Suplementy w ciąży

napisał/a: bibitka 2017-02-03 23:21
Witajcie jestem w 10tc obecnie biorę tylko mamadhd i kwas foliowy to polecił mi ginekolog. Czy to wystarczająco czy jeszcze jakieś witaminy warto zażywać??
napisał/a: kropla 2017-02-10 16:13
Wystarczy jeden suplement, w I trymestrze folik mama 1 z jodem i dha a w drugim i trzecim folik mama 2/3 z dodatkową wit D i magnezem i te dwie tabletki dziennie można brać aż do końca karmienia piersią. Wszystko co potrzebne masz w jednej tabletce
napisał/a: andzia_866 2017-02-24 11:46
Ja biorę Mamadha, możesz brać go spokojnie bo to bardzo dobry suplement, zawiera składniki konieczne do suplementacji przed ciążą, w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Pamiętaj, że m. in witamina D3 czy kwas foliowy są bardzo potrzebne w tym czasie.
napisał/a: kropla 2017-03-02 16:12
No pamiętam, przecież Folik mama to zawiera, zresztą lekarz mi go zalecił to wole słuchać porad lekarza :)
napisał/a: nikozaq 2017-03-22 14:42
Moja żona jest w 30tc i bierze mamaDHA również. Oprócz tego jeszcze kwas foliowy i bodajże żelazo. W poprzedniej ciąży również brała te same witaminki i było dobrze
napisał/a: satya 2017-03-30 09:26
Myślę, że też nie ma co przesadzać pod względem ilości przyjmowanych suplementów, polecam stosować się do zaleceń ginekologa i po prostu o siebie dbać, dobrze się odżywiając a nasz organizm sam podpowie nam czego potrzebuje i na jakich produktach się skupić.
napisał/a: gwiezdna 2017-04-06 13:18
Z pożywienia za mało folianów trafia do organizmu, lepiej uzupełniać je folkiem mama
napisał/a: gwiezdna 2017-06-07 13:34
Kwas foliowy pomaga w rozwoju cewy nerwowej u płodu, zapobiega wadom wrodzonym jak wodogłowie, rozszczep kręgosłupa, bezmózgowie, dlatego jest tak ważna suplementacja folikiem jeszcze przed zajściem w ciąże, potem, to już tylko folik mama
napisał/a: shirleyka 2017-06-20 18:08
staray się o dziecko i biorę mama dha premium, sporo się naszukałam i nacztałam, PTG poleca branie dha, bo pomaga w rozwoju maluszka, z tego co słyszalam to nawet przy karmieniu piersią warto takie suplementy stosować, kwas foliowy bardzo ciężko przyjąć w dobrej dawce z jedzenia i są te mniej i bardziej wchanialne
napisał/a: tosia34 2017-06-26 11:11
Dokładnie kwas foliowy ciężko przyjąć w codziennym odżywianiu. Ja przez wszystkie 3 ciąże brałam z polecenia ginekologa również to mamaDHA i wszystko było ok maluszek rozwijał się prawidłowo. Ogólnie lekarz mi mówił że z witamin to jest najlepsze jakościowo
napisał/a: magdulanka 2017-07-23 13:28
Na pewno warto każdy pomysł dodatkowego suplementu skonsultować z własnym lekarzem. O ile kwas foliowy jest bardzo ważny i zalecany, to nadmiar witamin, (zresztą tak samo jak niedobór) może być groźny dla zdrowia. Zwłaszcza jeżeli dotyczy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K). Czytałam gdzieś o badaniach, któree mówiły, żeniewystarczające spożycie witaminy A osłabia układ immunologiczny dziecka, natomiast nadmiar witaminy A może prowadzić do wad wrodzonych centralnego układu nerwowego u dziecka.
Z tego względu na pewno warto zawsze zasięgnąć opinii lekarza.