jakie są sposoby na zwiększenie laktacji?

napisał/a: eliza84 2008-09-20 16:20
Moja córeczka ma 2,5 m-ca. Do tej pory karmiłam ją wyłacznie piersią. Jak musiałam ją zostawić na kilka godzin to bez problemu sciągałam pokarm i jadła go z butelki. Niestety od trzech tygodni mam bardzo mało mleka. Pije herbatki mlekopędne ale pokarmu mam tylko tyle, że wystarcza mi na bieżące karmienia a o ściągnięciu nawet nie ma mowy. Mam problem bo niedługo będę musiała wrócić na zaoczne studia i czasami Malutka będzie musiała zostawać z mężem albo z babcią. Chciałabym żeby była karmiona moim ściągnietym mlekiem, tylko n ie wiem co jeszcze moige zrobić żeby zwiększyć jego ilość.
cohenna
napisał/a: cohenna 2008-09-20 19:02
byłam w identycznej sytuacji. A pomogło mi jedno...!
"doić się doić i jeszcze raz doić"
napisał/a: eliza84 2008-09-21 15:43
Staram sie jak najczęściej przystawiać córkę do piersi, kilka razy dziennie próbuje laktatorem ściągać pokarm ale nie wiele to pomaga.
cohenna
napisał/a: cohenna 2008-09-21 17:47
Przede wszystkim największym wrogiem w tym momencie jest stres...wiem coś po sobie...im więcej się stresowałam lub myślałam o ty że mam mało pokarmu to miałam go jeszcze mniej...
Więc próbuj sie "doić" jak najczęściej
napisał/a: ~anulka25 2008-09-21 20:33
Kryzys laktacyjny cię dopadł. A może mała wyciąga mniej mleka bo już go tyle nie potrzebuje i zmniejszyła się produkcja. Mleka produkuje się tyle ile zjada dziecko. Nie ma innego sposobu na zwiększenie laktacji jak po prostu karmienie i przystawianie nawet do pustej piersi. Nigdy nie ściągniesz laktatorem całego pokarmu a dziecko wszystko wyssie a ssanie z kolei zwiększa laktację. I trochę cierpliwości. Nie stresuj się tylko myśl że masz dużo pokarmu. W końcu go przybędzie. Herbatki mlekopędne nic nie dają. Szkoda kasy na nie.