pomysly na dietetyczne dania

napisał/a: dagmara30 2008-01-31 00:53
Zachecam do dzielenia sie pomyslami na dietetyczne, czyli niskokaloryczne dania, ktore przy okazji sa smaczne;)))
Ja podziele sie moim ulubionym 'odchudzajacym' obiadkiem: zielone warzywa na patelnie z frosty, do tego brazowy ryz Pychotka:)))
napisał/a: Tom7412 2008-02-01 22:21
ja czesto tak jadam. kupuje zima mrozonki, latem warzywa swieze i lacze z kaszami , ryzem ale najmniej przetworzonym,takze brazowym. tylko posypuje inna przyprawa.
napisał/a: Tom7412 2008-02-01 22:23
ja czesto tak jadam. kupuje zima mrozonki, latem warzywa swieze i lacze z kaszami , ryzem ale najmniej przetworzonym,takze brazowym. tylko posypuje inna przyprawa.mam kilka pomyslow. jutro podrzuce.
napisał/a: Solteira 2008-02-02 22:56
dagmara30 napisal(a):Zachecam do dzielenia sie pomyslami na dietetyczne, czyli niskokaloryczne dania, ktore przy okazji sa smaczne;)))
Ja podziele sie moim ulubionym 'odchudzajacym' obiadkiem: zielone warzywa na patelnie z frosty, do tego brazowy ryz Pychotka:)))


A ja lubie czerwone
napisał/a: nike123 2008-02-12 16:43
Ja przeszłam na zdrową żywność już 2 lata temu i naprawdę nie męczę się z tym.. Jedząc takie rzeczy:

-ryż ciemny z jajkiem sadzonym
-spaghetti- specjalne, dietetyczne kluski+kurczak(kawałki) + sos:
Podsmażona na oliwie: cebula, czosnek i pomidory z puszki
-jajko sadzone ze szczypiorem
-twarożek (jogurt, chudy biały ser, szczypior, rzodkiewka)
-Chudy ser z miodem
-mleko chude z płatkami musli
-omlet z chudym serem i miodem
-befsztyk z pomidorami
-kanapka: bułki pełnoziarniste a w nich: ser żółty, wędlina, majonez, pomidor-POLECAM
-banan polany jogurtem


Naprawdę opcji jest bardzo dużo, ja podałam takie przykładowe :)
napisał/a: Tom7412 2008-02-12 20:33
mam specjalne menu prosto od dietetyka. pomysly na kasze podrzuce kiedy indziej. nie trzymam sie kurczowo tego menu, czesto robie cos z kaszy w wersji light. co jest kwestia dodatkow , ktore uzywam, np. zamiast majonezu uzywam jogurtu nat. Pomysl na obiad: kuleczki wieprzowe w sosie pomidorowym-mieso miel.80g,cebule,czosnek, pomidory bez skorki i papryke zmieszac i przyprawic, uksztaltowac 3 kulki.polozyc na blasze wylozona folia alum. i piec w piekarniku, co jakis czas obracajac. ugotowac spaghetti 100g suchej wagi.
napisał/a: Tom7412 2008-02-12 20:58
pieczony kurczak z kasza perlowa+surowka, 150g fileta z ryby upieczony w piekarniku
surowka i ziemniaki,zupa pieczarkowa z kasza jeczmienna. krokiety z nadzieniem z kaszy gryczanej,150g piersi drob. pieczonej w rekawie foliowym+duza porcja dowolnej surowki z odrob. oleju/oliwy/sosu vinaigrette. owsianka ugot.na chudym mleku lub z dodatkiem wody(gesta)+plastry brzoskwini(moga byc z puszki), kromka chleba raz. oblozona plastrem chudego sera twarogow.i posmarow. lyzecz. dzemu niskoslodz.
napisał/a: jaga_baga 2008-02-13 10:04
nike123 napisal(a):Ja przeszłam na zdrową żywność już 2 lata temu i naprawdę nie męczę się z tym.. Jedząc takie rzeczy:

-ryż ciemny z jajkiem sadzonym
-spaghetti- specjalne, dietetyczne kluski+kurczak(kawałki) + sos:
Podsmażona na oliwie: cebula, czosnek i pomidory z puszki
-jajko sadzone ze szczypiorem
-twarożek (jogurt, chudy biały ser, szczypior, rzodkiewka)
-Chudy ser z miodem
-mleko chude z płatkami musli
-omlet z chudym serem i miodem
-befsztyk z pomidorami
-kanapka: bułki pełnoziarniste a w nich: ser żółty, wędlina, majonez, pomidor-POLECAM
-banan polany jogurtem


Naprawdę opcji jest bardzo dużo, ja podałam takie przykładowe :)


Szczególnie polecam -kanapka: bułki pełnoziarniste a w nich: ser żółty, wędlina, majonez, pomidor-POLECAM - BOMBA KALORYCZNA szczególnie polecana dla osób odchudzających się!!! W szczególności majonez i ser żółty!!!
napisał/a: jaga_baga 2008-02-13 10:40
Dla mnie najzdrowsza dieta to dieta i tabletki "ANŻT" - " A Nie Żryj Tyle". A teraz poważnie. :) Najzdrowsza dieta, to dieta nie łaczenia. To znaczy, nie należy łączyć węglowodanów z białkiem.
Przykładowy jadłospis:
- ryż z gotowanymi warzywami.
- mięsko gotowane - (jeśli to kurczak to bez skóry) z warzywami z wody, lub surówka
wg własnego upodobania. Nie polecam surówek z majonezem :)
- ziemniaczki z wody z warzywami
- rybka pieczona w foili z surówką
- ryż gotowany z fasolką
Dieta polega na jak najmiejszym spożywaniu tłuszczu. Jesli spożywam węglowodany tj. ryż, ziemnaczki, pieczywo to bez sosów staram się unikać masła i smarowideł masłopodobnych.
Moją ulubioną surówką jest surówka z kapusty kwaszonej + ogórki kwaszone, marchewka + cebulka + jabłko z odrobiną oliwki z oliwek lub z pestek winogron do smaku odrobina soli i pieprzu. Zakwasza żołądek i nie ma się po takiej surówce ochoty na słodycze :)
napisał/a: katarinka87 2009-03-24 12:37
A propos dietetycznych dań, mam super przepis na sernik. Zero tłuszczy, zero twarogu tylko same serki homogenizowane, budyń. Reszty składników nie pamiętam, ale jak ktoś będzie zainteresowany mogę sprawdzić i szybko napisać. Ciasto wychodzi bardzo dobre. Przepis w sam raz na Wielkanoc, zawsze się przyda jakieś lekkie ciasto w tej gromadzie dań świątecznych. A tak przy okazji świąt, mam link do stronki z życzeniami: http://wielkanocnykurczak.pl/?src01=00a76
napisał/a: mika1801 2009-04-27 17:07
A ,ja na śniadanko platki Sante pychtka dają energię na całe rano póżniej sa łatk grecka+ chude mięsko i na kolacje owoce i czuje się super.POLECAM no i jeszcze pije dużo wody:)
mama_am
napisał/a: mama_am 2009-06-11 12:38
Nie odchudzam sie mocno ,bo w moim wieku wygladaloby to bardzo zle,ale jak chce zrzucic jakies 2/3 kg to biore therma line III,i spokojnie sobie jem co lubie bez przesady ale i bez wyzeczen,dziala fantastycznie!!!