Sałatka z tuńczyka. Jakie znacie najlepsze przepisy

napisał/a: takaja9 2009-09-17 12:45
Uwielbiam tuńczyka i szukam przepisów na sałatki, bo ja znam tylko przepis na jedną: makaronową z tuńczykiem. Będę wdzięczna za wszystkie sałatkowe przepisy!:)
Cleo_80
napisał/a: Cleo_80 2009-09-20 17:19
Ja robię sałatkę z ryżem. Składniki na duuuużżży garnek:
- 2 puszki tuńczyka
- 2 puszki fasoli konserwowej (ciemnej)
- 2 puszki groszku
- 2 puszki kukurydzy
- 3 ogórki konserwowe
- 2 woreczki ryżu ugotowanego
- majonez
- przyprawy
Mieszamy wszystko i gotowe.

A możesz podać przepis na tą z makaronem ?? Będę wdzięczna.
napisał/a: takaja9 2009-09-28 14:45
Sałatka z makaronem i tuńczykiem

składniki na +/- 4 osoby

- 20 dag makaronu (najlepiej muszelki)
- 2 pomidory
- czerwona cebula
- puszka tuńczyka w oliwie
- 2/3 łyżki siekanej natki
- 10 oliwek (możesz dać więcej jak lubisz)
- 2 łyżki kaparów (nie koniecznie)
- parmezan

do sosu:
- 3 łyżki oliwy
- łyżka octu balsamicznego
- łyżeczka musztardy
- skórka z cytryny

Makaron ugotuj "al dente", odcedź. Pomidory sparz, obierz ze skóry, posiekaj. Cebulę obierz i pokrój na cienkie paski. Tuńczyka odcedź i rozdrobnij widelcem. Do salaterki włóż makaron, pomidory, cebulę, tuńczyka, natkę, oliwki i kapary. Wymieszaj składniki na sos, polej nim sałatkę, przemieszaj delikatnie. Przed podaniem posyp parmezanem.

Najlepiej smakuje jak wszystkie składniki najdą sobą:) więc następnego dnia:)
Cleo_80
napisał/a: Cleo_80 2009-09-28 16:25
Dzięki za przepis, na pewno wypróbuję :)
napisał/a: tekla_j 2009-10-12 21:47
e tam, jak ktoś ma czas gotować i robić sałatki, to jasne, to fajne wyjśćie, ale ja jestem zabieganą mamą i najlepsza sałatka jaką jadłam (z tuńczyka) to kupiona gotowa ze sklepu! :)
Cleo_80
napisał/a: Cleo_80 2009-10-13 11:41
tekla_j napisal(a):e tam, jak ktoś ma czas gotować i robić sałatki, to jasne, to fajne wyjśćie, ale ja jestem zabieganą mamą i najlepsza sałatka jaką jadłam (z tuńczyka) to kupiona gotowa ze sklepu! :)


Przecież gotować trzeba , właśnie mając dzieci. Kupujesz gotowe dania ?? A taka sałatka to 20minut roboty, nie wierzę , że jesteś aż tak zabiegana , żeby nawet tyle czasu nie znaleźć. Zawsze można zachęcić dzieci , żeby Ci pomogły (no chyba , że są za małe). Ja mam dwójkę dzieci i jakoś na gotowanie zawsze znajduję czas.
napisał/a: malenstwo23 2009-10-13 12:51
A ja robię trochę nietypową sałatkę z tuńczykiem.Składniki na oko ;)
Kapusta pekińska(około 3dużych liści),pomidor,kukurydza z puszki,fasola czerwona,świeży ogórek,cebula,tuńczyk w sosie własnym.Zaprawiam łyżką majonezu,2-3 łyżki jogurtu naturalnego,sól,pieprz i trochę granulowanego czosnku.
Moja koleżanka jak jej powiedziałam z czego robię była sceptycznie nastawiona.Ale jak spróbowała to poprosiła o dokładkę :) Jest pyszna wszyscy u mnie w domu ją uwielbiają.
napisał/a: Mrs_Jones 2009-10-22 01:46
ja robię zwykłą sałatkę grecka i dodaje puszke tuńczyka mmmnnniiamm wychodzi pychotka
napisał/a: dancio2006 2009-10-22 09:02
Ja też robię z sałatą,puszka tuńczyka,puszka kukurydzy i majonez
napisał/a: tekla_j 2009-11-08 17:11
moja ulubiona salatka z tunczyka jest kupna :P
taka :
http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Konserwy-rybne/Salatka-nicejska-z-tunczyka-50700-medium.jpg

czy nie wyglada pieknie?:Pp a jescze lepiej smakuje. na robienie czasu nie mam ;d
napisał/a: baskakaska1970 2009-11-09 20:52
tez korzystam z tunczyka tej firmy, ale raczej wole skomponowac ja z wlasnymi skadnikami:)
April211
napisał/a: April211 2009-11-16 15:35
Opakowanie ryżu
Tuńczyk w puszcze
Groszek
Majonez

Ryż gotujemy mieszamy z groszkiem tuńczykiem i majonezem według uznania można dodac jeszcze troche śmietany oraz przyprawy papryka słotka ,pieprz,sól.

Pychotka