Forum
DYSKUSJE NA TOPIE
forum

Pogaduchy przy kawie więcej

Czyli rozmawiamy, o czym tylko chcemy

forum

Kostiumy erotyczne na walentynki więcej

Czy myślicie, że to dobry pomysł na urozmaicenie tego święta?

forum

Ile czasu dziennie spędzacie przy komputerze? więcej

Przyznajcie się, jak długo pracujecie i surfujecie po sieci

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. Dodano: 20-09-2008, 17:20 #1

jakie są sposoby na zwiększenie laktacji?

Moja córeczka ma 2,5 m-ca. Do tej pory karmiłam ją wyłacznie piersią. Jak musiałam ją zostawić na kilka godzin to bez problemu sciągałam pokarm i jadła go z butelki. Niestety od trzech tygodni mam bardzo mało mleka. Pije herbatki mlekopędne ale pokarmu mam tylko tyle, że wystarcza mi na bieżące karmienia a o ściągnięciu nawet nie ma mowy. Mam problem bo niedługo będę musiała wrócić na zaoczne studia i czasami Malutka będzie musiała zostawać z mężem albo z babcią. Chciałabym żeby była karmiona moim ściągnietym mlekiem, tylko n ie wiem co jeszcze moige zrobić żeby zwiększyć jego ilość.

2. Dodano: 20-09-2008, 20:02 #2
    byłam w identycznej sytuacji. A pomogło mi jedno...!
    "doić się doić i jeszcze raz doić"

3. Dodano: 21-09-2008, 16:43 #3
    Staram sie jak najczęściej przystawiać córkę do piersi, kilka razy dziennie próbuje laktatorem ściągać pokarm ale nie wiele to pomaga.

4. Reklama

5. Dodano: 21-09-2008, 18:47 #4
    Przede wszystkim największym wrogiem w tym momencie jest stres...wiem coś po sobie...im więcej się stresowałam lub myślałam o ty że mam mało pokarmu to miałam go jeszcze mniej...
    Więc próbuj sie "doić" jak najczęściej

6. Dodano: 21-09-2008, 21:33 #5
    anulka25 Gość
    Kryzys laktacyjny cię dopadł. A może mała wyciąga mniej mleka bo już go tyle nie potrzebuje i zmniejszyła się produkcja. Mleka produkuje się tyle ile zjada dziecko. Nie ma innego sposobu na zwiększenie laktacji jak po prostu karmienie i przystawianie nawet do pustej piersi. Nigdy nie ściągniesz laktatorem całego pokarmu a dziecko wszystko wyssie a ssanie z kolei zwiększa laktację. I trochę cierpliwości. Nie stresuj się tylko myśl że masz dużo pokarmu. W końcu go przybędzie. Herbatki mlekopędne nic nie dają. Szkoda kasy na nie.
    Ostatnio edytowane przez anulka25 ; 21-09-2008 o 21:36

Uprawnienia umieszczania postów