sposoby na kręcone włosy

napisał/a: pomyXka 2008-02-16 11:09
napiszcie o sprawdzonych metodach.jak sprawić,aby dobrze wyglądać mając takie coś na głowie.czy jesteśmy skazane na unikanie mycia włosów w obawie przed puszeniem,albo na wieczne ulizywanie w kucyka albo zakładanie opasek?
nie wierzę za bardzo w skuteczność prostownicy.ale jeśli któraś z was ma to już przetestowane-chodzi mi o to,żeby po wyprostowaniu efekt się utrzymał,to napiszcie jak wy to robicie,najlepiej bez użycia chemii,albo min.ilością.
zwykle noszę opaski,albo rozpuszczone włosy,kiedy już w 2-3 dobie się trochę uleżą.
aha i jeszcze interesuje mnie czy macie jakieś sprawdzone fryzury.czy włosy długie czy raczej krótkie.
napisał/a: Catherine10 2008-02-23 23:12
pomyłka napisal(a):napiszcie o sprawdzonych metodach.jak sprawić,aby dobrze wyglądać mając takie coś na głowie.czy jesteśmy skazane na unikanie mycia włosów w obawie przed puszeniem,albo na wieczne ulizywanie w kucyka albo zakładanie opasek?
nie wierzę za bardzo w skuteczność prostownicy.ale jeśli któraś z was ma to już przetestowane-chodzi mi o to,żeby po wyprostowaniu efekt się utrzymał,to napiszcie jak wy to robicie,najlepiej bez użycia chemii,albo min.ilością.
zwykle noszę opaski,albo rozpuszczone włosy,kiedy już w 2-3 dobie się trochę uleżą.
aha i jeszcze interesuje mnie czy macie jakieś sprawdzone fryzury.czy włosy długie czy raczej krótkie.

o maaatko, jest tyyyle sposobów
po umyciu włosów nałóż piankę do układania włosów, i nie prostuj ich!!!!!
czesanie włosów kręconych je puszy, używaj szerokiego grzebienia(jak do rozczesywania włosów) a nie szczotki!!
napisał/a: ewabialczak 2008-05-21 15:29
świetny jest sunsilk zielony mleczko nakładasz na mokre włosy suszysz i niewiesz co to puszenie. Polecam - wypróbowane!!!
kaczka89
napisał/a: kaczka89 2008-05-23 22:39
Jestem właścicielką naturalnej burzy dlugich loków. Po umyciu wgniatam w nie piankę (zostawiam aby same wyschły lub susze suszarka z dyfuzorem) , a na codzien wgniatam w nie zel do wlosow aby dobrze lezaly i dobrze sie skrecaly. Wazne jest tez dobre ciecie , wlosy musza byc odpowiednio wycieniowane, aby ladnie sie zakrecaly.
julietka
napisał/a: julietka 2009-09-24 14:38
Pianka i jeszcze raz pianka po umyciu włosów, a następnie prostujesz.
Mogę Ci polecić Pianka do Włosów, która jednocześnie układa i odżywia włosy

http://www.superkoszyk.pl/search.php?text=pianka%20do%20w%C5%82os%C3%B3w&lang=pol&counter=3
napisał/a: MagdaW84 2009-10-02 11:28
a ja tam bym chciała mieć kręcone, długie włosy. Tak jest pewien problem z nimi jak puszenie się i czasami filcowanie, ale sa bajeczne. Tak czy inaczej polecam Tobie do nich pielęgnację Alterny. Obojętnie czy chcesz uporządkowac swoje skręcone włosy czy tez rozprostowac je. za każdym razem będziesz zadowolona.
http://shop-robiewlosy.pl/A_L_T_E_R_N_A-k61-0-3-default.html
napisał/a: talkative 2009-12-30 12:51
Oh, a ja tak bardzo zawsze chciałam mieć kręcone włosy właśnie. A mam proste, które się elektryzują wiecznie, są sztywne i nie mogę z nimi nic zrobić. Jakbym chciała pokręcić - proszę bardzo, ale po godzinie się prostują.
A do włosów kręconych jest bardzo dużo kosmetyków. To prawda, że stają się bardziej puszyste po uczesaniu. A jeśli nałożysz jakiś środek wygładzający włosy to później możesz też wyprostować je prostownicą i na pewno będę się trzymały.
napisał/a: Karolina024 2010-01-02 11:31
Jeśli ktoś ma włosy puszące się to polecam szampon wygładzający, jakąś odżywkę do spłukiwania wygładzającą i np. serum.
Jeśli ktoś ma fale lub loki przy tym co powyżej napisałam loki/fale zrobią się cięższe, nie będzie szopy, lepiej układają się. Chociaż pamiętajmy, że loki/fale zawsze są brzydkie i matowe po użyciu suszarki. Ewentualnie dobra odżywka żeby rozczesywać na niej, kuracja jedwabiem, serum, wosk w sprayu, maseczki do układania. Odradzam żele, lakiery, pianki bo niszczą włosy ( najlepsze jest to co tłuste i to co w sprayu).
Osobiście mam kręcone włosy i je bardzo zniszczyłam po żelach, gumach, piankach. Stosowałam te kosmetyki z firm od najtańszych po te najdroższe reklamowane - i tak ze wszystkim. Na moje włosy miesięcznie wydawałam ok. 100zł teraz raz na 2miesiące 50zl ( stosuje to co u góry napisałam).
A co do czesania - szeroki grzebień lub szczotka typowa do loków.
Dużo osób niszczy swoje loki nie świadomie bo nie umie o nie dbać, do takich włosów to jest brak sił czasem.

PS. Jak się używa prostownicy do loków są one potem gorsze dużo, są popalone miejscami i jest gorsze siano.
napisał/a: tylu 2011-03-08 13:34
Korzystaj z kosmetyków przystosowanych do włosów kręconych. Najlepiej zainwestować w odpowiedni zestaw profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich. Działają skuteczniej, są bardziej wydajne. Mimo, że troszkę droższe - bardziej się opłacają. Zobacz sobie na tę serię: odżywka szampon
napisał/a: poranna_rosa 2011-03-08 14:00
Fajnie jest też końcówki włosów potraktować jedwabiem do włosów. Będą lśniące i przestaną się puszyć.
napisał/a: Weronikaoca 2011-03-16 20:57
jesli chodzi o krecone włosy, to po pierwsze trzeba zacząc od mycia specjalnym szamponem do włosów puszących się, potem odpowiednia odżywka, i dodatkowo jedwab na końcówki- a potem albo modelowanie na szczotce albo po prostu prostownica;) włos zabezpieczony odżywka i jedwabiem nie ucierpi aż nadto, a będzie za to wygladał zdrowo i pięknie... sama tak działam od kilku lat i wszyscy zazdroszczą mi lsniących i zdrowych włosów:)
napisał/a: cestjollie 2011-04-04 10:26
Mam podobny problem, może nie mam kręconych loków, ale moje włosy zwijają się w każdą stronę i są bardzo niesforne, szczególnie kiedy jest wilgotno - żeby wyglądać jak człowiek muszę co rano układać je na szczotce. W sumie dobrym wyjściem byłoby trwałe prostowanie (trwałe jak trwałe, efekt zabiegu Global Keratyn trwa ok. pół roku), wiem, że salon fryzjerski przy łódzkim Good Time Day Spa specjalizuje się właśnie w tego typu zabiegach, więc jeśli tylko będę miała okazję, to skorzystam :)