Smoczki do butelek

napisał/a: ~anulka25 2008-10-27 19:56
Mam pytanie do wszystkich mam karmiących butelką, z jakich smoczków piją wasze maluszki? Mój synek ma 6 miesięcy i wydaje mi się, że powinien już pić z większej dziurki, a tymczasem wodę pije z tej najmniejszej(1) bo inaczej się krztusi. Mleko z kolei pije z większej dziurki(2) ale jak dodam kaszki, bo inaczej też się krztusi. Po 6 miesiącach to już są butelki treningowe. Nie wiem czy go uczyć do większej dziurki, czy to jest normalne?
napisał/a: kalka23 2008-10-27 21:42
Mój Syn miał 5 miesięcy jak zmieniłam smoczek na dwa,ale nie z racji tego ze jest większy i musi koniecznie pić z większej dziurki ale dlatego że się w 1 męczył, pocił sie bo słabo leciało.Nie wydaje mi sie żeby była to kwestia nauczenia, sam się nauczy- tak myślę. Jeśli sie krztusi to może zaczekaj zę zmiana smoczka.
Pozdrawiam
napisał/a: ~ewella 2008-10-28 08:55
Moja córka do 10 m-ca piła z 1(S) a jadła z 2(M), teraz ma 14 m-cy je kaszę tylko na noc z 3(L)bo łyżeczką nie chce; pije przez bidon; sama zdecydował kiedy przejść na większą dziurkę, denerwowała się po prostu że jej wolniej leci;
napisał/a: kaasiek 2008-11-01 22:53
Anulka moja córcka też piła z najmniejszej dziurki - inaczej zaraz się krztusiła. Mleko jadła z slow (2 - smoczek lovi) ale tylko wtedy gdy jej zagęszczałam. Teraz ma 9 mies. pije z kubka niekapka, a mleko dalej ze slow, chyba, że jej zagęszcze tak że "łycha stoi" to daję jej medium (3)
napisał/a: ~anulka25 2008-11-02 20:08
Ja też używam butelek Lovi. Wdaje mi się że w tym smoczku 2 dziurka jest dość spora. Nie wiem jak jest w innych smoczkach.
napisał/a: kaasiek 2008-11-04 23:03
testowałam smoczki tommee tippee i tam dziurki były zdecydowanie mniejsze. albo może to przez to, że lovi są bardziej "elastyczne" jak dziecko ssa...
napisał/a: izaszu5 2008-11-05 08:50
witam,spróbuj z aventu trójprzepływowy,do kaszek jest dobry,na mleko dla mnie osobiście na jedynce za dużo leci chociaż to na mleko,ja myślę że jeżeli dobrze je to nie ma potrzeby zmieniać,pozdrawiam
napisał/a: Aneta10010 2008-11-05 10:37
Olej kubki treningowe, wg mnie to czysty marketing że dziecko tak wcześnie ma z nich pić. Mój krztusił sie i zapowietrzał, gdy próbował mając około 7 miesięcy (miał Avent) były za duże dziurki. Herbatka czy woda ma to do siebie, że nie jest tak gęsta i szybciej leci, dziecko łatwiej się zachłystuje.
Teraz moje dziecko pije z bidonu (przez słomkę), i wcale się nie krztusi.
Jeśli dziecko się krztusi to wyraźny znak, że płyn leci za szybko albo, że smoczek jest za duzy.
napisał/a: barkru10 2008-11-07 09:54
dziewczyny czy któraś z was używa trój przepływowego smoczka do mleczka bo ja używam tylko do kaszki i zastanawiam się czy nie spróbować do mleczka ???
napisał/a: kaasiek 2008-11-17 22:47
ja używam tróprzeływowego z Lovi, ale małej mleko zagęszczam mocno kleikiem lub kaszką bo Milenka ciągle sporo ulewa. Co do smoczka trójprzepływowego to najmniejsza dziurka odpowiada w 2 w zwykłym smoczku.
napisał/a: Kasienka_27 2008-12-07 14:26
czesc,

w zasadzie karmie jeszcze piersia, ale powoli chcemy przejsc na butelke, poniewaz wracam do pracy, a pokarmu juz coraz mniej. Mala ma 5 miesiecy. Kupilam butelki i smoczki Aventu. Niestety po wlozeniu coreczce do buzi jest okropny krzyk i awantura. Zmienilam wiec i kupilam smoczki anatomiczne Nuk'a jednak one maja dziurki do odpowietrzania, w rezultacie wyplywa nimi mleko. Mala troszke possala. ale przy kolejnym podejsciu znowu jej nie pasowalo. Zastanawiam się jeszcze nad smoczkami lovi i tommee tippee. Czy sa one z dziurakmi odpowietrzajacymi? Ktore byscie poleciły? Jestem w kropce
napisał/a: emila3000 2008-12-08 03:23
ja od 3 miesiaca gdzies wprowadzilam jej smoczek 2, byl juz przy wiekszych butelkach aventu... i kupilam jej trojprzeplywowy... pila na nastawieniu na 1... teraz tylko uzywa smoczka trojprzeplywowego... do sameko mleka i do kaszki... kaszke jej zaczelam powoli wprowadzac od 2 tygodni... najpierw jedna miarke na 200 ml a teraz sypie 2 miarki na 200 ml... kaszke na gesto je lyzeczka... soczkow nie pije... czasem herbatke.. ale nie ma znaczenia przez jaki smoczek

nie jestem zwoleniczka butelek i chcialabym ja jak najszybciej odstawic... od kiedy mozna i jakie kubki na poczarek polecacie...