Ostrzezenie

napisał/a: Nuta 2008-02-15 20:40
Zaczynam"Senior Story"
Poznalismy sie jesienia,moze w pazdzierniku,spotkalam u lekarza niezwykla kobiete,zwrociala moja uwage troskliwoscia o osobe jej towarzyszaca,matka? siostra?
Obserwowalam je chwile ale kiedy uslyszalam rozmawiajace zrozumialam ze jedna z nich mowi z akcentem,no coz w Ameryce przypadek czesty.Zagadalam,Polka ,tzn Amerykanka Z Polski,wymienilysmy telefony,doszlo do spotkania.
Ja prowadze dom opieki dla starszych ludzi,malenki na 15- 10 osob,zazwyczaj w grupie jest kilkoro ludzi polskiego pochodzenia.
Moja znajoma zaproponowala mi wolontariat.
W wolnych chwilach przychozila do nas,czytala ludziom wiersze,ksiazki,rozwiazywala z nimi krzyzowki ,czasami kogos razem ze swoja podopieczna brala na przejazdzke ,do sklepow,nad zatoke.
Ludzie wygladali jej przyjscia ale ona miala swoje obowiazki,wiec nie zawsze to sie udawalo.
Kiedys przyszla smutna i opowiedziala mi o swoim spotkaniu z grupa ludzi na jakims forum dyskusyjnym,ze ja tak sponiewieraly kobiety tylko dlatego, ze osmielila sie miec dobre zdanie o kraju w ktorym mieszka,
a ktory oplula jakas nielegalnie tu wczesniej pracujaca uczestniczka tejze grupy.
Pocieszylam jak umialam ,ale w tej wrazliwej kobiecie cos peklo,stala sie zamknieta ,nie miala juz tak pogodnej twarzy jak wczesniej,zaintersowalo mnie to forum dotarlam i oboje z mezem przwertowlismy te dyskusje.
Rzeczywiscie dobor; nielegalna emigrantka,byla milicjantka,jakas jeszcze kobicisko ktora zarabiala znienawidzone dulary a teraz pluje jadem jaki to ucisk ,wyzysk poniewierka w Ameryce-niewolnictwo.Pewnie zarobila na komputer.
Nasza znajoma miala wypowiedzi stonowane tylko M50 zapytala dlaczego podjela prace opiekunki a nie skadala aplikacji na uniwersytety.
Nazwano ja bezpanstwowcem,zarzucono nieumiejetnosc czytania ze zrozumieniem ,brak inteligencji,/Boze jak ona recytuje,recytowala/zafascynownie Ameryka,nawet ktos w przyplywie milosiedrdzia spuszcal zaslone milczenia na jej ignorancje i chyba proponowano je korepetycje z jez polskiego.
Najbardziej obelzywa byla lilka, malgoska jakas milicjantaka,ktos z Tarnowa,a pozniej to juz narazaly sie Danielowi.
Nasz podopieczy ,gdy wtajemniczylismy go w problem wolontariuszki zapalal checia zemsty.
Niesamowity gawedziarz,o elektryfikacji bialostocczyzny,o ukochanej Puszczy Knyszynskiej i Bialowieskiej,o ptakach /btaliony/,bartnictwie ,produkcji wymyslnych trunkow na bazie miodu,ziol bimbru,owocow-mogl rozprawiac godzinami.
Nasza wolontariuszka czesto udostepniala swoj kompurer pensjonariuszom,duzo podrozowaly,internet bezprzewodowy ulatwial korzystanie.
Nie interesowl jej Senior,ale widac bylo, ze to odrzucenie przezywala,znalazla wsrod nas zyczliwych ludzi,a Daniel szalal,po pierwszym zablokowaniu ,ktore Polacy tak pieknie zabanowaniem nazywaja,wlaczalo sie wiecej osob kibicowalismy panu Malachowskiemu,w rozgrywkach,widzielismy oczyma wyobrazni te osamotnione ,odarte ze wszystkiego kobieciny,ktore lataly za nim jak wyposzczone i laknace cieplejszego slowa zwierzatka z azylow,mnie bylo zal ale on byl bezwzgledny,tepil bledy,potyczki jezykowe,nie znosil lilki,ale to juz byla jago druga runda.
Za Podlasie i i za durne wierszyki w ktorych kpila z bolu po stracie kogos ukochanego.
Tydzien tenu nasza wolontariuszka wrocila od lekarza z diagnoze -guz na mozgu,chyba chciala sie z kims podzielic ta smutna wiadomoscia,miala jakas osbe na Skype i zalogowala sie w klubie,stalo sie co sie stalo.
Te harpie ,administracja,osmieszyly dobrego czlowieka tworzac specjalny watek pani Joanno Gacka- pogratuluj sobie pani sukcesu.
Jest niewatpliwie wielki
My sie modlimy o zdrowie naszej przyjaciolki,zostawila nam swoj komputer,zablokowany niestety przez msciwe istoty,na zdrowie,
sama wyjechala.Nie wiem czy zdecyduje sie na opracje,guz w mozgu poruszyl sie kilka miesiecy temu,byc moze pod wplywem emocji,seniorytki dokonaly wielkiego dziela dokopujac wrazliwej istocie.
Po wszystkim zawiadomie,

Tak sie niszczy czlowieka
napisał/a: mirelca888 2010-02-20 16:59
Klikajac w ten link i rejestrując się mozesz zarobić sobie pieniądze za każde kliknięcie w reklamę otrzymujesz od 1 do 10 groszy, takich reklam jest dziennie około 8-10, co miesięcznie daje Ci około 30zł zarobku za jakieś 60 sekund klikania... polecam bo warto

http://centrumreklamy.com/pages/index.php?refid=mirelca888