Co czytacie??? O książkach, gazetach, magazynach itp.

napisał/a: pistacja99 2008-10-02 21:07
Co ostatnio czytaliście i co polecicie? a co czytaliście dawno temu, ale do tej pory wspominacie z rozrzewnieniem? co Was zaciekawiło w prasie, magazynach, czasopismach, gdzie są fajne artykuły? ogółem: co warto poczytać :)
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2008-10-03 09:40
Gazet to ja bardzo mało czytam, ale książki to tak..... Moge kilka polecić
* "Zbrodnia i kara" F.Dostojewski
* "10 stron świata" A.Onichimowska
* "Wrota czasu" U.Moore
napisał/a: MalaTerrorystka 2008-10-03 09:51
Czasopisma - Focus, Newsweek, Wprost. Jedyne sensowne jak dla mnie...
Książki... roku by mi nie starczyło, by wypisać, co czytałam i co polecam...
Pożeranie książek to mój "zawód" poniekąd:D I przypadłość... od urodzenia:p
ale kilka podam...
"Ptasznik" Hayder
"Jej portret"Treamain
"Miejsce" Waśniewskiego
"Sataniści" Elwooda
"Impreza u Ralpha"Jewell
"Gap Creek", autora nie pamiętam, ale chyba była nim kobieta.

To takie na góra dwa, trzy dni czytania podczas jazdy autobusem. Na mnie zrobiły dobre wrażenie, ale zależy od gustu.
Aaaa... zapomniałam... "Zarys teorii literatury"...Głowiński& Okopień-Sławińska& Sławiński...Ale to tylko dla "zboczeńców":p
napisał/a: janet9 2008-10-03 11:45
książek nie lubię czytac, już po dwóch stronach strasznie się nudzę, mam to od dziecka, nigdy nie lubiłam książek.
Za to baaardzo lubię gazetyi.in. Wyborczą, Fakt oraz oraz czasopisma m.in. Forbes, Twoje Imperium, Cosmopolitan, Joy, Party i inne. Nie wiem dlaczego ale najbardziej lubię czytac przed snem w łóżku
napisał/a: pistacja99 2008-10-03 12:55
Ja wracam do "Małego Księcia" :) to niby lektura z dzieciństwa, wczesnej młodości, ale ja wracam do niej raz na jakiś czas :) a z czasopism to mi brakuje czegos kobiecego, gdzie nie ma reklam wiecznie itp., ale liczę na to, że się to zmieni, choćby w piśmie "Bluszcz"-byłam w szoku, widziałam dziś w Empiku, coś niesamowitego, sam tekst,może to coś dla mnie.
magdadomisia
napisał/a: magdadomisia 2008-10-03 13:06
ja ostatnio czytam sagę "Córy życia" May Grethe Lerum,
przeczytałam też dwukrotnie "Sagę o ludziach lodu" - Margit Sandemo (47 tomów)
napisał/a: ~tervita 2008-10-03 15:12
Obecnie czytam Katarzyna Grochola " osobowość ćmy " i " trzepot skrzydeł " naprawdę polecam a skończyłam czytać tydzień temu Dorota Masłowska "Wojna Polsko-Ruska pod flagą biało-czerwoną" Z gazet uwielbiam FOCUS oraz NEWSWEEK -A i to by było na tyle bo reszta gazet jak dla mnie odpada no może jeszcze Polityka i Gazety dla przyszłych mam :)
napisał/a: Aneta10010 2008-10-03 20:48
Za dużo do wymieniania, czytam wręcz za dużo ;)
cohenna
napisał/a: cohenna 2008-10-03 21:01
ale
napisał/a: ale 2008-10-03 23:25
Obenie "W krainie kota" Terakowskiej. Przeczytałam kilka jej książek i jestem zachwycona "Ono" ma u mnie szóstkę, a "Córka czarownic" to książka, którą będę czytać mojej córce (o ile to córka będzie), chociaż tę książkę moga czytać także dorośli.
Ale dziś to skończę i w kolejce czeka "Woda dla słoni" Sary Gruen i "Babyville" Jane Green.

Niedawno czytałam "Bridę" Coelho, co za beznadzieja, nie wiem dlaczego ludzie tak zachwycają się tym pisarzem. Nuda. Przecież te książki są o niczym, wyjątkiem jest "11 minut"

Non stop czytam Remarqua. Przeczytałam wszystkie jego książki i wszystkie są rewelacyjne, no może "Dom marzeń" jest słabiutki a "Gam" taka średniawa, ale pozostałe są bezkonkurencyjne. Polcem "Łuk Triumfalny" - czytałam jakieś sześć razy i nigdy mi dość (nie sugerować się filmem)
Remarque to pisarz godny polecenia, potem Carroll (Jonathan) i Marquez. Pierwsza trójka :) a tuż za nimi King, ale teraz nie czytam horrorów itp
napisał/a: pstrykolka 2008-10-06 14:40
Ja nie zgadzam się z zarzutem co do Coelho-jest specyficzny, nie każdy musi lubić, trudno. Ja też nie wszystkimi byłam zachwycona, ale ogółem lubię. Lubię też Grishama, bo kiedyś chciałam być prawnikiem, i chyba lubię o tym czytać do teraz :)
Część dla maluchów jest ciekawa w tym Bluszczu, co pistacja99 o nim pisała, więc wartosciowe dla dzieciaków także.
A teraz aktualnie czytam "Cień wiatru", ale dopiero zaczęłam. Jednak zapowiada się ciekawie, tak tajemniczo.
anathe
napisał/a: anathe 2008-10-09 11:57
Ja Coelho lubię, ale nie do przesady. Tzn. nie zachwycam się tak, jak np. moja koleżanka, która na każdą nową Jego powieść zaczyna się slinić i w księgarni książkę przytulać i miziać :D

Mnie coś wzięło na Zew Cthulhu H. P. Lovecraft'a. Fajna, nawet się nie spodziewałam. Swoją drogą super zwiastun niemego filmu wyczaiłam przy okazji:
http://wpl.kipme.pl/juzerart/filmy/graj/zew-cthulhu---zwiastun/469.html