Forum
DYSKUSJE NA TOPIE
forum

Szkocka krata więcej

Ma być hitem nadchodzącej jesieni. Jak Wam się podoba ten klasyczny deseń?

forum

Kremy do skóry mieszanej więcej

Które najlepiej działają na cerę z suchymi skórkami i wypryskami?

forum

Bardzo duży problem z seksem więcej

Tym razem o radę prosi mężczyzna. Pomożecie?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. Dodano: 10-12-2007, 21:37 #1
    Przegląda
    nieduże miasto
    Images
    1

Cukrzyca ciężarnych

Witam.Kilka dni temu stwierdzono u mnie cukrzyce ciężarnych jestem w 33 tygodniu ciąży.Póki co mam zalecone dietę tylko i mam nadzieję ze to wystarczy.Czy któraś z was miała lub ma podobny problem?Czy po ciąży cukrzyca zanikła?Pozdrawiam

2. Dodano: 28-12-2007, 00:09 #2
    Przegląda
    nieduże miasto
    Images
    1

:(

Oj cos mi sie zdaje ze sama jestem z moim klopotem.Za 30 dni mam termin,ciśnienie mi szaleje mimo leków dostałam obrzęków na nogach i dłoniach i troche na twarzy,dzis odebralam wyniki badan na dodatek mam cukier w moczu którego wcześniej nie było... A wizyte u lekarza mam w przyszłym tygodniu dopiero...Tyle czasu w niepewności...Pozdrawiam zaglądających do tego posta.

3. Dodano: 28-12-2007, 11:07 #3
    Przegląda
    wieś, wioseczka - byłe jeleniogórskie
    Images
    2
    Kochana nie martw siwę - u mnie dieta wystarczyła, ale musisz sprawdzać poziom cukru, no i bądź dobrej myśli , po ciąży cukier wraca do normy - ja już mam ok, ale nie miałąm w moczu cukru, więc pewno u Ciebie zaleca OSTRZEJSZĄ diete może jakieś jeszcze leki
    radziłąbym teraz do lekarza - nawet rodzinnego, bo obrzęki i mocz są niedobre...
    a cisnienie pewno Ci skacze ze zmartwienia...łatwo mówić "nie przejmuj się" ale powinnas jakoś uspokoić się - najlepiej rozmowa z fachowcem
    cukrzyca ciężarnych to nic takiego - wymaga tylko uwagi
    pozdrawiam, trzymam kciuki...
    Posprzątane mieszkanie, smaczny obiad – jak nic, masz walnięty komputer.

4. Reklama

5. Dodano: 10-04-2008, 19:47 #4

Cukrzyca w ciąży

Wlasnie sie dowiedzialam ze mam cukrzyce!!! jestem w 5 miesiacu ciazy... polecam kazdej matce zrobic badanie kontrolne bo jak mi powiedziala przemila pani prof Cypryk az 5% kobiet w ciazy choruje na cukrzyce!!!

polecam poczytac: http://www.cukrzyca-lodz.pl/

6. Dodano: 13-04-2008, 15:42 #5

cukrzyca

Ja też miałam cukrzyce w ciąży ,przestrzegałam skrupulatnie diety i codziennie mierzyłam cukier na szczęście wszystko dobrze się skończyło.Urodziłam zdrową córeczkę 3200 i jest wszystko w porządku teraz cukier mam na odpowiednim poziomie. POZDRAWIAM

7. Dodano: 20-06-2008, 08:20 #6

cukrzyca ciążowa

Proszę pomóżcie, wizytę u diabetologa mam dopiero w przyszłym
    tygodniu. Po 75g glukozy wynik 158. Byłam w szpitalu na dobowym
    pomiarze glukozy i wyniki:
    1. na czczo 89
    2. po śniadaniu 81
    3. po obiedzie 101
    4. po kolacji 128

Mam glukometr i mierzę po godzinie po posiłku cukier ale nie wiem
    jaka powinna być norma?? Czy te wyniki są bardzozłe? Dzięki za rady.

8. Dodano: 20-06-2008, 08:34 #7
    Przegląda
    wieś, wioseczka - byłe jeleniogórskie
    Images
    2
    Cukrzyca ciążowa (zwana także cukrzycą ciężarnych) - cukrzyca ta jest spowodowana zaburzeniem gospodarki hormonalnej organizmu podczas ciąży. Zazwyczaj całkowicie ustępuje po porodzie, ale zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 w przyszłości. Cukrzyca ciążowa jest groźna nie tylko dla matki ale również dla rozwijającego się płodu. Szczegółowa kontrola poziomu cukru u kobiet ciężarnych, u których wykryta została cukrzyca ciążowa zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań podczas ciąży.
    Ta cukrzyca występuje w przebiegu około 2-8 % ciąż. U 30-50 % kobiet, u których stwierdzono cukrzycę ciążową, w ciągu najbliższych 15 lat rozwija się cukrzyca typu 2.

Rozpoznawanie zaburzeń gospodarki węglowodanowej

glikemia przygodna - oznaczona w próbce krwi pobranej o dowolnej porze dnia, niezależnie od pory ostatnio spożytego posiłku

Stężenie glukozy w osoczu:
    >=200 mg/dl (11,1 mmol/l)

Interpretacja: rozpoznanie cukrzycy (*), jeśli u chorego występują typowe objawy choroby (wzmożone pragnienie, wielomocz, osłabienie, zmniejszenie masy ciała)

glikemia na czczo - oznaczona w próbce krwi pobranej 8-14 godzin od ostatniego posiłku

Stężenie glukozy w osoczu:

<100 mg/dl (5,6 mmol/l)
    Interpretacja: prawidłowa glikemia na czczo

100 - 125 mg/dl (5,6 - 6,9 mmol/l)
    Interpretacja: nieprawidłowa glikemia na czczo (IFG)

>=126 mg/dl (7,0 mmol/l)
    Interpretacja: cukrzyca (*)

glikemia w 120. minucie doustnego testu tolerancji glukozy

<140 mg/dl (7,8 mmol/l)
    Interpretacja: prawidłowa tolerancja glukozy (NGT)

140 - 199 mg/dl (7,8 - 11,0 mmol/l)
    Interpretacja: upośledzona tolerancja glukozy (IGT)

>=200 mg/dl (11,1 mmol/l)
    Interpretacja: cukrzyca (*)
    (*) Do rozpoznania cukrzycy konieczne jest stwierdzenie dwóch nieprawidłowości lub 2-krotne stwierdzenie jednej z nich; przy oznaczaniu stężenia glukozy we krwi należy uwzględnić ewentualny wpływ czynników niezwiązanych z wykonywaniem badania (pora ostatnio spożytego posiłku, wysiłek fizyczny, pora dnia).

IFG (impaired fasting glucose) - nieprawidłowa glikemia na czczo;
    NGT (normal glucose tolerance) - prawidłowa tolerancja glukozy;
    IGT (impaired glucose tolerance) - upośledzona tolerancja glukozy

Dieta dla kobiet w ciąży i karmiących piersią:

40–50% węglowodanów (z przewagą węglowodanów złożonych — warzywa, pieczywo, kasze);

30% białka (1,3 g/kg mc.);

20–30% tłuszczów (w równych częściach nasyconych i wielonienasyconych);

ilość kalorii zależna od masy ciała, wzrostu, aktywności fizycznej i wieku;

zapotrzebowanie kaloryczne około 35 kcal na kg należnej masy ciała, czyli 1500–2400 kcal;

u pacjentek z nadwagą zaleca się stosowanie diety niskokalorycznej;

pożywienie powinno zapewniać prawidłowy przyrost masy ciała, czyli średnio 8–12 kg w zależności od wyjściowej masy ciała (od około 7 kg dla BMI> 29,0 kg/m2do 18 kg dla BMI < 19,8 kg/m2);

pożywienie powinno składać się z 3 posiłków głównych i 3 mniejszych; szczególnie ważny jest posiłek spożywany między godz. 22.00 a 22.30, który zabezpiecza ciężarną przed hipoglikemią nocną i głodową ketogenezą.

Troszkę Ci wkleilam ze stronki: http://www.cukrzyca.akcjasos.pl/

Nie pamiętam dokładnych norm ale wiem że http://forum.polki.pl/member.php?u=8927 Andzia jest na bierząco - może napisz do niej na gg - z pewnością pomoże bo jest życzliwa bardzo

mi 1. wynik wyszedł źle ale wystarczyłą dieta (dość uciążliwa jak dla mnie bo 0 słodyczy)

Powodzenia
    Posprzątane mieszkanie, smaczny obiad – jak nic, masz walnięty komputer.

9. Dodano: 20-06-2008, 08:47 #8
    Dzięki wielkie, ja też już wcinam wg diety, to prawda że bez słodkiego jest ciężko.

10. Dodano: 02-07-2008, 13:08 #9
    Hej jesteś jeszcze...

Jeżeli jeszcze czasem tu zaglądasz to ja też mam ten sam problem....

U mnie wyniki najwyższe są zawsze rano po śniadaniu, ale jeżeli nie przekraczają 140 to są w porządku...

Ja po 75g glukozy miałam wynik 162, teraz mam w domu glukometr no i sobie sama sprawdzam na czczo i godzinę po każdym głównym posiłku...

11. Dodano: 07-07-2008, 20:52 #10
    Witam kolezanki wlasnie dowiedziałam sie ze mam cukrzyce ciazowa.Strasznie sie wystraszyłam teraz szukam diabetologa.To moja pierwsza ciaza i blizniacza.Po wypiciu 50gr glukozy miałam 185 a w szpitalu naczczo 84 po wypiciu 75 po godzinie 181 a po dwóch godz 204 szok.Halo jest ktoś z podobnym problemem bo zamiast grubnąć to chudne pozdrawiam.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów