Zabawki Dla Niemowlaków

napisał/a: mogonika 2008-03-10 21:10
Witam, zastanawiam sie co kupić mojej 3 miesięcznej córci, żeby była tym zainteresowana. Myslałam o macie edukacyjnej lub pałąku do wózka z zawieszonymi zabawkami.Co Wy na to? Na co muszę zwrócić uwagę, a może macie jakieś inne pomysły??? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
millka7
napisał/a: millka7 2008-03-12 11:13
Mata jest dobrym pomysłem bo dziecko leżąc może obserwować i dotykać różne przedmioty. Ja osobiście polecam mały dmuchany basenik dla dzieci, który przymocowane ma dmuchane zabawki, które grzechoczą i brzęczą (można nabyć taki np. na allegro). Maluszek jest w nim bezpieczny. Mata przestaje być użyteczna kiedy dziecko zaczyna próbować pełzać i raczkować, a w BASENIKU nie ma obawy, że z niego wyjdzie. Polecam!
napisał/a: monykaa 2008-03-16 21:10
ja rowniez polecam mate i palag. palag jest o tyle fajny ze mozna go "przymocowac" i do wozka, lozeczka, kojca a nawet do maty :) ja kupilam w tesco za 42zl z 3zabawkami , a jak zabawki nudza sie Nikoli to zaczepiam inne :) do maty przyczepilam jeszcze korale z dzwoneczkiem na gumce i jak mala lezy na macie to tylko tym sie bawi-ciaga w rozne strony, "je" i w ogole jest zafascynowana -zalaczam fotke jak to wyglada ;)
napisał/a: rose80 2010-02-17 11:41
Mata edukacyjna to dobry pomysł! Na more4kids.pl masz rewelacyjny wybór zabawek w przystępnej cenie, więc może tam poszukaj. Od śmiesznych nietypowych gryzaków po karuzele, maty, pozytywki, do kąpieli i interaktywne zabawki, które najbardziej mi się podobają.
napisał/a: limar 2010-04-08 15:48
Dobry,ale raczej dla starszego dziecka. Taki 3 miesięczny bobas nie potrzebuje jeszcze zabawek, nawet zwykły balon może dostarczyć mnóstwa wrażeń. Nie ma sensu wydawać niepotrzebnie pieniędzy . Trzeba je zachować na potem:)
napisał/a: Amko 2010-06-25 09:54
zastanów się jeszcze nad palmą z przyklejanymi zabawkami,np na fotelik od samochodu czy łóżeczko. Na matę edukacyjną jest moim zdaniem za wcześnie.A samych zabawek możesz szukać w sklepach internetowych z artykułami dla dzieci.
napisał/a: kaj 2010-08-05 12:28
A może coś takiego http://www.entliczek.pl/?p0=2&p1=7&p2=84&o=2042&pf=0 ? Dzieciaczek na pewno będzie miał z tego frajdę. Ogromnym plusem jest to,ze dziecko jest w takim pałąku całkowicie bezpieczne. Te wszystkie migające ,grające dodatki sa bardzo absorbujące a mały drążek to fajny pierwszy przyrząd do ćwiczeń
napisał/a: Aniinka 2010-08-05 16:24
Amko napisal(a):zastanów się jeszcze nad palmą z przyklejanymi zabawkami,np na fotelik od samochodu czy łóżeczko. Na matę edukacyjną jest moim zdaniem za wcześnie.A samych zabawek możesz szukać w sklepach internetowych z artykułami dla dzieci.


mata edukacyjna jest od urodzenia już! moja córka przestała się mata interesić jaki miała 6-7 miesięcy, więc nie ma na co czekać;)
napisał/a: mgs 2010-08-05 17:34
u mnie było podobnie - jak Nadia zaczęła siedzieć samodzielnie a potem raczkować to już co innego miała w głowie a nie wygibaski na macie :) teraz dla Michała kupiłam matę zaraz jak się urodził i korzystamy z niej cały czas.
napisał/a: nasic 2010-10-04 14:40
słyszałam, że świetną zabawką jest...ryż w plastikowej butelce, podobno wtedy żadna grzechotka nie jest potrzebna, dużo mam wypowiadało się, że przy takiej zabawce nic więcej nie jest potrzebne, chociaż jeżeli nie chce się samemu bawić w tworzenie zabawek to zawsze można kupić różnego typu zabawki grające
napisał/a: Amko 2010-10-31 20:29
Nie słyszałam o czymś takim:) Ale mysle że ma to identyczny skutek jak grzechotka,wiec na to samo wychodzi:)
napisał/a: wow 2010-11-17 13:26
Pewnie dlatego ryz jest taka fajna zabawka, bo grzechocze. No ale jednak dziecko, szczególnie takie małe potrzebuje kolorowych zabawek, o skomplikowanych kształtach, żeby ćwiczyło sobie uchwyt dłoni. Coś takiego http://ekids.com.pl/p/bright_starts_grzechotka_pilka-1440 na pewno by się takiemu maluszkowi spodobało.