencie kiedy chcesz pracować w gastronomii, tak samo należy poświadczyć że nie jest się nosicielem żadnych zaraźliwych chorób, więc to już norma mam wrażenie. Może umów się, że jak będą wyniki to jakiś bonus do pierwszej wypłaty dorzucisz za nie i już :) teraz są nawet jakieś różne kompleksowe badania dla niań z tego co widziałam u siebie w przychodni
napisał/a: kajmanka 2014-11-25 23:17
hehe, tz ze sa jakies badania typowe robione pod nianie:D? jakis taki caly zestaw:D?
ustamalinowe
napisał/a: ustamalinowe 2014-11-29 01:14
aż po pracy wskoczyłam po ulotkę którą ostatnio czytałam u siebie w LM żeby móc Ci rzetelnie odpowiedzieć - od internisty dostaje się skierowania na badania, jeśli wyniki są prawidłowe wystawiany jest nawet podobno jakiś certyfikat :D cały pakiet to koszt rzędu 350zł
napisał/a: kajmanka 2014-11-30 15:43
kurcze! super to! mysle ze z tego skorzystam, dzieki, juz sprawdzam w internecie jak to wyglada ile trwa i co dokladnie tam jest. wydaje mi sie ze za taka cene naprawde sie oplaca:)
napisał/a: alinka1976 2015-01-14 11:06
mnie przeraża zostawienie dzieci z obcą osobą po tym co widziałam chociażby w programach telewizyjnych. Myślę, że przede wszystkim zwróciłabym uwagę na to jak niania zwraca się do maluchów i jak one reagują i chyba załozyłabym kamery w domu. Najważniejsze byłoby dla mnie bezpieczeństwo dzieci. Czteroletni syn już by mi powiedział że coś jest nie tak
napisał/a: kajmanka 2015-04-21 22:16
ja wam powiem ze juz mam od jakiegos czasu nianie, zrobilam jej te badania, nie protestowala, nawet sie ucieszyla ze bedzie przebadana:D i naprawde nie mam sie czego obawiac, jest naprawde bardzo w porzadku a moje dziecko zostaje z nia bez problemu :)