Książka warta polecenia

napisał/a: iXdobosz 2008-02-19 18:58
A może polecicie dobrą książkę?
Całkiem niedawno zasugerowana tutaj na forum sięgnęłam po książkę "o czasie", i prawda pomogła mi się zorganizować, bo uświadomiłam sobie gdzie i na czym tracę czas. Natomiast ostatnio wpadła mi w ręce nowo wydana pozycja "Koniec pieśni" Galsana Tschinga. Dla mnie była to kolejna egzotyczna podróż, tym razem na mongolski step, do ziemi zamieszkiwanej przez lud tuwiański... Jak znam życie tak jak i ja wcześniej nie słyszeliście o nim. Dlatego książka okazała się interesująca, bo ukazuje zwykłych ludzi, ich rodziny, problemy i uczucia w sposób bardzo naturalny. Oczywiście jest to też kolejna książka mówiąca o roli kobiety, co ciekawe z punktu widzenia niej samej oraz mężczyzny. Poza tym nie jest specjalnie przegadana, co według mnie obok dobrego stylu stanowi gwarancję miło spędzonego czasu. :p
napisał/a: katjusza 2008-02-21 10:38
ja polecam

Dziennik ciężarowca-Kwaśniewski Tomasz

Jodi Picoult-Bez mojej zgody.... Zagubiona przeszłość....Świadectwo prawdy


Ahern Cecelia-Na końcu tęczy

Biała masajka ( nie pamiętam autora)
napisał/a: Niebieska 2008-02-22 15:55
Polecam książke Doroty Terakowskiej pt."Poczwarka"
Książka bardzo ujeła mnie za serce,pokazuje to czego nie widzimy lub czego widzieć nie chcemy :)
Polecam bardzo serdecznie.Można przeczytać skrócony opis tutaj:

http://czytelnia.onet.pl/0,483,0,1,nowosci.html
caprio
napisał/a: caprio 2008-02-23 00:40
Ja uwielbiam Pratchetta, właściwie wszystkie jego książki są warte polecenia, tak najbardziej to lubię "Kosiarza" oraz "Wiedźmikołaja". Oprócz tego gorąco polecam "Cień wiatru" Zafona i "Arthur & George" J. Barnesa.
napisał/a: Catherine10 2008-02-24 17:58
baardzo polecam "Demiana" Hessea oraz "Potulną" Dostojewskiego, świetne książki dla ambitniejszych osób na wyższym poziomie :p
napisał/a: Gracja6 2008-03-15 23:05
Aja kocham Paulo Coelho. to jedyne ksiązki na ktorych nie moge sie powstrzymac i rycze jak bóbr:D poza tym "samotność w sieci" jest świetna. polecam rownież "Pokalanie" Piotra Czerwinskiego
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2008-04-07 20:28
Książki? Napisze Wam moje ulubione, może polubicie.
1,"Lalka" B.Prus
2, "Zbrodnia i kara" F.Dostojewski
3, "Mężczyzna i chłopiec" T.Parsons
4,"Niania w Nowym Jorku" N.Kraus, E.McLaughlin
5,"Smażone zielone pomidory F.Flagg"
6, "Imię róży" U.Eco
napisał/a: kocieXoczy 2008-04-08 08:51
Ostatnio przeczytałam "Zmierzch" i "Księżyc w nowiu" Stephenie Meyer. To są dwie części, trzecia ma wyjść jakoś za tydzień i będzie jeszcze czwarta..
Co do książki.. żadna inna nie zrobiła na mnie takiego wrażenia!! Wchłonęłam obie części w 3 dni. Przewspaniała!! Polecam!
napisał/a: zenia_mi 2008-04-08 09:00
Ja mam tak samo jak Gracja Paulo Coelho mój ukochany pisarz. Książki jego dają do myslenia. Pozdrawiam
anetakam0
napisał/a: anetakam0 2008-04-08 09:02
Strasznie ambitne książki czytacie :)
ostatnio Cejrowski wpadł mi w ręce "Gringo wśród dzikich plemion"
a lubię bardzo Pilipiuka serię opowiadań o Jakubie Wędrowyczu
napisał/a: Hania9 2008-04-08 09:05
Wilbur Smith – seria powieści o Egipcie, faraonach
‘Bóg Nilu’
‘Siódmy papirus’
‘Czarownik’ kontynuacją jest ‘Zemsta Nilu’
‘Triumf słońca’
napisał/a: dudek2 2008-04-08 13:50
Paulo Coelho " Byś jak płynąca rzeka" (zbiór esejów, felietonów, krótkich opowiadań autora).