Licea dla dorosłych

napisał/a: erka1991 2017-03-20 11:51
Moje kochane Polki! Tak sobie ostatnio czytałam o tym temacie i stwierdziłam, że chciałabym go poruszyć. Co sądzicie na temat takich szkół? Co sądzicie również o nadrabianiu wykształcenia w starszym wieku? Jestem bardzo ciekawa waszych opinii na ten temat :)
napisał/a: korwetka 2017-03-20 12:47
Kiedyś były takie opinie, że licea dla dorosłych to słaba opcja, że zero poziomu ale teraz całkowicie inaczej jest. Moja znajoma chodzi do takiego liceum we Wrocławiu do szkoły Kreatoredukaja. Jest bardzo zadowolona bo podobno bardzo fajnie uczą i przygotowują do matury a jednocześnie może spokojnie wszystko godzić z jej pracą. Także moim zdaniem fajna opcja z taką szkołą :)
kristin45
napisał/a: kristin45 2017-03-20 13:34
Całkiem ciekawe jeśli ktoś chce nadrobić stracony czas - technika uczą przydatnych umiejętności.
napisał/a: Blaszida 2017-03-27 11:06
Moim zdaniem nigdy nie jest za późno na nadrobienie czegokolwiek i zawsze trzeba próbować. Co do szkół tego typu trzeba uważać bo jest wiele przereklamowanych, które nic nie uczą tylko ciągną kasę. Kreatoredukacja chyba brzmi najlepiej bo ona jeszcze trzyma dobrą renomę i poziom nauczania. Jak to mówiła moja mama "ucz się ucz, nauka do potęgi klucz" :)
napisał/a: lod_krakow 2017-04-06 08:44
Zgadzam się, w ostatnich latach bardzo zmieniła się rzeczywistość szkół dla dorosłych. Stanowią obecnie świetną opcję dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie ukończyli edukacji, a chcieliby ją kontynuować. Często okazuje się, że chcąc zachować posadę, należy uzupełnić wykształcenie – szkoły dla dorosłych są wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem. Na przykład w naszym Prywatnym Liceum dla Dorosłych w Krakowie zajęcia odbywają się w trybie zaocznym – w wybrane soboty i niedziele, co z łatwością pozwala godzić szkołę z pracą i życiem prywatnym. Zapisują się do nas osoby w różnym wieku, nawet po 50. roku życia i dobrze sobie radzą, więc – jak widać – wiek nie stanowi tutaj żadnej bariery :)