Trwałość cieni

napisał/a: persefonka 2008-03-28 10:27
Jaką trwałość mają cienie do oczu? Czy trzeba co roku kupować nowe, czy można używać jednego przez np. 3 lata?
napisał/a: SamSzef 2008-04-18 11:31
Moim zdaniem cieni do powiek w kamieniu lub sypkich mozna uzywac tak dlugo dopoki nam sie nie skoncza, a co do tych w plynie - sadze ze dopoki nie "zjełczeją" czyli maksymaknie do roku.
Dylana
napisał/a: Dylana 2008-05-10 18:26
szczerze mowiac to zalezy od firmy. sa takie targowe ktore wytrzymuja gora kilka miesiecy i sie zaczynaja kruszyc, odpadac z powieki i gestniec i rolowac sie na powiekach,powodowac zmiany alergiczne. np.kosmetyki z avonu maja trwalosc do 3 lat dlatego wszystko zalezy od firmy. Ale mysle ze lepiej kupowac rzadziej i szybciej wyczerpac cienie niz kupowac duzo i trzymac je przez dlugi czas :)
napisał/a: elzbietaXkwiatkowski 2008-08-01 17:23
zadne kosmetyki nie powinny byc uzywane..latami!
najlepsze cienie(probawalam wszystkie!) to MAC i Dior ,zestawy 5 cieni. trzymaja sie i w tropiku i podczas deszczu..nigdy sie nie krusza w opakowaniu.
ale
napisał/a: ale 2008-10-27 10:47
SamSzef napisal(a):Moim zdaniem cieni do powiek w kamieniu lub sypkich mozna uzywac tak dlugo dopoki nam sie nie skoncza


Oj nie, tak długo, póki są ważne. Ja właśnie musze wyrzucić pół wielkiej palety, bo cienie były ważne 3 lata. Wolę kupić nowe, niż miec jakieś zamrszczki i czerwone powieki :)
napisał/a: deedee86 2008-11-01 13:53
dokładnie lepiej nie używać przeterminowanych
napisał/a: Broszka25 2008-11-01 14:07
Ja ostatnio dostałam uczulenia na cienie do powiek,mimo że miały dobrą datę ważności i były dobrej firmy.Ale wracając do tematu warto zawsze sprawdzić datę przydatności bo potem można to bardzo odchorować,a cienie na których data się starła lub jest inny powód przez który nie można jej odczytać lepiej wyrzucić :P
napisał/a: JAD 2009-02-21 11:12
Cienie w kamieniu pudry maja najdluzsza date ważnosci... najkrocej uzywamy pomadek i podkladow...wazne jest tez to jak sie przechowuje cienie ...zostawiamy otwarte na caly dzien pudelko wtedy osadza sie na nich wszystko (nawet tego nie widzimy) jezeli nakladamy cienie na mokro (zwilzonym pedzelkiem) tez traca szybciej swoje wlasciwosci...wszystko tez zalezy od firmy...no i prawda jest ze data waznosci produktu liczona jest od otwarcia produktu (wtedy produkt zaczyna sie utleniać) dlatego lepiej wybierac cienie dobrych firm (najlepiej jak sa zafoliowane wtedy mamy pewnosc ze zadna klientka w sklepie ich nie testowala :P) w sklepach nie zawsze do cieni sa testery i wtedy ludzie poprostu otwierają produkt przeznaczony na sprzedaz a pozniej go zamyka odklada i bierze ten sam ale z konca ( wkurza mnie takie cos :P)
napisał/a: merynosek 2009-02-21 12:02
JAD jesteś kosmetyczką?
napisał/a: JAD 2009-02-21 13:44
Jestem po wizazu i jestem na pierwszym roku kosmetologi :P a raczej po I semestrze :P
napisał/a: ~foxxy9104 2010-05-13 16:02
na każdym kosmetyku powinna być informacja ile miesięcy po otwarciu kosmetyk można używać, powinno być narysowane otwarte wieczko i napis np. 3M albo 12M czyli,że dany kosmetyk będzie się nadawał do użycia przez 3, 4, 6, 12 miesięcy itd.
napisał/a: 0sweetness0 2012-09-10 20:55
Mam kilka wieloletnich cieni i nadal są bardzo dobre nie sprawiając żadnych problemów podczas malowania :)

___________
Makijaż - Odkrywaj i zbieraj swoje inspiracje z Stylowi.pl