co mam zrobić jeśli jestem w niechcianej ciąży??

napisał/a: karolinka90 2007-07-04 20:14
mam dopiero 17 i od niedawna (3mies.)jestem ze starszym o 5lat chłopakiem.jestem w ciąży a to nie odpowiedni moment na dziecko.........dopiero zaczęłam szkołę średnią....nie wiem co mam robić i czy poradzę sobie z dzieckiem..........
napisał/a: Kiko85 2007-07-05 09:25
no a co na to twoj chłopak ??
napisał/a: Drzazga 2007-07-05 11:08
Powinniście oboje wypić to piwo które nawarzyliście. Weźcie odpowiedzialność za swoje czyny. Napewno zawsze znajdzie się ktoś kto wam albo tobie pomoże. Mam nadzieje że nie myślisz o tym co byłoby najbardziej okrutnym rozwiązaniem czyli o usunięciu tej ciąży. Skoro to nie odpowiedni moment na dziecko to czemu to odpowiedni moment na seks ? Trzeba było wcześniej pomyśleć o konsekwencjach. Nieważne zresztą nie mam zamiaru cię dobijać ale taka jest prawda. Rozmawałaś na ten temat już z rodzicami i twoimi i jego. Weźcie ich zdanie pod uwagę. Co twój chłopak na to? Mam nadzieję że sobie poradzicie. Wychowaj to dziecko bo jeżeli oddasz to dziecko do adopcji albo usuniesz ciąże to potem jako kobieta nigdy o tym nie zapomnisz i całe życie będą cię dręczyły wyrzuty sumienia.
napisał/a: kicia877 2007-07-05 12:12
karolinka17 trochę masz nie ciekawie, łagodnie rzecz ujmując. długo jesteś z tym chłopakiem, ja nie radzilabym Ci ślubu ze względu tylko na dziecko bo znam kilka kobiet ktore wyszly za maz bo pojawila sie "nie chciana ciaza" a teraz sie rozwodza.. musisz polegac na swojej rodzinie bo ona jest w stanie Ci pomodz, wierze ze to trudna sytuacja ale swiat sie nie konczy, mialam kolezanke w liceum ktora zaszla w ciaze urodzila i wychowuje rodzina jej pomaga, szkola zbytnio jej nie robila problemow nawet maial fory. NIE ZALAMUJ SIE!!! porozmawiaj z mama, chlopakiem... my z forum za wiele Ci nie pomozemy. Trzymam KCIUKI i wierze ze BEDZIE DOBRZE!!!
napisał/a: Angel4 2007-07-06 21:05
Drzazga napisal(a):Powinniście oboje wypić to piwo które nawarzyliście. Weźcie odpowiedzialność za swoje czyny. Napewno zawsze znajdzie się ktoś kto wam albo tobie pomoże. Mam nadzieje że nie myślisz o tym co byłoby najbardziej okrutnym rozwiązaniem czyli o usunięciu tej ciąży. Skoro to nie odpowiedni moment na dziecko to czemu to odpowiedni moment na seks ? Trzeba było wcześniej pomyśleć o konsekwencjach. Nieważne zresztą nie mam zamiaru cię dobijać ale taka jest prawda. Rozmawałaś na ten temat już z rodzicami i twoimi i jego. Weźcie ich zdanie pod uwagę. Co twój chłopak na to? Mam nadzieję że sobie poradzicie. Wychowaj to dziecko bo jeżeli oddasz to dziecko do adopcji albo usuniesz ciąże to potem jako kobieta nigdy o tym nie zapomnisz i całe życie będą cię dręczyły wyrzuty sumienia.


Zgadzam sie pomimo tego ze bedziesz mama tego malenstwa to nie masz prawa odbierac mu zycia.Ono jest takie bezbronne nie moze sie bronic ale nie rob tego bo to wbrew pozorom najgorsze z mozliwych wyjsc.Bedziesz zalowala tego przez cale zycie i ono juz nigdy nie bedzie takie jak przed tym jak zaszlas w ciaze.Stalo sie nic juz nie zrobisz.
napisał/a: Angel4 2007-07-06 21:11
kicia87 napisal(a):karolinka17 trochę masz nie ciekawie, łagodnie rzecz ujmując. długo jesteś z tym chłopakiem, ja nie radzilabym Ci ślubu ze względu tylko na dziecko bo znam kilka kobiet ktore wyszly za maz bo pojawila sie "nie chciana ciaza" a teraz sie rozwodza.. musisz polegac na swojej rodzinie bo ona jest w stanie Ci pomodz, wierze ze to trudna sytuacja ale swiat sie nie konczy, mialam kolezanke w liceum ktora zaszla w ciaze urodzila i wychowuje rodzina jej pomaga, szkola zbytnio jej nie robila problemow nawet maial fory. NIE ZALAMUJ SIE!!! porozmawiaj z mama, chlopakiem... my z forum za wiele Ci nie pomozemy. Trzymam KCIUKI i wierze ze BEDZIE DOBRZE!!!


Slubu z rozsadku lub nawet ze wzgledu na dziecko nie bierz nawet pod uwage Kicia87 ma racje.Tez znam duzo takich przypadkow.Zreszta jezeli jestescie razem 3 miesiace i doszliscie do wniosku ze zaczniecie wspolzyc to chyba tylko i wylacznie z milosci.Chociaz piszesz ze twoj chlopak jest starszy ale chyba nie odpowiedzialny.Jestes jeszcze mloda wiec jak kolezanki radza zwroc sie o pomoc do rodzicow,oni Cie kochaja i moze na poczatku bedzie trudno ale na pewno z czasem wszystko sie ulozy.
napisał/a: Niebieska 2007-07-06 21:45
Skoro zdecydowałaś sie na współżycie,to chyba zdawalaś sobię sprawę z tego iż może pojawić się dziecko.Będzie wam ciężko,tego jestem pewna,ale na pewno sobie poradzicie..rodzice wam pomogą.Przyjmij odpowiedzialność na swoje barki,udowodnij że dorosłaś do seksu ;)
napisał/a: kold 2007-07-07 08:22
Może tego nie pochwalam, ale naprawdę jest cała masa dziewczyn z problemem podobnym do Twojego. I one sobie radzą. Moja kumpela zaszła w ciążę w II klasie LO, nie wyszła za ojca dziecka, bardzo wspierała ją jej mama. Nie było łatwo. Po maturze wyszła za chłopaka, który usynowił ni jego dziecko, są świetnym małżeństwem i nie wyobrażają sobie, że mogłoby w ich życiu nie być tego malca. Zaciśnij pięści i odwagi!
napisał/a: takaXania 2007-07-07 08:39
Nie napisałaś jak na ciąże zareagował twój chłopak....
Lecz nawet jeżeli nie byłby zachwycony i nie daj Boze kazał zrobić cos niestosownego to nie rób tego za zadne skarby.... Dla mnie to cos niewyobrazalnego. Może ja do ciązy podchodze zbyt emocjonalnie (bo marzę już o dziecku) ale dziewczyno! spój na ta sytuację oczami matki. dorosłaś do seksu- dorośnij do macieżyństwa! Wyobraź sobie tylko jakie to piękne nosić pod sercem drugą istotę... i to TY dasz życie nowemu człowiekowi! Od ciebie bedzie zależało jakim będzie człowiekiem. Za nic nie oddałabym tych dziewięciu miesięcy i odpowiedzialnego uroku wychowania MOJEGO dziecka....
napisał/a: sylwusia0306 2007-07-07 09:19
witaj mam na imnie sylwia i mam 19 lat. myślę że mogły byśmy na ten temat porozmawiać jestem w 8 miesiącu ciąży i nadal sie ucze.
napisał/a: sylwusia0306 2007-07-07 09:19
jak chcesz pogadać to napisz do mnie [email]sylwusia0306@interia.pl[/email]
ale
napisał/a: ale 2007-07-07 13:29
Poradzisz sobie! Nie bierz ślub ze względu na dziecko! To się może rospaśc, poza tym tak prozaicznie i logicznie - kasa, jako smaotna matko mozesz mieć więcej.

Co na to Twoii rodzice? Jeśli pomogą to wszystko będzie ok! A dziecko możecie wychowywać razem z tym chłopakiem, nie musicie brać na razie ślubu.
Trzyamaj się