Dietetyk doradza

napisał/a: dietetyk100 2008-09-02 09:45
Witam wszystkich. Jestem dietetykiem. Gdybym mógł pomóc w skomponowaniu diety, rozwiązaniu problemu lub w czymś doradzić prosze o kontakt chetnie pomogę, mail: [email]dietetyk100@o2.pl[/email] , gg 2964330 . Pozdrawiam
napisał/a: Majeczka32 2008-09-12 14:24
witam serdecznie. ja mam takie pytanie, czy słyszał pan o takim preparacie denoxinal? On pomaga oczyścić organizm z toksyn. jesli tak, to co pan o nim sądzi? jest bezpieczny? Skuteczny? bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje. Pozdrawiam
napisał/a: dietetyk100 2008-09-13 00:15
Organizm człowieka jest tak zbudowany, że potrafi sie bardzo dobrze sam oczyszczać gdy zachowana jest odpowiednia dieta. Skład denoxinalu nie odbiega za bardzo od składu naszej diety ( chodzi oczywiscie o skład chemiczny czyli zawartość związków organicznych w tych ziołach) ponadto duza część tego preparatu to wit C i pektyna naturalnie wystepujaca w wielu warzywach i owocach. Suplementy maja to do siebie, że nigdy nie dorównuja żywnosci i organizm ma zawsze wieksze problemy z "poradzeniem" sobie z suplementem ( strawność, biodostepność, skoncentrowanie, obecnosc substancji dodatkowych, nienaturalna forma i steżenie). Przy dobrze skomponowanej diecie da sie w o wiele wyższym stopniu odtruc organizm niz stosując tabletki. Nie mozna sądzic iz tabletki zastapia nam zywnosc. Suplementy w naszym kraju sa dość kiepsko kontrolowane i nigdy do konca nie wiadomo co w nich jest tak naprawdę zawarte oraz jakie bedzie mialo skutki za kilka, kilkanascie lat stosowanie takich preparatow. Proponuje skupic sie na dobrze skomponowanej diecie ktora da stokrotnie lepsze efekty niz przyjmowanie nawet najbardziej rewelacyjnych tabletek. Nawet jesli konkretne zioła maja działanie lecznicze to nie oznacza iz ich preparaty w aptekach maja takie samo korzystne dzialanie, jako przyklad moze słuzyc zielona herbata, ktora ma duzo korzystnych wlasciwosci natomiast stosowanie preparatow zielonej herbaty może dzialac zupelnie odwrotnie czyli zamiast działać przeciwutleniająco działa utleniająco uszkadzając komórki organizmu.
napisał/a: madzikowska 2008-09-13 00:43
Witam!
Co jest potrzebne zeby ustalil Pan prawidlowa diete dla mnie?
napisał/a: dietetyk100 2008-09-13 14:14
Dla skomponowania odpowiedniej i dobrze dostosowanej diety dla każdej osoby wymagane jest miedzy innymi kilka konkretnych informacji o stanie zdrowia i schorzeniach, niektórych parametrach antropometrycznych, dotychczasowych przyzwyczajeniach żywieniowych. Jednakże jesli jest Pani zainteresowana proszę napisać na maila lub gg swój adres e-mail ja wysyłam na maila gotowy formularz zdrowotno - żywieniowy do uzupełnienia, który dostarcza mi wszelkich niezbędnych informacji potrzebnych do skomponowania najodpowiedniejszej diety dla każdej osoby.
napisał/a: ~anulka25 2008-09-13 20:13
Witam serdecznie! Ja mam problem odwrotny, gdyż chciałabym przytyć. Zawsze byłam szczupła. Myślałam że chociaż po ciąży trochę p[przytyję. Niestety wróciłam do dawnej wagi. Co jeść? Jakie produkty, dania? Z góry dziękuję za pomoc.
napisał/a: dietetyk100 2008-09-13 22:54
Chetnie bym Pani pomógł, natomiat ciężko jest powiedzieć co jeść, ile i jakie produkty, bez bardziej szczegółowych danych o stanie zdrowia, parametrach ciała (np.: wzrost, waga...) oraz o dotychczasowym stylu zycia i aktywnosci fizycznej. Dieta na pewno musi byc pełnowartosciowa, a nawet bogatsza w składniki odzywcze, aby dokładnie okreslić zapotrzebowanie energetyczne trzeba znac kilka wskaźników organizmu i z nich je obliczyc, nastepnie znając stan zdrowia zapotrzebowanie energetyczne oraz zwiększone zapotrzebowanie na skladniki odzywcze skomponować odpowiednią diete bogatą w składniki energetyczne i budulcowe oraz konkretne ilosci witamin i skladnikow mineralnych zwłaszcza te biorące udział w przemianach energetycznych i budulcowych organizmu. Najlepszym wyjściem będzie skomponowanie kompletnej diety zawierajacej cały odpowiedni jadłospis z odpowiednia kalorycznością i ilościa witamin i minerałów, zestawem i składem potraw i posiłków, dostosowaną aktywnościa fizyczna aby zmotywowac wzrost komórek mięsniowych. Jesli ma Pani ochote moge pomóc skomponowac taką dietę.
napisał/a: ~anulka25 2008-09-14 20:10
Nie mam problemów ze zdrowiem. Wzrost 170, waga 48. Jedyną aktywność fizyczną mam przy dziecku. I to też mnie kosztuje dużo energii. Jem trzy posiłki dziennie, czasem coś między posiłkami i biorę witaminy. Dziękuję za pomoc.
napisał/a: dietetyk100 2008-09-14 21:05
Dziękuje za te informacje. Natomiast są one zbyt ogólne i jest ich za mało. Nie znam zupełnie Pani jadłospisu, innych bardziej szczegolowych parametrow antropometrycznych, z ktorych wyliczam zapotrzebowanie energetyczne oraz tempo metabolizmu, te ktore wypisalem to tylko przyklad. Prosze napisac na maila ja odeslę formularz wywiadu zdrowotno - żywieniowego, który dostarcza mi wszelkie niezbędne informację.
napisał/a: Majeczka32 2008-09-15 14:14
Czyli mowi pan, że takie środki typu denoxinal , detox nie pomogą?
napisał/a: dietetyk100 2008-09-15 21:58
Ja osobiscie doradzam dobrze skomponowana dietę. Takie suplementy czasem moga wiecej szkód narobic niz dac korzyści, a poza tym zaoszczędzi sie na bardziej wartościowe produkty spozywcze.
napisał/a: Slonce7 2008-09-16 10:17
Ja stosuję Denoxinal 2 razy w roku od momentu jak się pojawił na rynku. Jestem zadowolona, bo rzeczywiście oczyszcza organizm - lepiej sie czuję. Natomiast oczywiście nie może być to substytut zdrowej diety - tylko uzupełnienie.