Wyprawka dla noworodka

napisał/a: trish4 2008-03-19 15:48
W co trzeba koniecznie się zaopatrzyć, czekając na maluszka? Chodzi mi o takie drobiazgi, ktore łatwo przeoczyć. Termometr, zapas pieluszek, nosidełko, smoczek, torebki na jedzenie, co jeszcze??

Będę wdzięczna za podpowiedzi.
napisał/a: malenstwo23 2008-03-19 17:27
ciuszki koniecznie ale w niajmnijeszym rozmiarze nie za dużo-body pajacyki śpioszki kaftaniki.Ja nie miałam torebek na jedzenie bo to niepotrzebne mi było,w nosidełku dziecko od 3 miesiąca zdaje się możesz nosić już lepsza jest huta.Nie zapomnij o jakiejś oliwce i mydełku dla dzieci,no i oczywiście Linomag lub jakiś Sudokrem.Pamiętaj też o sobie.Ja zaopatrzyam się w bepanthen-maść która jest dobra na podrażnione karmieniem brodawki,bez wkładek laktacyjnych też bym nie dała rady.Oprócz pieluszek jednrazowych zaopatrz się też w tetrowe(ja miałam10)i flanelowe ze 2-3.Nic mi jakiegoś konkretnego więcej nie przychodzi do głowy...Może jeszcze leżaczek do wanienki-bardzo dobra rzecz.
napisał/a: jogo_belka 2015-05-22 20:49
A czy nosidelka nie mozna uzywac od narodzin dziecka? Moja siostra miala nosidlo Easia z maxi cosi i chyba dosc wczesnie nosila w nim malucha
napisał/a: babybest_eu 2015-06-01 12:11
Jeżeli nosidełko będzie odpowiednie to można,kto twierdził,że jest inaczej? Poza tym każdą wyprawkę dla dziecka bez problemu skompletujesz w dobrych sklepach internetowych,na pewno będzie znacznie taniej.
napisał/a: balbina123 2015-07-14 11:35
Wiadomo higieniczne, ciuchy, nosidełko przydatne, fotelik, jakieś zabawki, od niemowlęcego do 6 msc się sprawdza np http://www.anluxsklep.pl/185-pluszaki-z-kocykami
napisał/a: nataszkaaa 2015-08-22 16:36
potrzebne jest wszystko doslownie wszystko, pieluchy pampersy, chusteczki, jakas masc do tylka, spiochy, czapeczka skarpetki, supermami poduszka, kocyk, emolienty do ciala, smoczek
napisał/a: mamajaneczka 2015-08-29 15:38
poduszka supermami tez byla z Toba w szpitalu? w sumie racja bo te szpitalne poduszki komfortu lezenia nie daja
napisał/a: nataszkaaa 2015-08-31 19:45
oj tak gdyby nie ta supermami poduszka, to chyba bym nie wytrzymala z bolu kregoslupa
napisał/a: JoaSzasz 2015-08-31 23:17
nataszkaaa napisal(a):potrzebne jest wszystko doslownie wszystko, pieluchy pampersy, chusteczki, jakas masc do tylka, spiochy, czapeczka skarpetki, supermami poduszka, kocyk, emolienty do ciala, smoczek


Dokładnie, ja bym do tego więcej nie dodawała. W starszym wieku dochodzi jeszcze parę rzeczy, jakieś kosmetyki, gryzaki, preparaty na ząbkowanie ( u nas sparwdziła się camilia), do tego Sudocrem na odparzenia
napisał/a: nataszkaaa 2015-09-07 20:43
ja niestety nie mialam kojca supermami na poczatku, a polecaja kojce dla dzieci, bo maluchy czuja sie w nich bezpiecznie..
napisał/a: dud_darek 2015-09-08 10:30
My nie mamy kojca i wcale dzidzia nasza nie czuje się przez to gorzej. Kiedyś przecież czegoś takiego nie było a wychowały się zdrowe pokolenia.
napisał/a: magda906 2015-10-27 18:19
Wiele osób wspomina tu o pieluszkach i to prawda, pieluchy są niezbędne bo ich zużywa się najwięcej ale warto wybrać te wielorazowe http://www.bobolider.pl/pieluszki-wielorazowe.html a nie zwykłe pampersy. Pieluchy wielorazowe są ekologiczne i zdrowsze dla naszego dziecka. Nie podrażniają skóry i nie wywołują alergii.