Forum
DYSKUSJE NA TOPIE
forum

Pogaduchy przy kawie więcej

Czyli rozmawiamy, o czym tylko chcemy

forum

Jak wygląda wigilijny wieczór w Waszym domu? więcej

Wigilia to jeden z najważniejszych wieczorów w polskiej tradycji. Jak i gdzie ją zazwyczaj obchodzicie?

forum

Co kojarzy Wam się ze świętami? więcej

Choinka, prezenty, pasterka, kolędy, a może jeszcze coś innego?

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. Dodano: 05-05-2008, 11:09 #1

Unhappy Białko w moczu - bać się???

Witam Was serdecznie.
    mam problem ostatnie wyniki badania moczu zaniepokoiły mnie. okazało się, że mam 2,2 mg/dl białka w moczu i 15-20 wpw krwinek białych w moczu. nie wiem czy mam sie martwić, czy to gestoza. ciśnienie mam przy górnej granicy i niewielkie opuchnięcia nóg i rąk. dodam, że jestem w 37 tyg ciąży. miałyście takie problemy??? podzielcie sie ze mną i poradźcie co robić.

2. Dodano: 05-05-2008, 11:43 #2
    jak dla mnie to nie masz co czekac -jezeli mieszkasz niedaleko szpitala to podejdz -zrobia ci podstawowe badania i jezeli cos wykarze to na pewno zatrzymaja cie na obserwacje -ja bym na twoim miejscu od razu poszla do szpitala a nie do ginekologa -musza cie przyjac -no i na pewno bedzies miala tam lepsza opieke

ja mialam bardzo podobnie-i skonczylo sie to cesarka w 36tc -nie pisze tego zeby cie straszyc -ale tu chodzi o zdrowie maluszka -zaraz opisze ci jak to bylo u mnie (ale za chwilke bo teraz jestem zajeta)

jezeli jestes jeszcze na forum to napisz prosze jakie masz cisnienie

3. Dodano: 05-05-2008, 12:16 #3
    jetem

u mnie to bylo tak ze mniej wiecej od 5mc mialam opuchlizne-pocztakowo byla mala ale z czasem coraz wieksza, pozniej doszlo cisnienei -generalnie mialam 120/80 niby dobre ale i tak to moja gin niepokoilo tym bardziej ze jak u mniej mierzylam to zawsze mialam wyzsze (zawsze stresowalo mnie to mierzenie ) i kazala mi mierzyc w domu -wiec w domu mialam zazwyczaj 120 na 80 albo 85 -zalezalo od dnia i wiadomo stresu.

opuchlizna byla coraz wieksza -ale tylko nog i cisnienie mialam tez wieksze -juz nie na 80 a na 90, w miedzy czasie odebralam wyniki i pojawilo sie bialko w moczu -generalnie nie wiedzialam co to znaczy, ale jak wrocilam do domu i zobaczylam ze norma to 0bialka i zaczelam szukac na necie co to znaczy to chyba pol nocy przeplakalam ze cos moze sie nam stac! na drugi dzien z rana szybko poszlam do szpitala a tam tak mi cisnienei skoczylo ze 1,5 dnia przelezalam pod kroplowkami zbijajacymi cisnienie -niestety nic nie pomoglo i lekarze wzieli mnie na blok operacyny. na szczescie babelkowi nic sie nie stalo -ale przez to cisnienie (czyli mniej tlenu dla niej) byla mniejsza i mniej wazyla.

takze widzisz w sumie z niczego powaznego moze cos sie wykluc. z tym moim bialkiem okazalo sie ze w sumie nic nie "nabroilo" bo nie bylo go az tak duzo-ale zawsze jest to jakies zagrozenie skoro go nie powinno w ogole byc! dletego radze ci od razu isc do szpitala na patologie ciazy bo tam odpowiednio zaopiekuja sie wami- ty sobie odpoczniesz, zrobia komplet badan, posluchasz serduszka maluszka- na pewno lepiej wyjdziesz na tym niz mialabys siedziec w domu i sie zamartwiac

jak dla mnie to nic powaznego wam nie dolega ale lepiej byc przezornym i pojsc sie przebadac

4. Reklama

5. Dodano: 05-05-2008, 12:48 #4
    ciśnienie mam 137/87 więc jeszcze w normie ( dla kobiet w ciązy dopuszczalne jest 140/90) białko w moczu pojawiło sie dopiero teraz, wcześniej było wszystko ok. opuchlizny też nie miałam wcześniej, a pod koniec ciąży to normalne że się pojawia bo organizm magazynuje wodę. umówiłam sie na wizytę u ginekologa, bo mieszkam w małym miasteczku i w razie problemu wysyłają pacjętki dalej, więc wole najpierw sie z nią- lekarką skontaktować. trochę się stresuję ale już poczekam do 17 ibędę wtedy wszystko wiedziała. mam nadzieję, że wszystko będzie ok
    Ostatnio edytowane przez monikazalew ; 05-05-2008 o 12:50

6. Dodano: 05-05-2008, 15:41 #5
    no wlasnie tylko z ta gestoza to jest tak ze pojawia sie nagle ale z 2ej strony masz racje -takie objawy sa przy koncowce ciazy -tym bardziej ze teraz nagle cieplo sie zrobilo (a to tez ma wplyw)

trzymam kciuki i napisz pozniej co ci gin powiedzial

7. Dodano: 06-05-2008, 11:01 #6

Wink

po wczorajszej wizycie odetchnęłam z ulgą
    najprawdopodobniej jest to zapalenie układu moczowego. dostałam leki urosept i furagin oraz oczywiście vit C i w czwartek mam powtórzyć badania moczu i dodatkowo badania z krwi potwierdzające lub wykluczające ubytek białka. Na szczeście ciśnieni mam dobre 125/85. Ale i tak muszę je mierzyć 3 razy dziennie żeby być pewnym czy nic sie nie dzieje. Więc do czwartku biore leki i czekam. Chyba, że urodzę wcześniej bo jak gin stwierdziła szyjka już się rozwarła na 1,5 cm i twierdzi że to dobrze bo dzidzia jest już gotowa do narodzin i gdyby okazało sie że to gestoza to i tak musieliby wywołać mi poród. I przedewszystkim nie kazała się martwić bo z malutką nic się nie dzieje.

8. Dodano: 06-05-2008, 21:21 #7
    no to ciesze sie ze wszystko ok

tak sobie przypominam ze tez bralam furagin...

to pewnie juz niedlugo spotkasz sie ze swoim dzidziulkiem skoro powolutku zaczyna "pchac" sie na ten swiat dzieci to samo szczescie zycze powodzenia i samych kolorowych chwil z bobaskiem buziaki dla was

9. Dodano: 06-05-2009, 13:59 #8
    witajcie!
    Ja mam podobny problem. Jestem w 29 tyg ciąży i od jakiegos 5 mieś mocno puchną mi nogi, do tego ciśnienie mam 145/95 i w oststnim badaniu wyszło mi białko w moczu 25 mg/dl. moja gin twierdzi , że wszystko w porządku, ale coś mnie jednak martwi...
    Do tego po teście glukozy 50 g po godzini emiałam wynik 179 i też powiedziała że ok...
    a ja już sama nie wiem...

10. Dodano: 10-05-2009, 12:02 #9
    Cytat Zamieszczone przez tysia0313 Zobacz posta
    witajcie!
    Ja mam podobny problem. Jestem w 29 tyg ciąży i od jakiegos 5 mieś mocno puchną mi nogi, do tego ciśnienie mam 145/95 i w oststnim badaniu wyszło mi białko w moczu 25 mg/dl. moja gin twierdzi , że wszystko w porządku, ale coś mnie jednak martwi...
    Do tego po teście glukozy 50 g po godzini emiałam wynik 179 i też powiedziała że ok...
    a ja już sama nie wiem...
    normy:
    ciśnienie tętnicze mierzone po spoczynku nie więcej jak 140/90
    białka nie powino być wcale
    po obciążeniu glukozą 50g glikemia mierzona po godzinie powina wynosić nie więcej jak 140 mg% jeśli jest więcej należy wykonać obciążenie 75 g glukozy
    do tego niepokojące są mocne obrzęki

w Twoim porzypadku należałoby zasięgnąć porady innego ginekologa i to jak najszybciej, nieleczone i niemonitorowane nadciśnienie indukowane ciążą i cukrzyca ciążowa mogą zagrażać Waszemu zdrowiu i życiu!
    pozdrawiam

11. Dodano: 02-06-2009, 09:20 #10
    Cytat Zamieszczone przez Aniinka Zobacz posta
    normy:
    ciśnienie tętnicze mierzone po spoczynku nie więcej jak 140/90
    białka nie powino być wcale
    po obciążeniu glukozą 50g glikemia mierzona po godzinie powina wynosić nie więcej jak 140 mg% jeśli jest więcej należy wykonać obciążenie 75 g glukozy
    do tego niepokojące są mocne obrzęki

w Twoim porzypadku należałoby zasięgnąć porady innego ginekologa i to jak najszybciej, nieleczone i niemonitorowane nadciśnienie indukowane ciążą i cukrzyca ciążowa mogą zagrażać Waszemu zdrowiu i życiu!
    pozdrawiam
    tak to prawda ma znajoma co z gestoza trafila za pozno na oddzial i w 30tyg musieli cesarke robic naszczescie wszystko skonczylo sie dobrze maluch byl silny i oboje wyszli z tego calo
    [url=http://straznik.dieta.pl/]

Uprawnienia umieszczania postów