Pod czujnym okiem sąsiadki

napisał/a: meganm 2008-02-13 10:51
Czy u Was tez się tak dzieje, że wszyscy naokoło wiedzą lepiej, jak powinnyście wychowywać i zajmować się dzieckiem??? Ostatnio dowiedzialam sie od mojej sąsiadki, OBCEJ OSOBY!!! własciwie, że źle ubrałam dziecko na spacer, że na pwno jest mu za zimno, a w ogole to on wyglada na niedożywionego. jak powidzialam, że to nie jej sprawa, to usłyszalam, że ONA BEDZIE MNIE OBSERWOWAC!!!!
napisał/a: Nenny 2008-02-13 11:30
Z jednej strony to faktycznie nie jej sprawa, z drugiej jednak... tyle sie narzeka na znieczulice spoleczna, tyle jest dzieci maltretowanych i zaniedbywanych przy milczacym wspoludziale otoczenia, ze powinnismy raczej sie cieszyc, jesli ktos zwraca uwage i reaguje na to co dzieje sie dokola. Rozumiem, ze w twoim przypadku to irytujace, i ze odbierasz to jak zwykle wscibstwo.. Jednak na dluzsza mete, sasiadka pewnie miala dobre intencje.. Kiedy mi sie zdarza cos takiego, zwykle grzecznie dziekuje za "dobre rady" i dalej robie swoje.
napisał/a: kaplanka_krwi 2008-02-13 11:43
Matka instynktownie wie co dla jej dziecka dobre a co złe, dobra matka wie jak należy opiekowac sie dzieckiem... a wścibianie nosa w cudze sprawy to ludzka chora ciekawośc i świństwo, mimo że chciała dobrze...
napisał/a: oczekujaca 2008-02-13 13:09
Niektóre osoby tak mają,że "wiedzą lepiej" co jest dobre dla cudzego dziecka i jak się je powinno wychowywać. Trzeba puszczać mimo uszu takie uwagi (no chyba,że rzeczywiście mają rację to nie) i robić swoje.
napisał/a: Magdalena1010 2008-02-13 21:50
to przetrwać i znasić dzielnie (wiem coś o tym) bo ta sasiadka ma swoje kumy i inne sasiadki i jak tylko zrobi sie ciepło będą siedzieć na pobliskiej ławeczce i krakać jak wrony. A wejdz im wtedy w oczy!!!
Trzymam za Ciebie kciuki i nie przejmuj sie. Moze upiecz szarlotke i zanieś kawałek sasiadce i podziękuj za rady, a ona da Ci spokój;)
napisał/a: kaplanka_krwi 2008-02-13 21:55
to istne wazeliniarstwo Magdalena.. phi...
napisał/a: kiciu 2008-02-14 14:46
Puszczaj mimo uszu "cenne uwagi" i rób to co wg Ciebie jest najlepsze dla dziecka!