herbatka na laktację

napisał/a: maluda 2008-03-27 15:31
Witam wszystkie mamusie! Mam pytanie co do herbatek na laktację HIPP. Słyszałam, że podobno są bardzo dobre i pomagają w utrzymaniu prawidłowej laktacji. Słyszałam też, że warto je pić jeszcze przed porodem. Pytanie na ile przed porodem? Jestem w 30-tym tygodniu i nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie. Chciałabym uniknąć nadmiernych wysięków z piersi oraz przeciążenia pokarmem. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
napisał/a: miniar10 2008-03-28 14:57
witaj. pojecia nie mam skad taka informacje wytrzasnelas... moim zdaniem herbatka laktacyjna hipp jest skuteczna, bo sama z niej korzystalam. ale jesli przyzwyczaisz do niej organizm( tak jak i wszystkich innych preparatow) to po jakims czasie nie bedzie dzialac..absolutnie teraz jej nie uzywaj,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!po porodzie bedziesz mial nwal, wtedy tez nie bedzie potrzenba, pierwszy kryzys laktacyjny wystepuje najczesciej ok 3 tyg po porodzie a potem ok 3 miesiace po porodzie, i dopiero wtedy mozesz zaczac popijac.nie pij jej jak normalnej herbaty bo naprawde nie bedzie skuteczna, wypij gora 2 kubki dziennie i odstaw jak laktacja sie wzmozy. ja pilam co jakis czas tylko 1 kubek dziennie i mleko moment wzbieralo...naprawde nie ma sensu pic teraz, i przekraczac zalecane dawki. potraktuj to jak lekarstwo, w wiec ostroznie.
napisał/a: miniar10 2008-03-28 15:07
a dlaczego przed porodem ABSOLUTNIE NIE??? zobacz u wiekszosci kobiet mleko pojawia sie tuz po porodzie ( owszem bywa, ze pod koniec ciazy juz cos cieknie z piersi,to tylko zalezy od uwarunkowan genetycznych); noworodek nie ma jeszcze rozbudzonego apetytu ale za to chec ssania, wysysa wtedy siare, ktora jest bardzo wazna, zawiera mnostwo bezcennych dla maluszka skaldnikow uodparniajacych, to baza prawie na cale zycie...czesto dopiero ok 2- 3 doby po narodzinach siara zamienia sie w mleko, a bobas nabiera apetytu i przestawia sie na nowe pozywienie. mam nadzieje ze rozumiesz teraz jak wazny proces moglabys zaklocic. pozdrawiam ps, jesli juz minal 30 tydz to mozesz zaczac sie rozgladac lepiej za szkola rodzenia, najczesciej sa przy szpitalach i w dodatku bezplatne, u mnie w miescie na zajecia zaczyna sie chodzic od ok 33-34 tyg ciazy. powodzenia
napisał/a: maluda 2008-03-28 15:36
Dziękuję Wam za rady!!! Tak to jest jak się jest w ciąży po raz pierwszy i chce się jak najlepiej. Co się usłyszy to nurtuje czy to oby na pewno prawda :) A do szkoły rodzenia już zaczęłam chodzić. Pozdrawiam
napisał/a: zocha 2008-04-10 10:26
jestem 4 miesiace po porodzie i wlasnie mam kryzys laktacyjny. musze sprobowac tych herbatek na pobudzenie. a macie jeszcze jakies inne pomysly co by tu zrobic? pozdrawiam
napisał/a: LIDKA82 2008-04-11 17:29
witm. jesli chodzi o herbatki firmy HIPP to raz kupilam w aptece i zaplacilam za nia 15zl w supermarketach sa od 11 do 15. osobiscie polecam herbatki firmy HERBAPOL jest duzo tansza bo kosztuje zaledwie 6 z groszami.
napisał/a: zocha 2008-04-13 12:38
znowu jestem mlekiem plynaca.. po kryzysie. herbatki plus pozytywne myslenie :)
napisał/a: annuszka43 2010-07-02 14:37
Dziewczyny, cieszę się, że znalazłam to forum, bo widzę, że sporo nas jest Ja też miewam problemy z laktacją. Piszę miewam, bo w sumie nie jest tak, że cały czas jest za mało, ale są takie okresy, kiedy robi się jakby puściej w piersiach. W związku z tym, że to już tak prawie rok trwa to opracowałam metody zapobiegawcze. Przede wszystkim odciągam mleko ręką (to naprawdę nie jest trudne + dużo przyjemniejsze niż laktatorem) i pije dużo ziółek. dla mojego maluszka najlepszy jest mix Herbapolu na laktację - działa na mnie dużo lepiej niż inne herbatki oraz duża ilość soku jabłkowego (czemu akurat jabłkowego - tego nie wiem, ale akurat ten na nas dobrze działa) świeżo wyciskanego )
napisał/a: magdaaGdynia 2010-07-07 18:12
Próbowałam pić herbatki Hipp, ale ich smak mnie odrzucał. Poza tym jakoś nie widziałam po nich znaczących efektów. Mleka miałam za mało, a maluch zaczynał tracić na wadze. Farmaceutka poleciła mi tabletki Lactinal i problem się skończył:) Skończyło się też parzenie herbatek :)
doza
napisał/a: doza 2012-05-21 22:26
magdaaGdynia napisal(a):Próbowałam pić herbatki Hipp, ale ich smak mnie odrzucał. Poza tym jakoś nie widziałam po nich znaczących efektów. Mleka miałam za mało, a maluch zaczynał tracić na wadze. Farmaceutka poleciła mi tabletki Lactinal i problem się skończył:) Skończyło się też parzenie herbatek :)


witam, ja też mam parę sposobów na laktację, sama przetestowałam, u mnie się sprawdziły, opisałam na blogu [url]www.niemowlaczki.blogspot.com[/url]
napisał/a: kropla 2013-11-05 21:51
Takie herbatki są niesmaczne, lepiej sobie Femaltiker w mleku rozpuścić to wyjdzie pyszny karmelkowy smak i to w 100% naturalny bo ze słodu jęczmiennego zrobiony
aleksia1
napisał/a: aleksia1 2013-11-29 16:06
Bardzo dobrze działa własnie na laktacje, na pewno i Wy i dziecko zauważycie od razu poprawę jesli chodzi o ilość mleka.