Forum
DYSKUSJE NA TOPIE
forum

Pogaduchy przy kawie więcej

Czyli rozmawiamy, o czym tylko chcemy

forum

Witaminy więcej

Które witaminy same zażywacie, a które najlepiej sprawdzają się jako składnik kosmetyków?

forum

Wibrator dla par więcej

Korzystacie?

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: USG - ile razy

 1. Dodano: 06-03-2008, 16:30 #1

  USG - ile razy

  Jak często je robicie? Czy jest szkodliwe dla płodu? Ja na razie miałam jedno (jestem w drugim misiącu), trochę boję się następnych.

 2. Dodano: 06-03-2008, 16:46 #2
  4 badania USG w czasie prawidłowej ciąży to dostateczna liczba. Pierwsze powinno być zrobione w około 12 miesiącu celem oceny prawidłowego rozwoju ciąży. Drugie badanie - w drugim trymestrze, 20-22 tygodniu, pod kontem występowania wad rozwojowych. Trzecie badanie - w trzecim trymestrze, 32 - 34 tygodniu, które służy do oceny masy płodu, jego położenia oraz lokalizacji i dojrzałości łożyska.

  Wykonanie usg umożliwia wykrycie wielu nieprawidłowości należy jednak pamiętać, że w czasie takiego badania występuje podwyższenie temperatury. Dotąd nie zaobserwowano szkodliwego działania na ludzi, ale są pewne sygnały o ubocznym oddziaływaniu na tkankę (powstanie nadmiernej ilości ciepła, tworzenie się różnej wielkości jam w badanej tkance) dlatego nie należy tego badania traktować jako rutynowego - szczególnie dotyczy to bardzo wczesnego rozwoju płodu.

  Pomimo tego, że nie wykazano jednoznacznie szkodliwego wpływu badania USG na rozwój ciąży. Prowadzone są badania na zwierzętach, gdzie wykryto jednak negatywny wpływ USG na płód przy znacznym zwiększeniu ilości wykonywanych badań USG w czasie ciąży.

  Ja w swojej ciązy miałam USG w 5 tygodniu, 9 tygodniu - ze względu na zagrożenie poronieniem, potem w 12 tygodniu - które wykazało, że z dzieckiem jest wszysko OK, następnie w 20 tygodniu i 26 tygodniu po tym jak wylądowałam w szpitalu z bulami oraz w 36 tygodniu, gdzie dowiedziałam się, że mojej córeczka, która przez całą ciążę leżała miednicowo obruciła się. Dzięki czemu mogłam rodzić siłami natury
  Pokazuj ludziom magię życia, zamiast tanich sztuczek.

 3. Dodano: 06-03-2008, 21:34 #3
  Dołączył
  Oct 2007
  Przegląda
  dolnośląskie
  Posty
  389
  Images
  1
  W obu ciążach miłam usg przy każdej wizycie u ginekologa i dodatkowo 2 razy u specjalisty w 20 i 30 tyg ciąży.Nie wiem czy tak jest w każdym gabinecie czy tylko u nas.Acha ,moje ciąże obie były traktowane jak zagrożone.
  pozdrawiam

 4. Reklama

Powiązane wideo

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •