Stopy - jakie kosmetyki polecacie?

laurence
napisał/a: laurence 2008-02-20 15:23
Zimą uwięzione w skarpetkach, latem przesuszone od slońca- takie są zazwyczaj moje :)
Przyznam, że nie przykladam się zbytnio do ich pielęgnacji i w efekcie mam ciągle wysuszony, zbyt gruby naskórek na piętach. Czasem nawet pojawiają się pęknięcia... Poradzcie jak je doprowadzić do porządku.
napisał/a: Beza_AS 2008-02-21 09:55
Wiesz ja ostatnio po wizycie u kosmetyczki dostałam od niej CITRUS FOOT CREAM firmy Clarena, naprawdę czuję ulgę po 10 godzinnym bieganiu w kozakach na obcasie.
Tak pisze na opakowaniu " Wygładzający krem o cytrusowym zapachu bergamotki do kuracji przesuszonej, szorstkiej i pękającej skóry stóp. Multiwitaminowa formuła wzbogacona woskiem pszczelim i olejkiem z kiełków pszenicy odżywia, przywraca elastyczność i gładkość skóry. Aloes, ekstrakt zielonej herbaty i mocznik optymalnie zmiękczają, redukują istniejące pęknięcia i zapobiegają powstawaniu nowych. Innowacyjny kompleks reguluje potliwość stóp, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Szybko się wchłania zapewniając wielogodzinne uczucie komfortu, wygładzenia i świeżości." sprawdz do kupienia w gabinetach kosmetycznych
napisał/a: basieXka44 2008-02-21 14:08
raz na jakiś czas wizyta w gabinecie a domku przy kąpieli tarka (tylko nie metalowa)i krem i wystarczy oczywiście jeśli niema jakiś konkretnych problemów.
laurence
napisał/a: laurence 2008-02-21 14:30
Wiecie, ja niby zużywam "tony" kremów do stóp... a one i tak są szorstkie...
O tym kosmetyku CITRUS FOOT CREAM firmy Clarena nie slyszalam. Beza_AS powiedz proszę czy to można dostać tylko u kosmetyczki?
A tak prawde powiedziawszy to u mnie w okolicy nie ma takiej kosmetyczki z prawdziwego zdarzenia, która by mi coś konkretnego poradzila na moje stopy.
Henna i solarium-owszem, ale stopami sie nie zajmują :)
napisał/a: Beza_AS 2008-02-22 09:23
Wiesz laurence, Te kosmetyki do niedawna były tylko i wyłącznie produkowane dla profesjonalistek , kosmetyczek , a od zeszłego roku można je kupic dla siebie do domu. Jedyny problem , że sa dostępne tylko u kosmetyczek albo w salonach firmowych. Na stronie Clarena sąadresy zakładów które pracują na Clarenie sprawć [url]www.clarena.pl[/url]
napisał/a: gretchen1 2008-02-24 15:16
Dziewczyny, jeśli macie faktycznie taki wielki problem ze stopami, wypróbujcie prosty sposób: po pierwsze peeling, i to dość często, przy użyciu szorstkiej rękawicy. Nie musi byś żaden specjalny do stóp, wystarczy najzwyklejszy do ciała. A po drugie co noc, przed snem, należy stopy kremować, jeśli to nie pomaga, po nałożeniu grubej warstwy kremu (np. nawilżającego z jeżyną i miętą do stóp lub kuracje parafinową do rąk i stóp - oba avon) proponuję założyć skarpetki, które wzmagają działanie kremu trzymając ciepło. Można się zaopatrzyć w specjalne do tego celu również w avon'ie:) Jeśli nogi są zmęczone po całym dniu polecam lawendowy balsam do masażu nóg (avon), wygląda jak antyperspirant-kulka. Można go stosować wymiennie z kremami, gdyż poza właściwościami kojącymi, ma również właściwości nawilżające i wygładzające. Dodam jeszcze, że taki balsam, to świetny dodatek do gry wstępnej, oczywiście w wykonaniu naszego mężczyzny:) Powodzenia i czekam na efekty:)
laurence
napisał/a: laurence 2008-02-25 17:10
gretchen jaki peeling polecasz?
Co do kremów to codzienne stosowanie jest u mnie normą, czasem nawet rano i wieczorem (także na noc zakladam specjalne skarpety) ale chyba jestem jakis beznadziejny przypadek bo mam wrażenie, że dla moich stóp to za malo-po kilku godzinach są nadal suche. Koleżanki, które podrzucają mi kosmetyki z AVONU i ORI a nawet Faberlic ... już ręce zalamują bo żaden jakoś nie okazal sie skuteczny w tej mojej dolegliwości :)
rakastan
napisał/a: rakastan 2008-02-26 10:52
Wszystkie firmy Scholl są super.
laurence
napisał/a: laurence 2008-02-27 10:46
Teraz testuje Soraya z tej nowej serii do suchych stóp, jak nie pomoże to poszukam Scholl albo Clarene zamówie. Na stronie Clarena znalazlam opis tej serii do stóp - brzmi zachęcająco... i skoro kosmetyczki używają. W mojej okolicy niestety nikt nie zajmuje się dystrybucją tych kosmetyków, będe próbowala zamówić sobie... na allegro za 52 zlote:( plus jeszcze koszt wysylki...

A mam jeszcze pytanie czy robi wam się od chodzenia na obcasach takie zgrubienie na środku stopy od dolu? Bo mnie tak... czasem bardzo bolesne jak przesadze z wysokością obcasa... czy robi wam sie coś takiego i czy wiecie jak się tego można pozbyć?
napisał/a: agabla 2008-03-03 12:06
Swego czasu stosowałam kosmetyki Avon z serii FOOT WORKS. Ostatnio zamówiłam krem do stóp z jeżyną i miętą - tego jeszcze nie uzywałam, ale inne kremy tej marki bardzo mi odpowiadały i widać było zmiany na stopach. Stały sie gładsze i miękkie.
laurence
napisał/a: laurence 2008-03-04 15:35
Ja z tymi suchymi stopami to mam problem praktycznie od dzieciństwa, nawet ktoś mi sugerowal, że to byc może dziedziczne...
Moja mama tez to ma i babcia miala - ale kiedyś nikt specjalnie się tym nie przejmowal - mówiono im, ze taka ich uroda. A ja nadal marzę o mięciutkich, delikatnych w dotyku stopach :) Może w jakimś SPA by im przywrócono stan pierwotny???
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2008-03-04 19:02
A ja mam swój świetny sposób i zawsze działał. Jak najwięcej chodzić bez skarpet, rajstop itp, a kiedy sie tylko da to i bez butów, ale nie po mieszkaniu w blokach, ale na łonie natury. Wyjść do lasu na spacer ściągnąć buty i przejść po szyszkach, czy mokrej trawie, po pisaku, czy jakiejś wodzie. A jeżeli to możliwe to po błocie, wiadomo jak wtedy stopy wyglądają ale to najlepszy sposób. Sprawdziłam. Jak najczęściej chodź po kamieniach, trawie która kuje w stopy, szyszkach itp.