Konkurs "Zadbana od stóp do głów"

napisał/a: Redakcja2 2008-04-16 11:37
Być zadbaną to kobiecy priorytet, weź udział w konkursie i zgarnij zestawy pielęgnacyje Farmona.

Każda z nas ma jakąś część ciała, o która dba szczególnie. Bo chce ją najbardziej wyeksponować, bo chce coś ukryć, bo uważa ją za najważniejszą dla kobiety.

Jeśli nigdy nie wyjdziesz z nieułożonymi włosami, bez idealnego manicure, lub bez wklepania kremu antycellulitowego w uda, ten konkurs jest dla Ciebie. Zdradź nam, która część ciała jest u kobiety najważniejsza i dlaczego, a także jak o nią dbasz.

Do wygrania 15 zestawów kosmetyków Farmona zawierających:
* figowo-daktylowy mus do ciała
* odświeżający dezodorant do stóp
* koncentrat aktywnie wyszczuplający

Wszystkie zestawy trafią do autorek najciekawszych i najlepiej umotywowanych opinii.

Zasady konkursu:

1. Konkurs "Zadbana od stóp do głów" zostanie przeprowadzony na forum serwisu polki.pl w terminie od 16 do 29 kwietnia 2008 r.
2. Nadesłane propozycje będą oceniane przez konkursowe jury, złożone z Redakcji serwisu www.polki.pl
3. Nagrody – 15 zestawów kosmetyków do pielęgnacji, firmy Farmona - trafi do 15 osób, których odpowiedzi będą najciekawsze.
4. Jury podejmie decyzję dotyczącą zwycięzców 29 kwietnia 2008 r. i prześle informacje do osób nagrodzonych na ich prywatne skrzynki na forum, z prośbą o podanie danych osobowych. Nagrody zostaną wysłane pocztą.
5. Prawa autorskie majątkowe do tekstów nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora tekstów zgodnie z niniejszym Regulaminem.
6. Dane do odbioru nagrody należy wysłać na redakcyjną skrzynkę forumową najpóźniej do 10 maja 2008 r. W przypadku przekroczenia tego terminu nagrody przepadają!

Fundatorem nagród jest firma Farmona

UWAGA! Zakończyliśmy konkurs "Zadbana od stóp do głów"

Oto laureaci:

pzielik
privatedo
kiciuniaa
MJane
apoccalipsa
gregora
Agnese
jagienkazbagienka
exa_200
rakastan
timido
anneczkab
pinupgirl
Katherine_S
justyna.sanko



Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
cohenna
napisał/a: cohenna 2008-04-16 19:47
Hmmmmmm..... jest kilka części ciała które są dla mnie nakważniesjsze:
Pośladki i uda - balsam antycelulitowy i wyszczuplający - przez kilka lat intensywnie trenowałam lekkoatletykę i dlatego ta część ciała jest u mnie ... "bardzo" rozbudowana i wymaga szczególnej opieki
Biust i dekolt - krem ujędrniający - mały biust też wymaga troski o opieki
Dłonie - są wizytówka kobiety - krem do rąk i paznokci obowiązkowo z witaminą A i wyciągiem z ziół lub olejkami
Włosy - zawsze jakoś uczesane, nigdy luzem - obowiązkowo szampon i odżywka z tej samej serii
A nie długo muszę już pomyśleć o kremie "przeciwzmarszczkowym" :p lub jakimś innym :D
Zapomniałam :) a skleroza nie boli :p codziennie myję jeszcze twarz żelem głęboko oczyszczającym i odblokowującym pory
napisał/a: pzielik 2008-04-16 20:20
D Dla mnie najważniejsze
Ł Ładne , zadbane
O Oklepane kremem
N Nie za mocno pomalowane paznokcie
I I umiar w ozdobach
E Efekt zachwytu murowany!
napisał/a: Nesta 2008-04-16 21:09
kiedy zbliża sie wiosna odkrywamy nasze ciało, a co za tym idzie zmieniamy również obuwie, czyli na pierwszy plan wchodzą piety. Ta partia ciała jest szczególnie trudna w doprowadzeniu jej do stanu zadowalajacego, ale mam parę sposobów, które mogą w tym pomóc: nasze stopy uwielbiają się moczyc dlatego serwujmy im ciepłe kapiele w misce z preparatami zmiękczającymi oraz masaż pumeksem. Po taim zabiegu wklepujmy krem osobny na piety i reszte stopy. Pamietajmy, że do łdnego wygladu potrzebne są też zadbzne paznokcie - schludny wyglad zapewni im regularne podcinanie oraz od czasu do czasu odżywka
napisał/a: Justyna5454 2008-04-16 21:23
Witam:)
Juz w starożytnosci kobiety bardzo dbały o siebie i swoje ciało. Szczegółną uwagę zwracały na dobrze wykonany makijaż a zwłaszcza podkreślone oko:)
W średniowieczu natomiast kobieta nie dbała tak bardzo o swoje ciało i make-up.
Potem jednak pojawiły sie piękne Gejsze z których Starożytna Japonia mogłaby być dumna:)
I tak mijaly lata aż nastał Renesans! W tej epoce PUDER to bylo hasło przewodnie.
W dwudziestym wieku oznaką prawdziwego piękna i troski o siebie samą był delikatny makijaż z odrobiną nutki wdzięku i elegancji
Kobietka dwudziestego pierwszego wieku czyli Ja - szczegolną uwagę zwraca na usta dłonie i stopy.
Usta to częśc naszej twarzy, któraz resztą bardzo przykuwająca uwagę - a zwłaszcza uwagę mężczyzn:) Moja usta są szczególnie delikatne wrażliwe i zimno dlatego codziennie staram sie o nie dbać nawet, gdy jestem w autobusie czy sklepie w kolejce:) Pomadka ochronna i miód na ustach w tym przypadku to podstawa Jeśli chodzi o malowanie ust to zawsze staram się używać pomadek nawilżających, które nie tylko pięknie podkreślają nasze usta, ale również działają na nie pielęgnacyjnie
Dłonie są podstawą w kontakatch międzyludzkich. Staram się codziennie o nie dbać jak tylko jest to możliwe. Paznokcie pomalowane mam zawsze albo w delikatnym odcieniu różu, albo muśnięte odżywką do paznokci.
Dłonie kremuje zawsze rano po przebudzeniu i na noc, gdy kładę się spać.
W czasie dnia również mam okazję stosować krem do rąk, ponieważ zawsze noszę go w torebce:)
Co do nóżek to gdyby nie one nie przeszłabym z pewnością wielu kilomerów w ciągu całego swojego życia, dlatego też to własnie nim poświęcam dużo czasu i uwagi. Codzienne kąpiele moich nóżek oraz pielęgnowanie ich za pomocą kremów sprawia, że jestem gotowa przejść na piechotę jeszcze wiele kilometów
Pozdrawiam:)
napisał/a: agnes_joan 2008-04-16 21:44
Od dawna słyszę z ust mojej mamy: dbaj dziecko o włosy i nogi, bo to masz najpiękniejsze;)(jakbym cała nie była ładniutka, no ale;)

Włosy mam długie do pasy, więc dopóki ich nie ułożę w interesujący sposób z domu nie wyjdę:odżywki, różnorodne szampony, zero lokówek, suszarek, tapirów, a jedynie naturalne piękno...

Zaś nogi....hm skomplikowany proces - balsamy, kremy ,,natłuszczające", przed wyjściem oliwka, ażeby ładnie błyszczały..no i koniecznie muszą być równo opalone, a nie blade, w związku z tym samoopalacze, bo z powodu klaustrofobii i strachu przed zmarszczkami, solarium odpada;)
napisał/a: anneczkab 2008-04-16 22:05
mam bzika na punkcie stóp, przyznaje się bez bicia, że poświęcam im bardzo dużo czasu, ale nie tylko dlatego, żeby dobrze prezentowały się w sandałkach, ale również dlatego, że są podporą naszego ciała to one mają nam służyć całe życie, nosić nas z miejsca na miejsce, utrzymywać ciężar naszego ciała przez caly dzień , dlatego staram się je masować kremować i pillingować, kupuje specjalne kremy i pudry, aby latem nie było ich czuć, a zimą by nie cierpiały zbyt w ciepłych butach, zdaję sobie sprawę, że wszystkie części mojego ciala wymagają pielęgnacji dlatego w każdej wolnej chwili starm sie poświęcić sobie jak nawięcej czasu (o ile to możliwe przy czterolatku).
napisał/a: justynaXsanko 2008-04-16 22:06
ach te spojrzenie!
oczami można wiele zdziałać, spojrzeć kusząco, zamrugać rzęskami zalotnie, "puścić oczko"... chociaż ja nie wszystko to potrafię.
Podstawa to wyregulowane brwi i krem pod oczy a potem ( w zależności od sytuacji) makijaż oka. NA co dzień czarna kreska na powiece i delikatnie tusz do rzęs i cienie do powiek, zazwyczaj w dwóch odcieniach brązu (jaśniejszy i ciemniejszy).
A na super wyjście można bardziej poszaleć, chociażby intensywniejsze i odważniejsze kolory cieni.
napisał/a: gregora 2008-04-16 23:34
[CENTER]Najważniejszym organem jest dla mnie...
A może sami zgadniecie?
Podpowiedź 1 : ma 2 metry kwadratowe
Podpowiedź 2 : waży 3 kilogramy
Podpowiedź 3 : to największy ludzki organ!

Skóra! Jakże niezwykłą rolę ona odgrywa!
Już dawno temu naukowcy udowodnili, że to czy kogoś uznajemy za atrakcyjnego zależy od tego czy posiada cechy przypisywane płodności: np. ma duże oczy, symetryczną twarz, gładką skórę!

Skóra pokrywa całe nasze ciało i twarz. Nie da się nie zwrócić na nią uwagi.Jej wygląd świadczy o kondycji całego organizmu.
O swoją skórę dbam przede wszystkim nawilżając się tzn. pijąc dużo wody, ćwicząc fitness, co uelastycznia skórę, jak i stosując balsamy nawilżające.
Kiedy jesteśmy w dobrej formie od razu ma to odzwierciedlenie w stanie skóry - jest gładka, ma zdrowy odcień, a jeśli nadużywamy np.używek robi się matowa, pozbawiona blasku. Dbajmy więc o skórę, by dobrze nas chroniła przed wniknięciem do organizmu złowrogich drobnoustrojów.[/CENTER]
napisał/a: mama_pati 2008-04-17 00:08
Najważniejsze są zęby. Nie wyobrażam sobie o nie nie dbać i nie myć ich przynajmniej 2 razy dziennie. Białe zęby i świeży oddech to podstawa. Jeżeli mamy coś do ukrycia to możemy to szybko zrobić pod ubiorem czy odpowiednim makijażem. Jeżeli natomiast śliczna dziewczyna z ładną buzią i długimi nogami by się uśmiechnęła, a zamiast pięknego białego uśmiechu ukazałby się obraz żółtych zębów z kamieniem, albo co gorsza któregoś z nich by brakowało, to zdecydowanie popsułoby to cały jej wizerunek.
napisał/a: JulitaJ 2008-04-17 09:59
WŁOSY- długie i kręcone rozwiewane na wiosennym wietrze.............
pięknie pachnący szamponik, pasta do układania włosów kręconych i............. pachnąca odżywka bez spłukiwania (zapachowa mgiełka :))
napisał/a: ~Agnese 2008-04-17 11:43
Mam obsesję na punkcie pielęgnacji biustu.
Biust jest jedną z najpiękniejszych części naszego ciała. Nie jest ważny jego rozmiar. Najważniejsze jest to, aby był zadbany.
Pielęgnacja biustu? Można by rzec - proste. Nic bardziej mylnego. Biust wymaga od nas bardzo dużo uwagi. Należy dbać przede wszystkim o bardzo delikatną skórę, która, niestety, łatwo się rozciąga.
Warto zainwestować w dobru krem ujędrniający do biustu. Do mniejszego biustu polecam Avon Solutions. Koleżanki przekonywały mnie, że jest dobry. U mnie jednak się nie sprawdził. Do większego biustu potrzebny jest silniej działający kosmetyk. Całkowicie polecam Eveline Slim Extreme do biustu w różowej tubce (cena około 15zł) oraz Eveline Slim Extreme 3D Professional w ciemnozielonej tubce (cena ok 33zł). Muszę przyznać, że te kremy działają cuda. Krem należy wmasowywać okrężnymi ruchami skierowanymi ku górze. Trzeba pamiętać o tym, żeby preparat do biustu stosować regularnie - tylko wtedy stosowanie odniesie jakiś skutek. Najlepiej robić to dwa razy dziennie - rano i wieczorem. A kiedy braknie czasu chociaż wieczorem, ale codziennie!
Kolejnym dobrym sposobem pielęgnacji biustu jest masaż pod prysznicem na przemian ciepłą i zimną wodą. Ważne jest, żeby masaż kończyć zimną wodą - pod wpływem zimna skóra jest napięta, a przecież o to nam chodzi :)
Podczas kąpieli warto pobudzić krążenie masażem szorstką gąbką albo myjką, ale należy uważać, by nie uszkodzić delikatnej skóry.
Chcąc zachować piękny biust jak najdłużej należy całkowicie zrezygnować z solarium oraz opalania topless.
Jak wiadomo, w solarium nikt się w staniku nie opala, a lampy bardzo niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry. Najbardziej narażona na zniszczenie jest skóra na twarzy i na biuście. Większość dziewcząt korzystających z solarium pamięta o tym, by nałożyć krem z filtrem na twarz, ale nie myśli już o biuście. I wtedy biust najbardziej cierpi.
Z opalaniem się topless jest podobnie. Dziewczyny, szczególnie z mniejszym biustem, uważają że nic nie może zaszkodzić jego jędrności, dlatego opalają się bez stanika, chcąc uniknąć nieestetycznych białych pasków. Czyż nie lepiej jednak skorzystać z samoopalacza, lub bardzo popularnych ostatnio balsamów brązujących, które nie zniszczą naszego biustu? Opalanie się w staniku to podstawa, ale trzeba także pamiętać o tym, by na dekolt nałożyć dość grubą warstwę kremu, najlepiej z wysokim filtrem. Nie przejmujmy się, że skóra w tym miejscu będzie trochę bledsza. Zawsze można sięgnąć po przyspieszacz opalania lub balsam brązujący. Najważniejsze jest to, by uniknąć poparzeń słonecznych na dekolcie. Unikniemy wtedy przedwczesnego starzeniu się skóry, a przez to nasz biust na dłużej pozostanie jędrny i dłużej będzie wyglądał młodziej.
Różne ćwiczenia fizyczne poprawiają jędrność i wygląd biustu. Bardzo polecam ćwiczenia mięśni ramion i klatki piersiowej na siłowni oraz pływanie :) Ważna też jest postawa ciała. Garbiąc się wyglądamy niekorzystnie. Kiedy kręgosłup jest wyprostowany, głowa nie jest opuszczona, brzuch wciągnięty a pierś wypięta do przodu, nie tylko wyglądamy szczuplej, ale także nasz biust prezentuje się lepiej.
Dbając o nasz biust musimy również zadbać o skórę dekoltu. Warto zastosować naturalne maseczki. Najlepiej działającą według mnie jest odżywcza i detoksykująca maseczka z glinki lub z alg. Produkty te są dostępne w sklepach z produktami medycyny naturalnej. Na rynku są jednak dostępne takie maseczki różnych znanych firm kosmetycznych. Taka maseczka nie tylko ujędrni biust, ale także zmniejszy (nieznacznie, ale zawsze) rozstępy na piersiach. Należy ją na nakładać na biust i dekolt (można także na szyję) i zmyć po 10 minutach.
Dobre są też maseczki domowej produkcji.
Skóra dekoltu szybko się starzeje. Aby ją odmłodzić warto zrobić kompres z mleka z dodatkiem otrąb pszennych. Gorącą masę należy rozprowadzić na skórze i przykryć folią aluminiową oraz ręcznikiem. Gdy kompres wystygnie, należy zetrzeć go, a skórę posmarować gęstą śmietaną. Potrzymać 5-10 minut i zmyć chłodną wodą. (ta jest wypróbowana przez moją mamę)
Inną maseczkę, tym razem napinającą skórę, można zrobić z jajek. Należy ubić sztywną pianę z dwóch białek i dodać łyżkę miodu. Należy dokładnie wymieszać i nałożyć. Po 30 minutach zmyć ciepłą wodą, na końcu polać biust zimną wodą i wsmarować ujędrniający balsam.
Ostatnią maseczką jaką stosuję jest maseczka z 2 startych jabłek, 4 łyżek twarożku homogenizowanego oraz 2 łyżek oliwy z oliwek. Należy dokładnie wymieszać, nałożyć na biust na pół godziny i potem zmyć tak jak poprzednią maseczkę. Najpierw ciepłą, potem chłodną wodą. A na końcu wklepać balsam ujędrniający.
Podstawia pielęgnacji biustu jest noszenie stanika. Niestety, wiele dziewczyn, nie tylko z małym ale i większym biustem, rezygnuje ze stanika twierdząc, że jest on niewygodny. Jednak to właśnie on podtrzymuje cały ciężar biustu i dzięki niemu skóra się nie rozciąga. Można by powiedzieć, że mniejszy biust jest lekki i skóra nie jest obciążona, więc się nie rozciągnie. Niestety, mimo, że obciążenie jest mniejsze, skóra po jakimś czasie ulegnie rozciągnięciu.
Poza tym, nie ma co do tego wątpliwości, biust w staniku prezentuje się dużo ładniej. Jest tyle różnych fasonów i wzorów, że można dopasować je niemal do każdej kreacji. A kiedy nasz biust jest ładnie wyeksponowany, czujemy się piękniejsze, bardziej seksowne i bardziej pewne siebie.
Bardzo istotnym aspektem jest właściwe dobranie rozmiaru stanika. Niestety, 95% Polek nosi źle dobrane staniki. Największym błędem jest wybór zbyt dużego obwodu i zbyt małej miseczki. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Wam się, że biust 'wyskoczył' ze stanika, zapięcie podjeżdża do góry niemalże pod sam kark, od ciężaru biustu bolą Was plecy, pod ramionami robią się nieestetyczne 'bułeczki', a biust nie ma pożądanego, okrągłego kształtu, to oznacza, że stanik jest źle dobrany.
Obwód pod biustem trzeba mierzyć bardzo ciasno i przy wyborze stanika pamiętać o tym, że staniki się rozciągają. Tak więc, kiedy kobieta ma pod biustem np 78cm, mogłoby się wydawać, że odpowiedni będzie stanik z obwodem 75. Najlepszym jednak wyjściem będzie stanik z obwodem 70, bądź nawet 65. Biust powinien być podtrzymywany właśnie na obwodzie, a nie na ramiączkach. Wiele kobiet popełnia ten błąd, kiedy chcąc podnieść biust do góry, ściągają ramiączka, które potem boleśnie wpijają się w ramiona. Jednak najlepszym sposobem na podniesienie biustu jest kupno mniejszego obwodu. Idealnie dobrany stanik po odpięciu ramiączek pozostaje na swoim miejscu, nic nie opada i nic nie odstaje.
Trzeba pamiętać, że mniejszy obwód to również większa miseczka. Miseczka powinna obejmować cały biust i nie wpijać się w niego. Powinna też nadawać piersiom okrągły kształt.
Polecam lekturę tych blogów:
Lobby Małobiuściastych
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50580
Lobby Biuściastych
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=32203
Stanikomania (blog dla pań obdarzonych dużym biustem - pokazane tu jest, że dobry stanik czyni cuda)
http://stanikomania.blox.pl/html

Nachodzi pytanie jak pięknie wyeksponować biust, niezależnie od rozmiaru. Dobrze, kiedy stanik ściąga piersi do siebie, wtedy wydają się pełniejsze. Wtedy pudrem brązującym można pomalować piersi po ich wewnętrznej stronie oraz skórę między nimi - dzięki temu wydadzą się większe.
Ale jaki strój wybrać zarówno do mniejszych jak i większych piersi?
Oto moje propozycje:
Kobiety z mniejszymi piersiami powinny wybierać:
- wszelkiego rodzaju marszczenia, plisy i falbany na biuście
- wzorzyste tkaniny
- należy unikać dużych dekoltów
- stójki pod szyje
- można sobie pozwolić na grube golfy
- bluzki w kształcie trapezu
- ubrania wiązane na wysokości biustu
- ubrania 'na cebulkę', czyli dużo warstw
- odkrywamy plecy
- dekolt w łódkę
- rękawki z bufkami
- warto zainwestować w duże ozdoby, np. długie korale
A to powinny wybrać panie z większym biustem:
- dekolty w serek, karo
- gorsety
- nieodpowiednie są bluzki i sukienki pod szyję oraz ze stójką
- unikać golfów - jeszcze bardziej powiększą biust
- najlepsze są jednokolorowe ubrania - wzory optycznie powiększają biust
- koszule na guziki - ale nigdy nie zapinać się pod szyję
- najlepszy krój - kopertowe bluzki i sukienki lub ubrania odcinane pod biustem

Każda kobieta powinna zadbać o swój biust i pozbyć się kompleksów. Znam wiele dziewcząt, które marzą o większym rozmiarze, ale znam też dużo takich, które chętnie by się podzieliły. Dobry stanik optycznie powiększa lub zmniejsza biust, a odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będziemy dumne z naszego atrybutu kobiecości. A więc - głowa do góry i pierś do przodu :)