Podrażnienia po depilacji

napisał/a: Anka6 2014-10-16 09:11
Ogólnie mam bardzo wrażliwą skórę - naczynkową, alergiczną itd, ale nic nie sprawia mi takiego problemu jak depilacja bikini. Czego bym nie użyła : kremu, plastrów lub zwykłej pianki i maszynki to zawsze wyskoczą mi po jakimś czasie czerwone krostki...jak temu zaradzić?
warriorka
napisał/a: warriorka 2014-10-16 12:20
Słyszałam, że niektóre dziewczyny używają kremu Depleva, później maści, np. Alantan i nie mają żadnych podrażnień :)
napisał/a: JoaSzasz 2014-10-18 18:47
Wypróbuj też Sudocrem, on jest dobry na tego typu podrażnienia, ja stosowałam i mi pomagał :)
napisał/a: sroka35 2014-10-18 19:34
poleca maść witaminową z witaminą A z apteki. Ja mam taką z napisem na czerwonym tle. Stosuje ja na wysuszenia podrażnienie itd.
napisał/a: werc 2014-10-19 14:52
nie wiem czy lekarz nie będzie potrzebny. Dermatolog powinien coś pomóc a jak nie to zostają jakieś kremy specjalistyczne na zrobienie
napisał/a: HotChocolate 2014-10-20 15:34
a może na jakiś czas warto zrezygnować z depilacji intymnej aby skóra odpoczęła? u mnie to pomogło, męczyłam się długo, jedynie przycinałam trymerem włoski ale była poprawa. Jak coś mi się dzieje to stosuję Sudocrem i przechodzi zaczerwienienie czy swędzenie szybko.
Juuuuna
napisał/a: Juuuuna 2014-10-22 22:59
Na twoim miejscu na razie odstawiłabym depilacje i chwilę przecierpiała. Wygląd wyglądem, ale jeżeli masz aż tak wrażliwą skórę to musi ona odpocząć, wiadomo Sudocrem spokojnie pomoże na takie podrażnienia, ale zawsze warto podjąć jakieś dodatkowe działania :)
napisał/a: werc 2014-10-23 13:56
tak z tą przerwą na golenie to dobry pomysł. Trzeba dać odpocząć skórze i zregenerować się do końca. Później wszystko powinno być dobrze