nie tylko ikea?

napisał/a: wilkim 2008-07-30 13:09
no własnie natknęłam się na artykuł o szwedzkim stylu - te rzeczy rzeczywiście wyglądają niesomowicie- czy ktoś z was ma urządzony dom w stylu skandynawskim?

http://dom.gazeta.pl/wnetrza/1,86569,5032070.html

[url]www.scandinavianliving.pl[/url]
napisał/a: Kasia342 2008-11-12 22:02
Ostatnio nabyłam z mężem rewelacyjny mebel, to jest narożnik nazywa się SLASH w firmie Meble Wajnert (salon w Swarzędzu pod Poznaniem). Jesteśmy z niego mega zadowoleni (poważnie na 100%), funkcje, które oferuje (składane zagłowki, spanko :)) i jakość wykonania (a przy tym bardzo rozsądna cena!!!) naprawdę powalają. Mamy go w w pięknej skórce, naprawdę świetnie rozwiązanie do każdegomieszkania, polecam każdemu, oszczędność miejsca i dużo miejsca do siedzenia :) !!!
napisał/a: janet9 2008-11-13 14:01
ciekawe, ale mnie się to nie podoba
napisał/a: Naklejka 2008-11-13 14:02
hihi ta zamrożona żarówka super :P
napisał/a: martela1 2008-11-19 09:46
Bardzo fajnie to wygląda
geranium
napisał/a: geranium 2009-01-21 21:15
jeśli jakikolwiek styl to tylko skandynawski :) marzy mi się długa łódź wikingów biegnąca przez cały pokój, cała pokryta blond perukami :)

nie no żartuję. ale meble ikei lubię. w ogóle fajna firma, bo jakoś tak do wszystkiego z głową podchodzą. salony mają dobrze zaprojektowane, meble w nich są ciekawe i w całkiem przystępnych cenach (nie no oczywiście co kto lubi, bo są alternatywy), no i jakoś tak fajnie się reklamują. nie żadne "...od 15 lat naprawiam pra... tzn. sprzedaję meble" tylko wszystko na zasadzie albo humoreski, albo takiego krótkiego "reportażu z życia". bardzo fajnie. ostatnio mnie rozbawili do łez tą reklamą z Kleopatrą, co ma suchą palmę :)
napisał/a: Street_man 2009-01-26 15:22
No właściwie wątek byłby dla mnie bardzo na rękę.
Chce zaaranżować jeden pokój i szukam ciekawych, wysublimowanych, eleganckich mebli. Sypialnie mam urządzoną - więc jeśli chcecie pościele i tym podobne rzeczy to mogę polecać:)
Jednak coś do pokoju dziennego, coś do biura...
napisał/a: sesto 2009-09-25 00:49
Styl skandynawski to przede wszystkim prostota. Meble IKEA z założenia powinny być praktyczne i użyteczne.Osobiście nie do końca jestem przekonana do tej szwedzkiej marki, bo bardzo często proponują schematyczne rozwiązania. Nie należy się jednak zrażać, bo czasem wystarczy trochę wyobraźni i pomysłu, aby uciekając od szablonowych wystaw w IKEI, stworzyć z tych mebli swój własny styl. Na pewno nie skorzystałabym z wykonanego przez nich gotowego projektu, ale na własną rękę spróbowałabym urządzić niebanalny salon, bo trzeba przyznać, że niektóre gadżety są fajne.
napisał/a: kaj 2010-02-16 12:39
Bardzo ciekawy artykuł, dał mi dużo do myślenia. Do IKEI jednak i tak się nie przekonam- dla mnie to tandeta w dodatku bardzo nietrwała. Zupełnie nie rozumiem popularności tego sklepu- przecież tam nie ma naprawdę nic ciekawego a ceny są jak dla mnie dość wysokie
napisał/a: janet9 2010-02-16 13:27
dla mnie ikea jest taka jakby to powiedziec- nijaka, te meble są nudne. miałam kiedyś szafe z ikei i się rozwaliła :) najlepsze za to mają wieszaki :D
napisał/a: mincia30 2010-02-26 16:28
Wiadomo, że w takich sieciówkach są meble bardzo podobne do siebie, dlatego ja szukam zazwyczaj w necie fajnych mebelków. Jest bardzo dużo takich stron, np. jakiś czas temu trafiłam na extrapunkt.pl fajne meble, proste, ale zarazem eleganckie - mi właśnie taki styl odpowiada.
napisał/a: janefonda 2010-06-10 13:43
Nie powiedziałabym, że ikea to tandeta, bo co w ich stylu jest tandetnego? Podaj konkretne argumenty? Drewno w różnych odcieniach? Minimalizm? fakt faktem ten konkretny klimat mi się już dawno przejadł i szukam alternatywy, czyli nowoczesnych mebli i gadżetów. Chyba założę nowy wątek, zobaczymy jak tu się rozkręci. Jakie są Wasze ostatnie inspiracje? ja sporo fajnych rzeczy spotkała na myin.pl - nowoczesny, niedrogi design. Ciekawa jestem Waszych propozycji. :)