Oczyszczanie

napisał/a: pandadwa 2010-05-23 20:22
Hej!
Słyszałam, że dobrze jest przed przejściem na dietę zrobić sobie jakąś kurację oczyszczającą. Ile ma trwać i na czym miałaby polegać taka dieta? Jest w ogóle sens? :)
napisał/a: kust12 2010-06-10 12:07
Hej witaj,
Zawsze mi się wydawało ,że to właśnie dieta ma za zadanie oczyścic organizam :).
napisał/a: kaj 2010-06-16 15:30
Jakiś czas temu czytałam ciekawy artykuł we "Wprost" , który obalał teorię na temat oczyszczania organizmu. podobno nie jest to tak zdrowie jak sądzono do tej pory. Już sama nie wiem co mam o tym myśleć:( Jesli ktoś po takiej kuracji będzie czuł się dobrze to chyba powinien ją raz na jakiś czas powtórzyć, prawda?
napisał/a: elfka90 2014-04-18 12:25
na oczyszczenie organizmu z toksyn nie w drastyczny sposób dobra jest Yerba Mate, szczególnie z ziołami w składzie, jest ich sporo np takie : http://yerbomania.pl/shop/yerba-mate-ziolowa.html?lang=pl mają różne składy, niektóre np Silueta jabłkowa nie tylko oczyszczają ale też pomagają w odchudzeniu :) Ja pije i zaopatruje sie w tym sklepiku od dawna bo tam tanio wyjątkowo i jestem zadowolona :)
napisał/a: MajaNowa 2014-09-01 11:39
Warto raz na jakiś czas oczyścić swój organizm z toksyn i poczuć się lepiej. Niezłego daje to kopa i przywraca energię. Polecam rozbić to przynajmniej raz w miesiącu!
napisał/a: alina26 2014-09-15 12:11
a czy ktoś wykonywał zabiegi detoksykacji organizmu w jakiejś klinice? kiedyś byłam na diecie oczyszczającej, ale raczej nie poczułam różnicy i teraz chciałabym wykonać takie oczyszczanie profesjonalnie. ostatnio trafiłam na ofertę jednej z warszawskich klinik (akurat jest promocaj) i chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej..
napisał/a: karmelkowa 2014-09-18 11:27
Ja ostatnio robiłam sobie oczyszczenie. Dieta trwała tydzień i polegało to na tym:

1-2 dni jadłam samo białko
2 następne dni białko + chleb
3-4 następnych dni było to wszystko oprócz mięsa i ryb
i potem już wracamy do normalnego żywienia

A i ważne jest, żeby w trakcie tych pierwszych dni, kiedy jemy dużo białka zrezygnować z ćwiczeń.
napisał/a: rehkasia 2014-09-28 11:24
Pewnie, że czasem warto sobie takie oczyszczanie zrobić, ale też nie ma co przesadzić w drugą stronę...więc trzeba jak ze wszystkim uważać.
napisał/a: ala-kota 2014-10-17 13:01
polecam diete na sokach warzywnych do 3 dni albo jednodniową głodówke :) orgaznim wtedy przestawia się na prace remontowe
napisał/a: tyrmandowa 2014-10-27 11:01
oczyszczanie to kolejny mit, który nam wmawiają by sprzedawac swoje ładnie zapakowane soczki..ja nie polecam..dieta sama wyreguluje ci organizm.
napisał/a: mamajaneczka 2014-11-28 08:50
o nie tylko nie glodowka!!!
moja znajoma w aptece kupije "gorzka sól" nie wiem nie pilam nie probowalam ale ponoc efekt jest zadowalajacy.. musze sie wybrac do apteki i dowiem sie jaka jest medyczna nazwa tej niby gorzkiej soli. zamawiam jak jestem pewna leków w internetowych aptekach lub na nutreca. com.. ale musze dowiedziec sie od farmaceutki o olejku arganowym jakijest na 100% prawdziwy i ta gorzka sol
napisał/a: anielaa26 2014-12-08 09:41
tyrmandowa napisal(a):oczyszczanie to kolejny mit, który nam wmawiają by sprzedawac swoje ładnie zapakowane soczki..ja nie polecam..dieta sama wyreguluje ci organizm.


Dokładnie tez tak myślę. Ja sama jem dużo błonnika i to pomaga.