Jak dogadać się z kimś kto ma niższe libido?

napisał/a: jagiel 2014-06-22 19:22
Nie mam już pomysłu co robić, więc pomyślałem, że mogę napisać tutaj.

Moja żona prawie w ogóle nie odczuwa potrzeby uprawiania seksu. Robimy to średnio raz na miesiąc, ale i tak zwykle mam wrażenie, że robi to z litości. Czasem zauważam, że faktycznie jej to sprawia przyjemność, ale dość nieczęsto. Oczywiście jej to sygnalizowałem, ale bez żadnego wyraźnego skutku, niemal od razu wszystko wraca "do normy". Ogólnie czasem zachowuje się tak jakbym ją wykorzystywał, tak jakby nie rozumiała, że to nie tylko kwestia popędu seksualnego. Tym trudniej dojść do porozumienia ponieważ jest bardzo skrytą osobą. Była u ginekologa i usłyszała tylko, że to "pewnie kwestia atrakcyjności partnera" i odesłała ją do seksuologa. Tam nie chce iść bo tłumaczy, że podobno długie kolejki itp.

Sam nie wiem czego oczekiwać po tym temacie. Spojrzenia innej osoby na ten problem?
napisał/a: ebola_sbc 2014-06-24 11:43
Trudno powiedzieć, przyczyn obniżonego lub znikomego libido może być wiele. Czy żona od zawsze miała tak małe potrzeby seksualne? Jeśli nie, to możliwe, że z jakichś powodów w związku wygasła namiętność, może nawet i uczucia, a mąż przestał ja pociągać seksualnie. Dlatego nie ma ochoty na seks. Ale sugerowałabym również wykonanie gruntownych badań - czasami problemy hormonalne, zaburzenia tarczycy, braki pewnych mikroelementów w organizmie mogą powodować zaburzenia libido. Proponuję uważnie przyjrzeć się żonie - czy okazuje czułość, zainteresowanie emocjonalną stroną związku, może czymś się stresuje, kłopoty w pracy albo z rodziną, dziećmi? A może seks stał się zbyt rutynowy i to ją zniechęca. Kobieca intuicja podpowiada mi, że w państwa małżeństwie może(ale nie musi!) dziać się niezbyt dobrze i rzutuje to na relacje seksualne.
aniwey
napisał/a: aniwey 2014-06-24 15:30
Są na świecie osoby aseksualne, które nie odczuwają chęci uprawiania seksu. Może Twoja żona jest jedną z nich? Próbowałeś z nią o tym porozmawiać?
kurdeblaszka
napisał/a: kurdeblaszka 2014-07-18 10:56
jagiel napisal(a):Nie mam już pomysłu co robić, więc pomyślałem, że mogę napisać tutaj.

Moja żona prawie w ogóle nie odczuwa potrzeby uprawiania seksu. Robimy to średnio raz na miesiąc, ale i tak zwykle mam wrażenie, że robi to z litości. Czasem zauważam, że faktycznie jej to sprawia przyjemność, ale dość nieczęsto. Oczywiście jej to sygnalizowałem, ale bez żadnego wyraźnego skutku, niemal od razu wszystko wraca "do normy". Ogólnie czasem zachowuje się tak jakbym ją wykorzystywał, tak jakby nie rozumiała, że to nie tylko kwestia popędu seksualnego. Tym trudniej dojść do porozumienia ponieważ jest bardzo skrytą osobą. Była u ginekologa i usłyszała tylko, że to "pewnie kwestia atrakcyjności partnera" i odesłała ją do seksuologa. Tam nie chce iść bo tłumaczy, że podobno długie kolejki itp.

Sam nie wiem czego oczekiwać po tym temacie. Spojrzenia innej osoby na ten problem?


Może faktyczna kwestia że już jej nie pociągasz :) popracuj nad swoim seksapilem i wyglądem ;)
napisał/a: iga1980 2015-07-27 15:35
Ze swojej strony polecam tabletki lovegra, taka pochodna od viagry. Odkąd przekroczyłam 30 rok życia zauważyłam, że mam coraz mniejszą ochotę na seks. Byłam w związku już od wielu lat, coś powoli zaczęło się wypalać. Praca, dzieci, stres, to wszystko niekorzystnie na mnie wpływało. Ale dzięki tabletkom powoli zaczęłam odczuwać chęć do zbliżeń.
napisał/a: ela1595 2015-11-12 10:24
Problem z niskim libido dotyczy wielu kobiet jest to nawet opisane na http://www.kamagra100.com.pl/ więc możesz o tym poczytać. Dlatego warto dbać o siebie i pielęgnować swój związek, a przede wszystkim rozmawiać o tego typu problemach. Na pewno jakieś rozwiązanie się znajdzie ;)
napisał/a: wiktor82 2015-12-07 14:44
Przede wszystkim musi sama dowiedzieć się dlaczego tak jest, czyli wizyta u seksuologa jest niezbędna. Bardzo możliwe, że sama nie zdaje sobie sprawy w czym tkwi problem. Moja przyjaciółka też tak miała, po ciąży i tym całym stresie niemowlęcym. No i okazało się po takiej wizycie, że przestała siebie akceptować, bo nie podoba jej się jak wygląda tam na dole... a myślała, że to nie ma znaczenia, a jednak z tyłu głowy jej tkwiło. Zdecydowała się, że labioplastyka (dla zainteresowanych link http://art-med.com.pl/pl/zabiegi/zewntrzne-narzady-plciowe/zmniejszanie-warg-sromowych-mniejszych) to jej jedyna nadzieja i szybko wszystko po operacji wróciło do normy. Grunt to znaleźć źródło problemu. Powodzenia!
stazzja
napisał/a: stazzja 2015-12-07 20:44
Nie gadać z kimś, kto ma niższe, tylko uprawiać seks z kimś, kto ma odpowiednie ;)
napisał/a: saraz 2016-01-10 17:33
Czasami libido spada u mężczyzn a czasami u kobiet. Nie może być wiecznie idealnie. Kobietom może pomóc http://www.prolibid.pl/ Poprawia ukrwienie i zwiększa ochotę na sex. Co ważnie nie działa od razu tylko po około 3 miesiącach stosowania. Czyli nie jest on jakimś atakiem nagłym na nasz organizm. jego działanie jest stopniowe. Jest też naturalny i bez hormonów.