Białko w moczu - bać się???

majajula
napisał/a: majajula 2008-05-05 10:09
Witam Was serdecznie.
mam problem ostatnie wyniki badania moczu zaniepokoiły mnie. okazało się, że mam 2,2 mg/dl białka w moczu i 15-20 wpw krwinek białych w moczu. nie wiem czy mam sie martwić, czy to gestoza. ciśnienie mam przy górnej granicy i niewielkie opuchnięcia nóg i rąk. dodam, że jestem w 37 tyg ciąży. miałyście takie problemy??? podzielcie sie ze mną i poradźcie co robić.
napisał/a: monykaa 2008-05-05 10:43
jak dla mnie to nie masz co czekac -jezeli mieszkasz niedaleko szpitala to podejdz -zrobia ci podstawowe badania i jezeli cos wykarze to na pewno zatrzymaja cie na obserwacje -ja bym na twoim miejscu od razu poszla do szpitala a nie do ginekologa -musza cie przyjac -no i na pewno bedzies miala tam lepsza opieke


ja mialam bardzo podobnie-i skonczylo sie to cesarka w 36tc -nie pisze tego zeby cie straszyc -ale tu chodzi o zdrowie maluszka -zaraz opisze ci jak to bylo u mnie (ale za chwilke bo teraz jestem zajeta)

jezeli jestes jeszcze na forum to napisz prosze jakie masz cisnienie
napisał/a: monykaa 2008-05-05 11:16
jetem :)

u mnie to bylo tak ze mniej wiecej od 5mc mialam opuchlizne-pocztakowo byla mala ale z czasem coraz wieksza, pozniej doszlo cisnienei -generalnie mialam 120/80 niby dobre ale i tak to moja gin niepokoilo tym bardziej ze jak u mniej mierzylam to zawsze mialam wyzsze (zawsze stresowalo mnie to mierzenie ;) ) i kazala mi mierzyc w domu -wiec w domu mialam zazwyczaj 120 na 80 albo 85 -zalezalo od dnia i wiadomo stresu.

opuchlizna byla coraz wieksza -ale tylko nog i cisnienie mialam tez wieksze -juz nie na 80 a na 90, w miedzy czasie odebralam wyniki i pojawilo sie bialko w moczu -generalnie nie wiedzialam co to znaczy, ale jak wrocilam do domu i zobaczylam ze norma to 0bialka i zaczelam szukac na necie co to znaczy to chyba pol nocy przeplakalam ze cos moze sie nam stac! na drugi dzien z rana szybko poszlam do szpitala a tam tak mi cisnienei skoczylo ze 1,5 dnia przelezalam pod kroplowkami zbijajacymi cisnienie -niestety nic nie pomoglo i lekarze wzieli mnie na blok operacyny. na szczescie babelkowi nic sie nie stalo -ale przez to cisnienie (czyli mniej tlenu dla niej) byla mniejsza i mniej wazyla.

takze widzisz w sumie z niczego powaznego moze cos sie wykluc. z tym moim bialkiem okazalo sie ze w sumie nic nie "nabroilo" bo nie bylo go az tak duzo-ale zawsze jest to jakies zagrozenie skoro go nie powinno w ogole byc! dletego radze ci od razu isc do szpitala na patologie ciazy bo tam odpowiednio zaopiekuja sie wami- ty sobie odpoczniesz, zrobia komplet badan, posluchasz serduszka maluszka- na pewno lepiej wyjdziesz na tym niz mialabys siedziec w domu i sie zamartwiac

jak dla mnie to nic powaznego wam nie dolega ale lepiej byc przezornym i pojsc sie przebadac
majajula
napisał/a: majajula 2008-05-05 11:48
ciśnienie mam 137/87 więc jeszcze w normie ( dla kobiet w ciązy dopuszczalne jest 140/90) białko w moczu pojawiło sie dopiero teraz, wcześniej było wszystko ok. opuchlizny też nie miałam wcześniej, a pod koniec ciąży to normalne że się pojawia bo organizm magazynuje wodę. umówiłam sie na wizytę u ginekologa, bo mieszkam w małym miasteczku i w razie problemu wysyłają pacjętki dalej, więc wole najpierw sie z nią- lekarką skontaktować. trochę się stresuję ale już poczekam do 17 ibędę wtedy wszystko wiedziała. mam nadzieję, że wszystko będzie ok
majajula
napisał/a: majajula 2008-05-05 11:49
źle napisałam z tym ciśnieniem mam dopuszczalne 140/90
napisał/a: monykaa 2008-05-05 14:41
no wlasnie tylko z ta gestoza to jest tak ze pojawia sie nagle ale z 2ej strony masz racje -takie objawy sa przy koncowce ciazy -tym bardziej ze teraz nagle cieplo sie zrobilo (a to tez ma wplyw)

trzymam kciuki i napisz pozniej co ci gin powiedzial :)
majajula
napisał/a: majajula 2008-05-06 10:01
po wczorajszej wizycie odetchnęłam z ulgą
najprawdopodobniej jest to zapalenie układu moczowego. dostałam leki urosept i furagin oraz oczywiście vit C i w czwartek mam powtórzyć badania moczu i dodatkowo badania z krwi potwierdzające lub wykluczające ubytek białka. Na szczeście ciśnieni mam dobre 125/85. Ale i tak muszę je mierzyć 3 razy dziennie żeby być pewnym czy nic sie nie dzieje. Więc do czwartku biore leki i czekam. Chyba, że urodzę wcześniej bo jak gin stwierdziła szyjka już się rozwarła na 1,5 cm i twierdzi że to dobrze bo dzidzia jest już gotowa do narodzin i gdyby okazało sie że to gestoza to i tak musieliby wywołać mi poród. I przedewszystkim nie kazała się martwić bo z malutką nic się nie dzieje.
napisał/a: monykaa 2008-05-06 20:21
no to ciesze sie ze wszystko ok

tak sobie przypominam ze tez bralam furagin...

to pewnie juz niedlugo spotkasz sie ze swoim dzidziulkiem skoro powolutku zaczyna "pchac" sie na ten swiat :D dzieci to samo szczescie :o zycze powodzenia i samych kolorowych chwil z bobaskiem :) buziaki dla was
napisał/a: tysia0313 2009-05-06 12:59
witajcie!
Ja mam podobny problem. Jestem w 29 tyg ciąży i od jakiegos 5 mieś mocno puchną mi nogi, do tego ciśnienie mam 145/95 i w oststnim badaniu wyszło mi białko w moczu 25 mg/dl. moja gin twierdzi , że wszystko w porządku, ale coś mnie jednak martwi...
Do tego po teście glukozy 50 g po godzini emiałam wynik 179 i też powiedziała że ok...
a ja już sama nie wiem...:(
napisał/a: Aniinka 2009-05-10 11:02
tysia0313 napisal(a):witajcie!
Ja mam podobny problem. Jestem w 29 tyg ciąży i od jakiegos 5 mieś mocno puchną mi nogi, do tego ciśnienie mam 145/95 i w oststnim badaniu wyszło mi białko w moczu 25 mg/dl. moja gin twierdzi , że wszystko w porządku, ale coś mnie jednak martwi...
Do tego po teście glukozy 50 g po godzini emiałam wynik 179 i też powiedziała że ok...
a ja już sama nie wiem...:(


normy:
ciśnienie tętnicze mierzone po spoczynku nie więcej jak 140/90
białka nie powino być wcale
po obciążeniu glukozą 50g glikemia mierzona po godzinie powina wynosić nie więcej jak 140 mg% jeśli jest więcej należy wykonać obciążenie 75 g glukozy
do tego niepokojące są mocne obrzęki

w Twoim porzypadku należałoby zasięgnąć porady innego ginekologa i to jak najszybciej, nieleczone i niemonitorowane nadciśnienie indukowane ciążą i cukrzyca ciążowa mogą zagrażać Waszemu zdrowiu i życiu!
pozdrawiam
napisał/a: Elita82 2009-06-02 08:20
Aniinka napisal(a):normy:
ciśnienie tętnicze mierzone po spoczynku nie więcej jak 140/90
białka nie powino być wcale
po obciążeniu glukozą 50g glikemia mierzona po godzinie powina wynosić nie więcej jak 140 mg% jeśli jest więcej należy wykonać obciążenie 75 g glukozy
do tego niepokojące są mocne obrzęki

w Twoim porzypadku należałoby zasięgnąć porady innego ginekologa i to jak najszybciej, nieleczone i niemonitorowane nadciśnienie indukowane ciążą i cukrzyca ciążowa mogą zagrażać Waszemu zdrowiu i życiu!
pozdrawiam


tak to prawda ma znajoma co z gestoza trafila za pozno na oddzial i w 30tyg musieli cesarke robic naszczescie wszystko skonczylo sie dobrze maluch byl silny i oboje wyszli z tego calo:)