anoreksja czy nie???

napisał/a: NOWA89 2008-10-09 21:32
Witam.... Mam pytanko a zarazem moze i to moj problem.... mam ostatnioklopoty ze swoim "zdrowiem"... i jednoczesnie ze swoja waga.. mam 165cm wzrostu i waze 45 kg... widac mi wszystkie kosci zebra mozna policzyc... zdarzylo mi sie przed ostatni tydzien 2 razy omdlenia z chwilowa utrata przytomnosci... mam bardzo niskie cisnienie... nie moge jesc... jestem ogolnie bardzo osłabiona.... nie chce schudnac jeszcze wiec to chyba nie anoreksja.... co o tym sadzicie? cos mam z tym zrobic...?
exelka
napisał/a: exelka 2008-10-10 06:03
moze jakis stres, szkoła, serce??..kup cos na pobudzenie apetytu,dostepne delikatne cherbatki i te pe
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2008-10-10 08:56
Powinnaś iść do lekarza i zbadać tarczycę, może tu tkwi problem? I powinnaś też udać się do psychologa.
napisał/a: przylaszczka 2008-10-10 10:04
to anoreksja, wiem bo miałam... też mówiłam, że ni chcę chudnąć... ale do przytycia też nie wykazywałam chęci i czynów....jaka ja wtedy byłam zagubibiona...Dziękuję Panu Bogu, że mogłam otrząsnąć się z tej płytkości umysłu, bo anoreksja nas oszukuje, zacieśnia nasze myślenie o sobie, jest podstępna, każe nam wierzyć, że najważniejsza jest ona i jak jej zabraknie wszystko się przewróci, będzie brzydkie i złe, daje nam złude że mamy nad nią przewagę,życzę zdrowia
napisał/a: ~tervita 2008-10-10 10:10
Ja ważę 48kg przy wzroście 168cm po ciąży....Dodałam to bo po ciąży właśnie miałam obsesje na punkcie ciała....teraz tez nie wykraczam poza 48 kg ani w górę anie w dół ..ale powiem szczerzę że kiedyś się zastanawiałam czy czasem nie przesadzam z ćwiczeniami ..Dzisiaj ćwiczę tylko na stepperze żeby czasem waga nie podskoczyła....Ale myślę że ty powinnaś wybrać sie do lekarza bo anoreksja to tzw. choroba duszy nie ciała
exelka
napisał/a: exelka 2008-10-10 13:28
nowa89,rozlewniwiaj sie na sile, na 2 dni, rozwal na wyrze,postaw obok miche popcornu,chipsów, czy ciastek, jedz i ogladaj filmy, a potem wstan na wage, i zaobserwuj reakcje swoją, na 1 kg więcej...i wszystko bedzie jasne
napisał/a: brzydkakaczuszka 2008-10-12 19:14
waze tyle samo a jestem o 5 cm niższa.... ty dobrze wiesz dlaczego nei chcesz jesc,, tylko nie chcesz sie przyznac do błedu
ale
napisał/a: ale 2008-10-12 20:24
Jak się ma kłopoty ze zdrowiem i mdleje dwa razy w tygodniu i ma do tego niskie ciśnienie (czyli? )to idzie się do takiego budynku, który zwie się Przychodnia Zdrowia...
napisał/a: Cosmogirl83 2008-10-16 10:56
popieram przedmówczynię. do lekarza szybciutko!
napisał/a: Kicia1810 2008-10-16 17:11
Jak napisała tervita anoreksja to choroba duszy a nie ciała, więc jeśli nie myślisz że jesteś gruba bądź nie chcesz się odchudzać to na pewno nie masz anoreksji. Więc tak samo ci radzę,pójdź jak najszybciej do lekarza.
napisał/a: deedee86 2008-10-22 13:02
do lekarza i to predko bo jeszcze moze byc juz za pozno na leczenie
napisał/a: gudkate_76 2015-12-21 22:59
Przebadaj się najpierw. Bo to może być coś związanego z organizmem. Co do anoreksji - owszem, to choroba duszy, psychiki, ale osobie chorej często wydaje się, że przecież wszystko jest ok.Ale nie chcę tu nikogo straszyć.