Konkurs "Piękne oczy i dłonie"

napisał/a: Redakcja2 2008-04-17 12:03
Zapraszamy wszystkie użytkowniczki naszego portalu do wspólnej zabawy!

Napisz, jakie znasz najlepsze sposoby na wypoczęte spojrzenie i zadbaną skórę wokół oczu.

Do wygrania 15 zestawów kosmetyków firmy Synesis - Szlachetne Kosmetyki.

Każdy zestaw zawiera:
- Eliksir pod oczy Synesis
- Peeling solny do dłoni Synesis


Zasady konkursu:
1.
Konkurs "Piękne oczy i dłonie" zostanie przeprowadzony na forum serwisu polki.pl w terminie od 17 kwietnia do 30 kwietnia 2008 r.
2. Prace będą oceniane przez konkursowe jury złożone z Redakcji serwisu www.polki.pl
3. Nagrody trafią do osób, których prace jury oceni najwyżej.
4. Jury podejmie decyzję dotyczącą zwycięzców 30 kwietnia i prześle informacje do osób nagrodzonych na ich prywatne skrzynki na forum z prośbą o podanie adresu wysyłki nagród. Wyślemy je pocztą niezwłocznie po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców.
5. Prawa autorskie majątkowe do prac nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora tekstów zgodnie z niniejszym Regulaminem.
6. Dane do odbioru nagrody należy wysłać na redakcyjną skrzynkę forumową najpóźniej do 14 maja 2008 r. W przypadku przekroczenia tego terminu nagrody przepadają!

Fundatorem nagród jest www.synesis.pl

UWAGA! Zakończyliśmy już konkurs "Piękne oczy i dłonie".

Oto laureatki:
1. marielu
2. agnes_joan
3. weronika_1984
4. ADA
5. marily27
6. Agnese
7. laurence
8. asir
9. aneti
10. papryCZka
11. scaroline
12. privatedo
13. tomasam
14. Rozczepantus
15. sisinke

Serdecznie gratulujemy!
napisał/a: bejbusia 2008-04-17 12:25
Sen - jest najdoskonalszym kosmetykiem dla oczu. Regeneruje je i sprawia, że wyglądają na młode i wypoczęte.
napisał/a: Vanilia82 2008-04-17 12:35
Najwazniejsze jest to,abyśmy się wysypiały-odpowiednia ilość spokojnego snu jest naistotniejsza.
Jednak nie zawsze nam się udaje wyspać.Świetnym sposobem na opuchnięte oczy są oklady z czarnej herbaty-przykładam dwie torebki na około 15 minut i opuchlizna znika.Dobry jest także lód.Natomiast jeśli pod moimi oczmi pojawiaja się cienie-stosuję zielony ogórek.Wyciskam z niego sok,a następnie moczę w nim 2 waciki,przykladam do oczu na około 15 minut.To moje sprawdzone sposoby,które mogę wszystkim szczerze polecić:)
Następnie wklepuję delikatnie krem,stosuję lekki makijaż- w połączeniu z delikatnymi,jasnymi i lekko mieniącymi się cieniami sprawia ze spojrzenie staje sie świeże,pełne blasku i uroku...
Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: Justyna5454 2008-04-17 12:40
Witam:)
Oto moja recepta na piękne, zadbane i co ważne wypoczęte oczy
Po pierwszez zamiast dbać o naszą myszkę koputerową, żeby nie zabrakło jej ruchu należy poświęcić trochę czasu na pielęgnację naszych oczu. Gorąco polecam okłady ze Świetlika ( można go dostać w każdej aptece, nie jest drogi, jedno pudełko kosztuje ok. 4-5 zł). Zawsze na wieczór, gdy moje oczy odczuwają już zmęczenie robię sobie mały okład ze Świetlika.
Po drugie mniej czasu przed komputerem, a więcej np. choćby przed książką, czy przy wysypianiu się. Komputer jak wiemy to nasze okno na świat. Ale do wszystkiego należy podchodzić z umiarem Także z komputerem A jak wiemy nasze oczy są szczególnie narażone na różne dolegliowści.
Po trzecie jeśli mamy w lodówce zielonego ogórka to zamiast go pozjadać z różnymi innymi pysznościami możemy go wykorzystać np. nakładając po plasterku na nasze oczka:) Efekt murowany, może nie odrazu, ale jeśli komuś naprawdę zależy o pielegnacji naszych oczu powinien mieć trochę cierpliowści i zainwestować w okłady z ogórka:)
Po czwarte dobry krem pielęgnacyjny na noc, odpowiedni tusz do rzęs przetestowany dermatologicznie i w drogę:)
Dzięki temu cały świat należy do nas:)
Pozdrawiam
napisał/a: ~marielu 2008-04-17 14:45
oczy są zwierciadłem duszy... więc by oczy były piękne trzeba wpierw zadbać o dusze - czyste sumienie, optymizm , radość - jeśli są w nas - nasze oczy mają cudowny blask

zadbana skóra wokół oczu to cel na przyszłość każdej z nas
więc wszelkie kosmetyki na wieczór zmyć czas
drobiazg to niewielki ale gwarantuje
że nasza skóra przez lat wiele świetnie się czuję ;)
Ale my Polki o tym wiemy - wszak na całym świecie urodą zaskakujemy.
napisał/a: kikrame 2008-04-17 14:54
Moje sposoby na piękne i wypoczęte oczy: sprawa najważniejsza staranny demakijaż, dużo snu, maska żelowa na oczy schłodzona w lodówce, czasami robię też okłady ze świetlika lekarskiego, jak długo pracuję stosuję "sztuczne łzy" ale to sporadycznie.To na razie wystarcza, plus dobry krem po oczy.
napisał/a: bendi9 2008-04-17 15:32
Sen to przede wszystkim ogólna regeneracja naszego ciała. W trakcie snu w naszym organizmie dokonują się ważne procesy fizjologiczne, takie jak: naprawa uszkodzonych za dnia komórek, odbudowa wrażliwości receptorów czy utrwalanie pamięci. Za dnia obserwujemy, słuchamy, czytamy - stale czegoś się uczymy, a w trakcie snu zapamiętujemy te nowe doświadczenia. Jeśli czegoś się nauczymy, to ślady pamięciowe muszą się utrwalić, aby powstała pamięć trwała.

Skóra wokół oczu jest najdelikatniejsza. To tu najszybciej widać nasze zmęczenie, stres i niewyspanie. Tu też pojawiają się pierwsze zmarszczki.
Można to zjawisko opóźnić, pod warunkiem, że zadbamy o systematyczna pielęgnację w domu, a latem będziemy pamiętać o noszeniu okularów przeciwsłonecznych, dzięki którym nie mrużymy oczu i nie prowokujemy powstawania „kurzych łapek”.
napisał/a: monikaXglowacka 2008-04-17 16:53
Zgadzam sie niezwykle istotny jest sen , bo chyba to najbardziej zdradza gdy jestesmy nie wysoani, moja metoda na oczy to wogol oka zrob delikatny masaz kostkami lodu, skora bardzo szybko sie napina oczy otworza sie mimo zmeczenia, jest to dosc przyjemne i przede wszystkim dziala
napisał/a: anastazja98 2008-04-17 17:17
Najczesciej dokuczaja nam opuchlizna i since pod oczami. Opuchlizna jest zazwyczaj wynikiem przemeczenia, kiedy woda gromadzi sie w tkankach. Czesto tez kosmetyki np. tusz do rzes moga wywolywac reakcje alergiczna. Jesli opuchlizna stale sie utrzymyje konieczna jest wizyta u lekarza. Ja używam następujących kosmetyków które bardzo mi pomagja :)


1. Oligo 25 sztyft pod oczy, cena ok. 60 zl - ma dzialanie odswiezajace, usuwa oznaki zmeczenia, zmniejsza since i opuchlizne.
2. Ziaja, Krem pod oczy korygujący, cena ok. 7zl - krem ma za zadanie redukowac obrzęki oraz zmniejszac skłonność do ich powstawania, oraz intensywnie rozjaśniac cienie i przywracac skórze wokół oczu jednolity koloryt.
3. Flos Lek, Żel ze świetlikiem do powiek w tubce, cena ok. 6 zl - Usuwa zmęczenie, ból oczu, łzawienie. Przynosi ukojenie i ulgę oczom: podpuchniętym, podrażnionym kurzem, słońcem, niewłaściwym makijażem. Nawilża i wygładza skórę, przywraca jej jędrność i elastyczność.
4. Flos Lek, Żel ze świetlikiem i chabrem do powiek w tubce, cena ok. 6zl - Żel działa przeciwobrzękowo i przeciwalergicznie. Polecany do stosowania dla osób pracujących przy komputerze.
5. Dermika Preventi, Specjalistyczne serum pod oczy, cena ok. 40 zl - Przeznaczony do pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami, z tendencją do powstawania zasinień i obrzęków szczególnie w wyniku zmęczenia, stresu czy nieprzespanej nocy.
6. Nivea Visage, Krem pod oczy z ekstraktem z ogórka i żeń-szenia, cena ok.. 25 zl - lekki, delikatny krem z ekstraktem z ogórka, nawilża i łagodzi delikatną skórę wokół oczu, przynosząc jej odprężenie i redukując worki pod oczami. F ormuła wzbogacona o ekstrakt z żeń-szenia i pigmenty odbijające światło redukuje cienie pod oczami.
7. Chlodzaca maseczka w formie okularow zelowych, cena ok. 10 zl

Śpię conajmniej 7h na dobę. Mam dobrą dietę bogatą w żelazo i różne witaminy. Poprawiam krążenie zimnym prysznicem zawsze rano.

Polecam moje sposoby i kosmetyki które wyżej wymieniłam :)
napisał/a: valin0 2008-04-17 17:27
Przede wszystkim sen, zawsze staram sie spac ok. 8 godzin, mimo że wiele osób twierdzi, że to za dużo. Gdy jest potrzeba używam żelowej maski, którą wcześniej trzymam w lodówce, ponieważ nie wierze za bardzo w okłady z herbat.
W moim przypadku nie odnosi to większych skutków czasem nawet tylko pogarsza sprawę. Poza tym nabyłam kiedyś znakomity żel pod oczy. Jestem młoda więc zawsze unikałam takich kosmetyków dopóki nie znalazłam delikatnego żelu na zmęczone oczy także dla młodych kobiet. Do tego mam też krem z tej samej serii. Żel używam codziennie ale krem głównie w wyjątkowych sytuacjach. Nie używam ciężkich korektorów i innych kosmetyków wokół oczu. Makijaż ograniczam do lekkiego korektoru i pudru sypkiego tylko na niektóre części twarzy. Żeby spojrzenie było świeże zawsze używam na powieki złoty mus oraz tusz do rzęs. Efekt jest powalający. Idealny makijaż na wiosnę, a w szczególności na lato. Świeże, wypoczęte spojrzenie i nie trzeba więcej szczególnych zabiegów.
napisał/a: agnes_joan 2008-04-17 18:02
Sen oczywiście jest konieczny, aby oczka i skóra wokół nich wyglądała cudownie...
Ja ufam jednak nie tylko uroczym chwilom spędzonym w objęciach Morfeusza;)

Pomocne są maseczki z zielonego ogórka lub cytryny, dzięki temu ładnego odcieniu nabiera skórka dookoła oczu.

W pokoju ustawiłam dużo przedmiotów o odcieniu niebieskim i zielonym, gdyż w chwilach, kiedy oczy są przemęczone, kolory te pomagają oczom zapomnieć o zmęczeniu....

Czasami lubię też trochę popłakać, dzięki temu oczy nabierają ładnego, świetlistego blasku....Tylko nie za długo;)

Ale wychodzę z założenia, że pomocny jest przede wszystkim widok ukochanej osoby tuż obok;)
cohenna
napisał/a: cohenna 2008-04-17 18:04
Konkurs "Piękne oczy i dłonie"
Najważniejszy jest sen. Ale trudno jest się dobrze wyspać przy dziecku, kiedy trzeba wstawać kilka razy w nocy. Szczególnie jeśli człowiek się późno położy, a wcześnie ma pobudkę. Na opuchniete oczy polecam kompres z rumianku lub czarnej herbaty. Saszetki kupione w aptece lub namoczone waciki kosmetyczne. Natomiast na cienie pod oczami zalecam małe waciki kosmetyczne nasączyć w świeżym soku z ogórka (ogórek powinien być gruntowy) A najlepiej z własnego ogródka :) Tylko o ta pore trudno o takie ogórki :p Kompresiki nakładamy na skórę pod oczami pozostawiając na ok. 15 minut. Potem przemywamy twarz chłodną wodą. Jeżeli natomiast chodzi o dłonie to dobry krem z witaminą A i olejkiem lub wyciągiem z ziół. Na mocne paznokcie polecam "moczenie" ich w cytrynie lub cebuli. Na jakieś 15 minut wbijamy pazurki, a potem dokładnie je myjemy :) Brzydko pachnie cebulka ale bardzo skuteczna.