Wakacje z dzieckiem

napisał/a: mgielka25 2008-05-21 21:26
Chcemy wybrać się z naszą roczną córeczką nad morze, czy ktoś kiedyś podróżował z tak małym dzieckiem? Możecie udzielić mi jakichś rad? To będzie podróż pociągiem w nocy ale mam obawy jak Mysia zniesie podróż i całkowitą zmianę otoczenia...
napisał/a: mama_pati 2008-06-08 16:35
My tydzień temu wróciliśmy z wakacji. Jechaliśmy w dzień przez 10 godzin samochodem i córeczka bardzo dobrze zniosła podróż chyba nawet lepiej niż ja. Dodam że córeczka ma 10 miesięcy. A nocą to chyba jeszcze łatwiej podróżować bo dziecko śpi i nie trzeba zabawiać, a tak małe dzieci nie chcą zbyt długo siedzieć i szybko sie nudzą.
W pociągu niestety nigdy nie wiadomo czy będzie ciepło czy gorąco, myślę więc że warto dziecko ubrać warstwowo, żeby w razie czego łatwo je rozebrać.

Życzę udanych wakacji
napisał/a: olusia_lalusia 2008-06-23 14:20
U nas zdecydowanie jest opcja jazdy w nocy, zwykle wyjeżdżamy około 3-4 nad ranem i dzieci spokojnie przesypiają do 7-8 rano.
A w zeszłym roku wyjechaliśmy z córką, wtedy 4-miesieczną na 3 tyg. nad morze i super na nią działało morskie powietrze, wiekszość czasu spała jak aniołek.
nitus
napisał/a: nitus 2009-05-30 22:42
My za miesiąc wybieramy sie nad morze autem i tez bedzie to podróz w nocy wiec mam nadzieje ze Oliwka przespi cała droge. Mam nadzieje ze nad samym morzem tez bedzie dobrze musimy tylko kupic jeszcze mały namiot zeby na plazy było jak nakarmic mała (kamie piersia) i w razie czego zeby miała sie gdzie kimnac :)
napisał/a: zebrrra 2009-08-05 16:44
My jeszcze w sierpniu wybieramy się nad morze z córeczką (ma teraz pół roku). Planujemy wyjazd w nocy (samochodem), żeby mała lepiej zniosła podróż. Bardziej boję się czy nie będzie mi marudzić zbytnio nad tym morzem :) No nic, w najgorszym wypadku bedę robić za wielbłąda i nosić córcię 24 h na dobę :)
napisał/a: mammalinka83 2012-07-22 21:32
Kochani,

Chciałam Wam polecić fantastyczny portal, który niedawno powstał i z którego już od samego początku istnienia korzystam i jestem pod ogromnym wrażeniem. Jest to serwis selekcjonujący i sprawdzający obiekty hotelowe w całej Polsce pod kątem udogodnień i atrakcji dla rodzin z dziećmi - zarówno niemowlaczkami jak i tymi już troszkę większymi. Nigdzie wcześniej nie udało mi się znaleźć tak szczegółowych opisów, zdjęć a nawet filmów o hotelach, ośrodkach wakacyjnych czy pensjonatach, nawet na stronach samych przedstawionych hoteli więc szczerze polecam :) Sami zaplanowaliśmy nasze tegoroczne wakacje przy pomocy portalu i pomyślałam, że warto podzielić się tym znaleziskiem z innymi rodzicami ;)

Jeśli będziecie zainteresowani to polecam:

http://gufik.pl


Z pozdrowieniami,
malinka
napisał/a: aniulkabad 2012-08-14 13:34
Widzę, że mało która udzieliła konkretnej odpowiedzi :)
Wakacje z dzieckiem to naprawdę wielkie wyzwanie. Wymaga bowiem dołożenia wszelkich starań, by naszemu maleństwu nic się nie stało. Sama to przeżyłam to wiem, o czym mówię. Po pierwsze musisz mieć środki, które chronią bobasa przed działaniem słońca. Przydatne w tym celu będą także odpowiednie ubranka, jednocześnie przewiewne, ale zakrywające większą część ciała. Wskazane jest też by dziecko dużo piło w czasie podróży :)
Pozdrawiam Aniulka Majewska :)
napisał/a: gosia221 2012-10-24 15:35
grunt to przygotowanie i spokój. najlepiej robić wiele przerw, co jest ważne dla dzieci, ale również rodziców, którzy muszą siedzieć w jednym miejscu...jeśli weźmie się podróż na wesoło, to zazwyczaj mija szybciej :)
napisał/a: Amko 2012-12-12 11:59
Podróżując z małym dzieckiem należy pamiętać niemal o całej wyprawce dla niego. Począwszy od łóżeczka turystycznego,a skończywszy na podstawowych przyrządach oraz kosmetykach:)


[url]www.Amko.com.pl[/url]
napisał/a: monikalubicz 2017-05-18 22:52
No tak, trzeba zwracać dokładnie uwage an meijsce, w które się wybieramy, żeby były też atrakcje dla dziecka. My jedziemy na kaszuby, do ośrodka Debrzyno i tam na przykład jest ośrodek jeździecki :D http://debrzyno.com.pl/