Koktajle owocowo-warzywne

napisał/a: Amarantha1 2008-03-14 14:49
Macie jakieś swoje ulubione przepisy na koktajle?

Ja najbardziej lubię zmiksowane zsiadłe mleko z jagodami albo w truskawkami i odrobiną cukru.
napisał/a: skapolka 2011-02-16 19:47
Te wydają się ciekawe, aczkolwiek nie próbowałam jeszcze :)

Napój drożdżowo-miodowy
- regeneruje organizm po wysiłku umysłowym
- przepis: 10 g drożdży pokruszyć i rozpuścić w letniej przegotowanej wodzie (200 ml), dodać 1 łyżeczkę miodu lub cukru (ew. bez) i wymieszać. Pozostawić na pół godziny w ciepłym miejscu. Tak przygotowana porcja ma 77 kcal.

Napój z selera i soku pomidorowego
- przepis: sok z 50 g selera i połączyć z 30 ml soku pomidorowego, dolać 50 ml przegotowanej wody. Przyprawić pietruszką, pieprzem, solą. Tak przygotowany napój ma jedyne 51 kcal.

Napój z pomidorów i ogórków:
- składniki: 100 g pomidorów, średni ogórek, 1 łyżeczka posiekanego koperku, 100 ml wody, szczypta cukru, sól, pieprz;
- sposób przygotowania: umyte i obrane pomidory i ogórki rozdrobnić oraz odcisnąć z nich sok (można w blenderze). Następnie połączyć z przegotowaną wodą, dodać drobno posiekany koperek oraz przyprawy do smaku.
napisał/a: agapat 2012-03-09 11:04
hmmm... nie wyobrażam sobie tego drożdżowo-miodowego... ja jestem za tradycyjnymi mieszankami marchewki, jabłka i ewentualnie buraków,albo pomarańcze, cytryny, grejpfruty ale to soki raczej...
jeśli chodzi o koktajl to mleko i truskawki (ewentualnie maliny, jagody), zamiast mleka może też być jogurt naturalny...
napisał/a: Nikula 2012-04-18 14:53
Mój ulubiony to koktajl z pietruszki. Robię tak: Przepis na koktajl z pietruszki
Jest PYCHA! :)
napisał/a: 0sweetness0 2012-09-07 08:58
TEN koktajl skradł moje serce :) Jest prosty w ywkonaniu ,a niesamowicie orzeźwia i daje kopa w upalne dni ,ale nie tylko :)

___________________
Kuchnia - Odkrywaj i zbieraj swoje inspiracje z Stylowi.pl
napisał/a: Hart1 2012-09-12 08:26
najbardziej lubię zmiksowane truskawki dodatkiem cukru i słodkiej śmietanki lub jogurtu naturalnego, ostatnio kupiłam książkę gdzie znalazłam wiele przepisów na koktajle owocowe i warzywne, które bardzo łatwo przyrządzić :)
napisał/a: PchlaSzachrajka 2012-09-13 08:45
Ten pietruszkowy koktajl..... no ciekawa rzecz, nie lubię za bardzo warzywnych, ale pietruszka ma tyle witamin, ze może spróbuję.
napisał/a: malwinka90 2013-02-24 20:39
napisał/a: anijaa 2013-03-14 15:33
Ja uwielbiam koktajl z truskawek, bananów, malin. Pyszny do piątkowego deseru. Więc obiad na piątek zupka i ziemniaczki z rybką marchewką a do tego koktajl.
aniwey
napisał/a: aniwey 2013-06-07 08:45
Dziewczyny, znalazłam ciekawą stronę z przepisami na koktajle owocowo-warzywne - może się Wam przyda :)

Koktajle owocowo-warzywne
napisał/a: wykadrowana 2013-06-07 10:12
ale fajna stronka ;)
ja osobiście czasem robię sobie koktajl z granatu (albo kupuję owoce albo wlewam sok GranaFerment) i mimo, że produkty są droższe to widzę, że jak regularnie go piję to czuję się o wiele lepiej. Zresztą najlepsze są koktajle, jak robimy z owoców zawierających antyutleniacze np. granat. jagody, maliny ;) Na zdrowie ;DDD
napisał/a: sylwusia79 2014-06-30 12:16
ten drożdżowy brzmi okropnie... ja lubię szpinak, truskawki, cukier i jogurt naturalnyu :)