Jak zachęcasz maluszka do mycia ząbków?

Redakcja_Babyonline
napisał/a: Redakcja_Babyonline 2008-10-14 13:01
Każdy rodzic wie, że bez szorowania ząbków nie ma białego uśmiechu. Ale czy wiedzą o tym dzieci?
magdadomisia
napisał/a: magdadomisia 2008-10-14 13:07
Redakcja napisal(a):Każdy rodzic wie, że bez szorowania ząbków nie ma białego uśmiechu. Ale czy wiedzą o tym dzieci?


Moja córcia chyba wie. Ma dwa latka a sama domaga się, żeby dać jej szczoteczkę i koniecznie nałożyć pastę do zębów. Szczoteczkę wybierała sobie sama.
napisał/a: justynaXsanko 2008-10-14 15:36
U nas to różnie wygląda, raz Kinga myje chętnie i sama pamięta o myciu, ale bywają też takie dni, że piszczy, ucieka i buntuje się.
Ale różnymi metodami , sposobami da się przekonać aby umyć ząbki.Najpierw myje sama, a później mama albo tata poprawiają. Myjemy 2 razy dziennie: po obiadku i tuż przed snem.
SyEla
napisał/a: SyEla 2008-10-14 17:04
na pewno nie powinno się dziecka zmuszać...przez zabawę -to klucz do sukcesu. Ja zawsze rano razem synkiem myje ząbki. On ma swoja szczoteczkę a ja swoją i pokazuje mu jak szorować. On oczywiście robi to po swojemu czyli wysysa pastę. Dlatego na początku nie kładę mu pasty.Po chwili nakładam mu na szczoteczkę ziarenko pasty i sama mu szoruje ząbki. On się strasznie cieszy gdy może trzymać w rączce moją szczoteczkę:)
pchelka
napisał/a: pchelka 2008-10-15 21:43
hmmm... fajnie, że ktoś poruszył ten temat, bo mój synus coś nie bardzo lubi i nie wiem jak GO zachęcić. Sam wybrał sobie szczoteczkę ( bardzo mu się spodobała zresztą), ale jak przychodzi pora mycia to ucieka :( nie chcę go zmuszać, ale wiem jak ważna jest higiena jamy ustnej. Ostatnio wpadłam na pomysł i dałam mu swoją szczoteczkę i poprosiłam, by umył mi moje ząbki - był bardzo zdziwiony, ale z ochotą zabrał się do pracy, ale swoich nie chciał z taką ochotą myć. Znacie może fajne sposoby do nakłonienia malucha?? Jakieś fajne zabawy??
3misiowie
napisał/a: 3misiowie 2008-10-17 15:24
Moja córcia ma prawie 10 miesięcy i chyba powoli zaczynają się jej wyrzynać ząbki. Mam specjalna gumową szczoteczkę z wypustkami, którą daję niuni. Marysia chętnie ją chwyta i wkłada do buzi i wtedy bardzo uśmiecha się bo zapewne szczotka ją delikatnie łachocze :)
pchelka
napisał/a: pchelka 2008-10-17 17:28
misiowie napisal(a):Moja córcia ma prawie 10 miesięcy i chyba powoli zaczynają się jej wyrzynać ząbki. Mam specjalna gumową szczoteczkę z wypustkami, którą daję niuni. Marysia chętnie ją chwyta i wkłada do buzi i wtedy bardzo uśmiecha się bo zapewne szczotka ją delikatnie łachocze :)


późno troszkę te ząbki... ale u dzieci różnie z tym bywa :)
napisał/a: POZIOMA 2008-10-18 22:00
dziewczynki mojej pierwszej corci zabki wyszly jak miala 1 rok i 4 miesiace a wcinala wszystko lepeij niz dzieci z zebami:)

co do mycia takich malych zabkow to roczne dizecko cezko uczyc, niech sobie samo macha i przyzwyczaja so szczoteczki:)

Ja mojej corci jak juz zaczela rozumiec powiedzialam ze w buzi sa robaczki i jak nie umyje zabkow to ja bedie gryzl w jezyczke, tez nie lubia ale jak o tym robaku uslyszlaa to sama biega:D
pchelka
napisał/a: pchelka 2008-10-20 12:51
Udało mi się !!! Mały daje szorować sobie ząbki i ma przy tym ubaw po pachi :) ja też zresztą - bo On w tym czasie "szoruje" moje zębale ( szkoda tylko,że nie zawsze trafia do buzi). Potem zamieniamy się rolami i kazdy dba o swoje :D
napisał/a: Aleksk21 2008-10-20 16:38
Moja starsza corcia nie zbyt chetnie myla zabki choc od niemowlecia ja to za nia robilam. Ale pomogla lekcja o pruchnicy. Pokazalam jej nawet zdjecia w internecie. To ja naklonilo do mycia dwa razy dziennie. Ale zawsze trzeba bylo jej przypominac. W koncu jakies pol roku temu kupilam jej plyn do plukania dla dzieci. Tak jej sie spodobal ze sama teraz przypomina ze czas na zeby, bo wie ze po ich umyciu bedzie mogla plukac.
Natomiast moj synek ma prawie 15 miesiecy i bardzo chetnie sam myje. Ma swoja szczoteczke i paste. Zawsze wlanczam mu piosenke o myciu zabkow Fasolek i pierw przez chwile sama mu myje jego 6 zebolkow, a potem ja myje swoje a on swoje. Oczywiscie tanczymy przy tym do piosenki. Mam nadzieje ze zawsze bedzie taki chetny do mycia, choc pewnie jest to gwarantowane poniewaz on zawsze chce robic to co starsza siostra ;)
napisał/a: ala1004 2008-11-03 15:42
Mój 2,5 roczny Synek zanim zaczął myć ząbki przez jakiś czas bacznie mnie obserwował jak wygląda mycie zębów. Podczas kiedy ja myłam zęby, szukał dla siebie szczoteczki i cieszyło mnie że próbuje mnie naśladować chociaż gryząc ją (oczywiście musiała być ciągle zraszana wodą :) a przy tym miał radość że pasta pieniła się mi w ustach:)). Obecnie nadal chodzi ze mną myć ząbki, z tą różnicą że najpierw ja mu myje używając pasty dla dzieci i przy okazji tłumacząc mu co ma robić (np. otwórz buzię, zaciśnij ząbki albo zrób aaa), póżniej przekazuję w Jego rączki szczoteczkę żeby kontynuował mycie mocząc szczoteczkę w wodzie a ja zbieram się za własne żąbki:D
napisał/a: ala1004 2008-11-03 15:45
Mój 2,5 roczny Synek zanim zaczął myć ząbki przez jakiś czas bacznie mnie obserwował jak wygląda mycie zębów. Podczas kiedy ja myłam zęby, szukał dla siebie szczoteczki i cieszyło mnie że próbuje mnie naśladować chociaż gryząc ją (oczywiście musiała być ciągle zraszana wodą :) a przy tym miał radość że pasta pieniła się mi w ustach:)). Obecnie nadal chodzi ze mną myć ząbki, z tą różnicą że najpierw ja mu myje używając pasty dla dzieci i przy okazji tłumacząc mu co ma robić (np. otwórz buzię, zaciśnij ząbki albo zrób aaa), póżniej przekazuję w Jego rączki szczoteczkę żeby kontynuował mycie mocząc szczoteczkę w wodzie a ja zbieram się za własne ząbki:D