Tabletki a niskie libido

napisał/a: milanijka 2017-02-26 20:13
Witajcie kochane. Czy to możliwe, by tabletki anty powodowały spadek libido? Biorę je od 2 miesięcy i od tego czasu totalnie nie mam ochoty na sex.
napisał/a: szolck 2017-02-27 21:39
A czy ginekolog przed dobraniem tabletek robił Ci jakieś badania? Oczywiście, że nieodpowiednio dobrana antykoncepcja może mieć niekorzystny wpływ na libido. Wiem to po sobie jak tak po prostu miałam jakieś tabletki przepisane. Zmieniłam ginekologa a on kazał mi najpierw wykonać próbę wątrobową, badanie krwi oraz hormonów i dopiero później przepisał mi tabsy Belara. Po nich moje libido wróciło do normy , nie mam żadnych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej.
napisał/a: milanijka 2017-02-27 22:43
No robił, krew pobierał. No i niby dopasował dobrze te tabletki, ale libido i tak spadło. A czym różnią się generalnie między sobą pigułki anty? Moje się nazywają yasmin. Te Twoje będą lepsze?
napisał/a: szolck 2017-02-27 22:56
Powinien wykonać jeszcze próbę wątrobową i przeprowadzić z Tobą wywiad czy jakieś choroby typu cukrzyca, nowotwór występowały u Ciebie w rodzinie. Co do samych tabletek te Twoje zawierają dwa różne hormony syntetyczne - etynyloestradiol (hormon z grupy estrogenów) oraz drospirenon (hormon z grupy progestagenów). Belara zawiera tylko jeden hormon - etynyloestradiol w mniejszym stężeniu, najbardziej przybliżony do naszych naturalnych hormonów. Z ciekawości wybierz sie do innego ginekologa i zobacz co on Ci powie -ja też tak zrobiłam i nie żałuję wcale :)
napisał/a: Anka6 2017-02-27 23:00
milanijka napisal(a):No robił, krew pobierał. No i niby dopasował dobrze te tabletki, ale libido i tak spadło. A czym różnią się generalnie między sobą pigułki anty? Moje się nazywają yasmin. Te Twoje będą lepsze?


Może powtórz badania. U mnie tak było, bo się tragicznie po moich tabsach czułam. Wręcz zmusiłam lekarza do tego (coś zbyt spokojnie do sprawy podchodził). Okazało się, że był jakiś błąd i jednak powinnam inną dawkę hormonów przyjmować
napisał/a: milanijka 2017-02-27 23:21
Dziewczyny nie straszcie mnie :( To ja może pójdę prywatnie skoro takie cuda się dzieją. Hormony taki mają wpływ na organizm?


szolck napisal(a): Co do samych tabletek te Twoje zawierają dwa różne hormony syntetyczne - etynyloestradiol (hormon z grupy estrogenów) oraz drospirenon (hormon z grupy progestagenów). Belara zawiera tylko jeden hormon - etynyloestradiol w mniejszym stężeniu, najbardziej przybliżony do naszych naturalnych hormonów.


Czyli co, ten mój doktorek mi jakiś syntetyczne dziadostwo przepisał? :O
napisał/a: Klaudia877 2017-02-27 23:29
Podepnę się pod wątek ponieważ mam problem z żylakami na nogach. Czy jest jakaś antykoncepcja, którą mogę stosować? Słyszałam, zę tabletki odpadają. Nie wiem co robić bo właśnie na nie się nastawiałam.
napisał/a: szolck 2017-02-28 12:05
[QUOTE=Czyli co, ten mój doktorek mi jakiś syntetyczne dziadostwo przepisał? :O[/QUOTE]

No nie są to całkowicie naturalne hormony ale też nie panikuj :) Idź do innego ginekologa powiedz mu co się dzieje niech zrobi Ci badania raz jeszcze. Może też akurat belare dostaniesz tak jak ja :)
napisał/a: marzenna-81 2017-02-28 13:05
Klaudia877 napisal(a):Podepnę się pod wątek ponieważ mam problem z żylakami na nogach. Czy jest jakaś antykoncepcja, którą mogę stosować? Słyszałam, zę tabletki odpadają. Nie wiem co robić bo właśnie na nie się nastawiałam.


Możesz podpytać ginekologa o wkładkę hormonalną np. levosert. Nie ma ona wpływu na cały organizm tak jak tabletki tylko działa miejscowo przez co jest bezpieczna dla kobie mających problem z żylakami lub ryzyko zakrzepicy. Pewnie najpierw wykona Ci szereg dodatkowych badań oraz przeprowadzi wywiad lekarski na samym początku.
napisał/a: ankaa111 2017-05-10 15:41
Ja przez antykoncpecje nie mialam ochoty na seks, ale to przez to, ze tabletki wywolywaly u mnie suchosc pochwy. Mucovagin zalatwil sprawe, stosowalam globulki i dyskomfort podczas stsounku zniknal.
napisał/a: Dorota225 2017-10-30 23:41
Jeśli tabletki nie są dobrze dobrane to mogą powodować efekty uboczne, takie jak spadek libido. Miałaś jakieś badania, zanim lekarz Ci je zapisał?