Jaka dieta skuteczna? Jak schudnąć?

napisał/a: Depeches 2007-05-31 00:42
No właśnie, tak jak w temacie, nie potrafie zrzucic zbednych kilogramów, czy ktoś zna jakąś skuteczna dietę??? Jestem gotowa na wiele wyrzeczeń :)
napisał/a: lili 2007-05-31 21:16
Ja wypróbowałam 1000 kalorii. Jest ok. ale trzeba się regularnie ruszać(ćwiczyć, biegać, pływać ok.3-4razy tyg.), bo bardzo spowalnia sie przemiana materii, czyli zwalnia ci sie tempo chudnięcia! Do toalety na posiedzenie udajesz się nie codzień, ale co 2 - 3 dni. Ruch temu zapobiega. Jedz regularnie!!!! To jest najważniejsze! Pięć niedużych posiłków dziennie. W sumie 1000 kcl. To tyle co zestaw w mcdonald's! Ale ta dieta działa cuda. No i zrezygnuj z :-białego pieczywa
- ziemniakówk, frytek itp.
- fast food'ów (wiesz o co chodzi?!)
- słodkich, gazowanych napojów i soków
- słodyczy!!!
Jedz:
- pełnoziarniste pieczywo
- chude wędliny
- mnóstwo warzyw
- dużo owoców
- kasze(gryczana, jęczmienna itp.)
- bardzo dużo wody bez gazu

Kup:
- wagę łazienkową
- wagę kuchenną
- tabeke kaloryczne(z netu ściągnij)

Ale jeśli nawet pominiesz ostatnie trzy punkty (te o wagach i tabelach)
to i tak po miesiącu... ba! wcześniej!!! zobaczysz, że ubrania stają się lużniejsze.
Jeśli brak Ci czasu na cwiczenia:
- Wysiadaj przystanek lub dwa przed domem, szkołą? pracą? i dojdź piechotą.
- Nie uzywaj windy, nawet jeśli mieszkasz na 8 - 9 piętrze. Schody doskonale odchudzają!
- No i te warzywa, chude mięso i nabiał , kasze i owoce!
- I woda!

Gwarantuję Ci sukces!!!
Pozdrawiam!
napisał/a: ~moniau 2007-06-04 23:52
Lili ma święta rację!!!!

wypróbowałam ta dietę na sobie, schudłam 51 kilogramów, sama bez leków, bez lekarzy, bez jakichś innych cudów, nie ma nic lepszego jak dieta 1000 kalorii, ale uwaga!!! łatwo wpaść w pułapę anorekcji - byłam blisko, ale uchonił mnie przed tym ktoś kto mnie kocha!

Po takiej diecie zanim coś zjesz zastanowisz się kilka razy i przeliczysz kalorie :)
napisał/a: Alireen 2007-06-05 06:59
A ja proponuje ;) dzidziusia. hehehe w ciąży byłam przerażona że po porodzie zostaną mi zbędne kilogramy. Okazało się to prawdą. Jednak od porodu minęły 3 miesiące i wszystko zostało zrzucona. Przy dziecku po prostu niesamowita aktywność jest potrzebna- może to jest klucz do sukcesu
napisał/a: Quka 2007-06-08 17:14
hmm dam ci najlepsze rady, które beda wymagały woli!! wie3c tak najwazniejszy jest przedewszystkim ruch! mysle, ze wiesz , ze nie chodzi mi tylko o wchodzenie po schodach< bo zrezygnowałaś z windy>. najlepeij jest zrobic około 200 brzuszkow, pobiegac ok 10 minut < w 10 minut w miare szybkiego biegu spalimy jednego pączka!!:)>. a no to raczej nie odmawiaj sobie słodycz, tak ci radzę, bo szkoda na to zycia. lepeij jest sie przebiegnąc 10 minut niz cały dzien myśleć, czy kupic loda czy ciasto i liczyć kalorie. wybór nalezy do ciebie
napisał/a: tunia2 2007-06-25 18:57
:eek: niestety nie zgodzę się z zaletami diety 1000kcal.
jest to dieta dobra na spowolnienie przemiany materii ( nie jest wolniejsze chudnięcie :o ). spowolnienie podstawowej przemiany materii polegana tym, że jak normalnie nasz organizm do "życia" potrzebuje 2000kcal (zależy od wieku, wzrostu, składu ciała- tkanka tłuszczowa, mięśniowa), to po diecie, która wywołuje szok głodówkowy w organiźmie (dieta1000kcal), nasza podstawowa przemiana materii obniża się.
poza tym, przy takiej diecie pierwsze co tracimy to woda i tkanka mięśniowa, czyli to co dla organizmu najlepsze i co najładniej wygląda.
lepiej zrobić dietę bogatszą w kalorie i wolniej chudnąć.
polecam diety białkowe. dobra dieta białkowa pozwala na dodatkowe przyspieszenie przemiany materii i pozwala uniknąć zbędnej utraty mięśni przez dobre ich odżywienie. chudniecie wolniej ale z lepszym efektem i można uniknąć efektu jo-jo.
nie sztuka szybko schudnąć i zostać wiszącym szkieletem. wart się pomęczyć i wypracować jędrne i sprężyste ciało.
a co do biegu przez 10 min. owszem, ale spalicie wtedy tylko zapasy glikogenu w mięśniach, ale nie tłuszcz. do spalenia tkanki tłuszczowej potrzebny jest wysiłek tlenowy, czyli o mniejszym natężeniu i długi (tłuszcz spala się po ok40 min. wysiłku), najlepiej mierzyć sobie tętno i zależnie od stopnia wytrenowania i wieku utrzymywać je w granicach 135 - 155 uderzeń/min.
napisał/a: tesia7 2007-06-27 15:04
Ja polecam diety wysokobiałkowe, szczególnie South Beach (plaż południowych). Próbowałam różnych diet, ale ta jest najlepsza. Nie spada tempo przemiany materii, nie trzeba liczyć kalorii (ale bez przesady), nie chodzi się głodnym, a w ciągu 2 pierwszych tygodnii można schudnąć 4-6 kg. Później tempo chudnięcia jest nieco wolniejsze, ale za to menu bardziej urozmaicone. Posiłki w tej diecie nie powodują szybkiego wzrostu i spadku poziomu cukru w organiźmie, więc nie ma się ataków "wilczego głodu". Je się trzy posiłki i trzy przekaski w ciągu dnia (później nawet to jest za dużo - nie czuje się tak głodu).
Dieta ta wymaga zrezygnowania z wielu produktów (szczególnie w początkowych fazach), ale nie jest zbyt droga. Przygotowanie posiłków też nie wymaga szczególnych umiejętności kulinarnych. Z dozwolonych produktów można dowolnie komponować posiłki lub korzystać z gotowych przepisów. Nie zabrania też zjadania niewielkich ilości słodyczy (gorzkiej czekolady, gumy do zucia, bitej śmietany light) - do 75 kcal dziennie.
Ogólnie to trzeba zrezygnować z węglowodanów i tłuszczy nasyconych np. (pieczywa, mąki, ziemniaków, owoców, nabiału, tłustych mięs, i tłuszczy stałych, niektórych warzyw). Mimo to pozostaje wiele produktów, któe można jeść. Są to m.in. wszystkie ryby i skorupiaki, chude sery, jajka, chude mięsa (np. piersi z kurczaka lub indyka) i chude wędliny, tłuszcze płynne, niektóre warzywa np. kapusta, kalafior, ogórki, soczewica, groch i fasola, seler, kielki.
Dieta ma 3 fazy. Pierwsza jest najbardziej restrykcyjna, ale trwa tylko 2 tygodnie i już po kilku dniach widać różnicę (luźniejsze ubranie, mniejsza waga), druga faza jest bardziej urozmaicona i trwa tak długo, aż osiagnie się upragnioną wagę, trzecia faza to już właściwie program żywieniowy na resztę życia :)
napisał/a: wisnia140 2007-07-07 23:14
A ja polecam fitness i saunę, jeść wszystko tylko o połowę mnie i nie po 18. Aha zrezygnować ze słodyczy i pić czerwoną herbatkę i 1 kg na tydzień mniej :D
nimlot
napisał/a: nimlot 2007-07-16 13:42
http://www.naturalnamedycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=137&Itemid=84

artykuł, ktory otworzył mi oczy na problem jojo i nadwagi. polecam gorąco
napisał/a: Rivia 2007-07-31 10:28
A ja polecam kopenhaską na rozruch i na zachętę.
A potem to co pisała lili.....
napisał/a: pilkarkaXreczna 2007-07-31 18:00
witam
korzystalam z tej oto diety ponizej i w 2 tygodnie schudlam 8 kilogramow


oto dieta 1000 kalorii:
Dieta 1000 kalorii


Dieta 1000 kalorii
6-8 kg w ciągu miesiąca

Codzienny jadłospis ma tylko 1000 kalorii. Dieta jest tak zbilansowana, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych składników, a więc są w niej białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i mikroelementy. Wszystko w odpowiednich ilościach i „odchudzone”.

Zasady diety:
Zaplanuj 5 posiłków dziennie: śniadanie (250 kcal), drugie śniadanie (100 kcal), obiad (350 kcal), podwieczorek (100 kcal) i kolację (200 kcal). Przez miesiąc z tej diety mogą korzystać wszyscy. Dłuższe jej stosowanie wymaga konsultacji z lekarzem. Dietę 1000 kalorii żywieniowcy uważają za jedną z bezpieczniejszych. Osoby ciężko pracujące fizycznie przekonają się jednak, że 1000 kalorii dziennie to zbyt mało. Mogą zatem wybrać podobną dietę, dostarczając organizmowi np. 1500 kcal.

dzień pierwszy

ŚNIADANIE:
- 1 bułka pełnoziarnista z margaryną,
- 2 cienkie plasterki wędliny drobiowej,
- kilka plasterków świeżego ogórka,

- herbata lub kawa bez cukru

DRUGIE ŚNIADANIE:
- 1 jabłko

OBIAD:
- 10 dag piersi kurczaka uduszonej na oliwie z warzywami,
- 1/2 szklanki ryżu ugotowanego na sypko

PODWIECZOREK:
2 biszkopty

KOLACJA:
sałatka z tuńczyka (120 g tuńczyka w sosie własnym wymieszaj z 2 łyżkami kukurydzy i 2 łyżkami gotowanego ryżu, dopraw do smaku solą i pieprzem), 1 szklanka soku owocowego

dzień drugi

ŚNIADANIE:
1 tost z odrobiną odtłuszczonej margaryny, dżemu lub marmolady o obniżonej zawartości cukru, herbata lub kawa bez cukru

DRUGIE ŚNIADANIE:
1 nektarynka

OBIAD:
1 kotlet schabowy - usuń tłuszcz z mięsa, posmaruj je 1 łyżeczką margaryny, posyp suszoną cebulą i drobno pokrojoną szałwią, grilluj ok. 8 minut z każdej strony

PODWIECZOREK:
2 herbatniki

KOLACJA:
ziemniaki z fasolą - obierz 1 ziemniaka, nakłuj go widelcem, posyp przyprawą do grilla i piecz w piekarniku (190 stopni) 1 godzinę. Podgrzej 100 g fasoli z puszki. Ziemniaka z wierzchu natnij na krzyż i ściśnij boki, aby się otworzył. Nałóż na wierzch fasolę, posyp startym serem cheddar (10 g) i zapiecz, aż się roztopi.

dzień trzeci

ŚNIADANIE:
- 1 pieczone jajo,
- 1 kawałek pełnoziarnistego pieczywa chrupkiego z odrobiną niskotłuszczowej margaryny,
- kawa lub herbata z mlekiem

Pieczone jajo
- 1/2 łyżeczki niskotłuszczowej margaryny
- 1 jajo
- 2 łyżeczki odtłuszczonej śmietany
- sól
- świeżo zmielony pieprz
Wysmaruj margaryną kokilkę do zapiekania. Wbij do środka jajo, na nie nałóż śmietankę. Oprósz solą oraz pieprzem i piecz 8-10 minut w piekarniku uprzednio nagrzanym do temperatury 200 stopni.

DRUGIE ŚNIADANIE:
1 banan lub 10 dag serka homogenizowanego

OBIAD:
gulasz z bekonu - podsmaż na margarynie bekon (1 mały stek) z 1/2 pokrojonej w plasterki cebuli, 1/2 pora oraz 1/2 marchwi, dodaj 1/4 jabłka, 60 g brukselki, 3/4 szklanki bulionu, sól i pieprz oraz przyprawę do zup. Gotuj 20 minut, a następnie dodaj 1/2 łyżki posiekanej natki pietruszki. PODWIECZOREK: 1 mandarynka i 1 ogórek (mandarynkę podziel na cząstki, kawałek ogórka pokrój na taką samą liczbę plasterków, nadziej po jednym na wykałaczkę)

KOLACJA:
zapiekanka z warzyw - rozpuść na patelni 1/2 łyżki margaryny i ułóż na niej warstwę pokrojonych w plasterki ziemniaków (50 g), cebuli i startego sera cheddar (10 g), przypraw solą i pieprzem, ułóż następną warstwę. Duś pod przykryciem ok. 30 minut. Zapiekankę posyp pozostałym serem, patelnię wstaw do piekarnika i piecz bez przykrycia, aż ser się zarumieni.

dzień czwarty

ŚNIADANIE:
berlińska przekąska, kawa lub herbata

Berlińska przekąska
- 1 kromka pumpernikla
- 1 łyżeczka chudego serka topionego
- 1 plasterek szynki westfalskiej
- 1 pokrojony w plasterki pomidor
- 1 gałązka pietruszki
Posmaruj pumpernikiel serem, połóż na niego szynkę i plastry pomidora, udekoruj pietruszką.

DRUGIE ŚNIADANIE:
- 1 opakowanie chudego serka wiejskiego

OBIAD:
- stek z szynki lub bekonu (ok. 175 g)
Usuń tłuszcz z mięsa. Posmaruj stek 1 łyżeczką roztopionej margaryny i piecz w piekarniku kilka minut z każdej strony

PODWIECZOREK:
- 1 kiwi z serkiem (kiwi schłódź, zetnij czubek, miąższ wymieszaj z 1 łyżeczką chudego serka wiejskiego)

KOLACJA:
kiełki fasoli z krewetkami (1 kromkę chleba posmaruj odrobiną margaryny, wymieszaj garstkę kiełków fasoli z 1 łyżką obranych krewetek i małym kawałkiem posiekanego ogórka, dodaj kilka kropli sosu sojowego i sok z cytryny, ułóż na chlebie i posyp pieprzem)

dzień piąty

ŚNIADANIE:
- 1 szklanka soku pomarańczowego, serowy tost francuski

Serowy tost francuski (3 porcje)
- 1 łyżeczka startego sera cheddar
- 2 łyżeczki niskotłuszczowej margaryny
- 1 łyżeczka posiekanej natki pietruszki
- szczypta pieprzu cayenne
- 3 kromki bagietki, grubości 5 mm
Wymieszaj ser z margaryną, pietruszką i pieprzem cayenne. Zapiecz kromki bułki z jednej strony. Rozprowadź serową mieszankę po nieopieczonej stronie kromki i włóż bagietki z powrotem do opiekacza, aż się zrumienią.

DRUGIE ŚNIADANIE:
- 3 suszone morele

OBIAD:
- szaszłyki z sosem orzechowym

Szaszłyki z sosem orzechowym (4 porcje)
- 1 szklanka orzechów włoskich w kawałkach
- 2 posiekane cebule dymki
- 4 łyżki bulionu wołowego z 1/2 kostki
- 3 łyżki soku cytrynowego
- 1/4 łyżki mielonego imbiru
- 450 g chudej wołowiny na pieczeń
- sól
- świeżo zmielony czarny pieprz
- 1 szklanka twarożku
- 1/2 szklanki ryżu ugotowanego na sypko
Zmiksuj na gładką masę w blenderze lub malakserze orzechy, cebulę, bulion, sok z cytryny, imbir, sól i pieprz. Nadziej mięso na patyczki i ułóż je na ruszcie do pieczenia. Z wierzchu posmaruj odrobiną sosu orzechowego. Grilluj, a gdy mięso zmięknie, przełóż je na ogrzane talerze. Rozmieszaj twarożek z resztą sosu orzechowego. Jedz w małych naczyniach z mięsem i ryżem.

PODWIECZOREK:
pomidory z twarożkiem (2 pomidory przekrój na pół, usuń gniazda nasienne, napełnij serkiem wiejskim wymieszanym ze szczypiorkiem)

KOLACJA:
- specjał z salami i szpinakiem

Specjał z salami i szpinakiem
Rozgnieć 50 g rozmrożonego szpinaku z 1 łyżką niskotłuszczowego miękkiego sera, dopraw gałką muszkatołową i rozprowadź na kawałku pumpernikla.
Kromkę przekrój na pół. Udekoruj każdą połówkę cienkimi plasterkami salami, przekrojonego i złożonego na kształt rożków.
Przybierz listkiem pietruszki.

dzień szósty

ŚNIADANIE:
- 2 plasterki żółtego sera,
- 1 mały pomidor,
- 1 kromka cienko posmarowanego pieczywa,
- kawa lub herbata

DRUGIE ŚNIADANIE:
- 1 małe opakowanie niskotłuszczowego jogurtu owocowego

OBIAD:
- ryż z jajem

Ryż z jajem (4 porcje)
- 1 opakowanie ryżu z warzywami
- 4 jaja
Wsyp paczkę ryżu na dużą patelnię, dodaj wodę, doprowadź do wrzenia, przykryj i gotuj 15 minut. Zdejmij pokrywkę i zrób 4 zagłębienia w ryżu. Do każdego z nich wbij jajo. Ponownie przykryj i gotuj przez kolejne 5 minut, aż jaja się zetną. Ryż jedz na ciepło, zaraz po przygotowaniu.

PODWIECZOREK:
- 3 suszone śliwki (śliwki natnij z boku, usuń pestkę, w środek włóż nadziewaną zieloną oliwkę)

KOLACJA:
- 1 kanapka z wątrobianką,
- 1 szklanka soku owocowego

Kanapka z wątrobianką
Rozgnieć 2 łyżeczki niskotłuszczowej margaryny z 1 łyżką żurawiny do mięs i rozsmaruj na kromce chleba bez skórki.
Przekrój kromkę na pół. Na wierzchu każdej połówki ułóż po 2 cienkie pasterki wątrobianki.


polecam i zycze sukcesow takich jak u mnie
napisał/a: bania6 2007-08-06 21:16
Dieta nie wiem czy jest najlepsza ale wiem że pomaga
Wystarczy jeść sucharki i pić sok pomidorowy
Gorzej jak ktoś nie lubi ani jednego ani drugiego