Płacz dziecka w nocy

napisał/a: CIUCI8 2008-01-20 23:02
Czesc. Mam problem! Moj 6-mieś synek budzi sie z placzem (wrzaskiem).Ostatniej nocy tak krzyczał ze asz popekały mu krwinki wokół oczu az po lewe uszko.Prosze jak ktos ma taki problem albo jakąś opcje co to może być niech napisze. Dzieki :(
napisał/a: haszka9 2008-01-21 11:30
Płacz zazwyczaj nie jest bez powodu - może ma jakieś kolki, może brzuszek boli, może ząbki (chociaż to raczej nie aż tak mocno dokucza), może przez sen uderzył się w szebelki łóżka, może coś złego się przyśniło... Obserwuj synka - poza pobudkami jaki jest? Bawi się, zachowuje się spokojnie? Jeśli Cię to poważnie niepokoi to udaj się do lekarza - niech obejrzy malucha, może zrobi jakieś ogólne badania? A może taka jego "uroda' i wyrośnie z tego.
Pozdrawiam
napisał/a: CIUCI8 2008-01-21 14:33
napisal(a):

Czesc haszka dzieki za odpowiedz.Ja tez myslalam ze moze go cos boli ale w dzien jest usmiechnietym maluszkiem, a jak tylko zaczyna byc spiacy i probuje go ukolysac to nie chce i sie prezy wiec czekam az bedzie mocno spiacy.Zastanawiamy sie z mezem ze moze czuje ze jest sam p pokoju, bo mieszkamy w domku wiec malego kladziemy na gore spac.ale mamy elektroniczna nianie z monitorem i jak tylko widzimy ze sie obudzil to zaraz ktores z nas idzie po miego. Wieczorek jak go kladziemu do snu na noc to to wtedy budzi sie z najwiekszym placzem ale tak gdzies do 23:00 a potem budzi sie co 1-2 godzale jes spokojny.I z tym to tez niewiem czy on jest glodny bo karmie go piersia czy nie moze spokojnie spac.
napisał/a: julik 2008-01-21 15:11
Wiesz co to wygląda trochę na kolkę. Jeśli maluch budzi się z płaczem mniej więcej o tej samej porze to może być kolka. Ale najlepiej skonsultuj to z lekarzem przy najbliższej okazji.
napisał/a: haszka9 2008-01-22 14:36
Wizyta u lekarza nie zaszkodzi - przynajmniej będziesz spokojniejsza. Może warto zrobić jakieś wyniki?
A może maluszek budzi się, żeby sparawdzić czy jesteście. Jeśli zasypia na rękach to gdy w nocy budzi się i stwierdza, że leży sam, nie słyszy bicia Twego serca, nie czuje ciepła rąk ani zapachu ... zaczyna płakać. Mogą to być także kolki ale szczerze mówiąc wydawało mi się, że to przypadłość malutkich dzieci około 3 mca.
Nie wiem co jeszcze Ci poradzić - obserwuj smyka - może z czasem problem sam minie albo wyjaśni się powód takiego zachowania.
Pozdrawiam ciepło
napisał/a: AniaAneczka 2008-01-28 23:09
to chyba jednak zabki....moja mala tez plakala ale tylko w nocy jak jej pierwsze szly....przyjzyj sie moze juz idzie ten wstretny wyrzynacz.Pozdrawiam
napisał/a: kiciu 2008-02-08 14:17
ciuci napisal(a):Czesc. Mam problem! Moj 6-mieś synek budzi sie z placzem (wrzaskiem).Ostatniej nocy tak krzyczał ze asz popekały mu krwinki wokół oczu az po lewe uszko.Prosze jak ktos ma taki problem albo jakąś opcje co to może być niech napisze. Dzieki :(


Moje dziecko też często wybudzała się w nocy w okropnym krzykiem. Radziłam się wielu lekarzy, ale nic konkretnego nie powiedzieli.Robiliśmy morfologię, badania moczu, usg brzuszka - wszystko było ok. A dziecko wciąż krzyczało. Trwało to dość długo. Ale na szczęście to już przeszłość.
napisał/a: Tom7412 2008-02-11 23:46
moja corka ma skonscone 8 mies. ostatnio plakala. ululanie jej nic nie dalo. wlozylam ja do fotelika do lozeczka, przykryllam koldra i jedna reka bujalam. ze wzgledu nz warunki na razie spi z nami w jednym pokoju, obok lozka. myslalam, ze placze z powodu zebow, ale ok.3 mies.temu byla taka sama sytuacja. i wtedy fotelik z nia stal miedzy mna a mezem w lozku. smiesznie to wygladalo.
napisał/a: kamis333 2008-02-15 15:03
moj maly brzdac ma 4 miesiace i tez tak placze w nocy ciagle sie budzi i tak tez jest rowniez w dzien i niewiem czy mu ida zeby czy co?maly od jakiegos czasu slini sie bardziej niz zwykle i wklada wszystko do buzi i jest okropnie marudny.to chyba zabki prawda???????????
napisał/a: Youngmom 2008-03-03 20:49
Mój Synuś też skończył 4 miesiące i ciągle się ślini,ale to wcale nie jest jednoznaczne z wzrastaniem zębusiów.Grzebię mu w buziaku codziennie w poszukiwaniach ale nic...Się ślini i się ślini ;)
Pobudka z krzykiem też nam się zdarzyła w dzień,a teraz kiedy przysypia "płacze" przez sen.Może to kwestia dojrzewania układu nerwowego?
aleksia1
napisał/a: aleksia1 2013-05-02 21:02
A czy słyszałyście o czymś takim jak analizator płaczu dziecka ?
Wydaje mi sie ze moze to byc całkiem rozsądna rzecz.