Jak radzić sobie z suszą?

nie_mozliwa
napisał/a: nie_mozliwa 2017-01-17 10:57
Susza staje się coraz większym problememem ze względu na zmieniający się klimat. Jak można przewidywać, gdzie pojawi się zagrożenie? Jest to na pewno szczególnie istotne w przypadku rolników, których biznes i życie zależny jest właśnie od, czy rośliny będą miały odpowiednią ilość wody.
napisał/a: krystynka77 2017-01-17 16:09
Tak oczywiście jest, jednak teren upraw nie wysycha równomiernie. W jednym miejscu woda może zalegać, w drugim będzei jej brakować. Dlatego bardzo dobrze sprawdzają się odpowiednie systemy teledetekcji, które są w stanie wskazać miejsca, które wymagają nawadniania. TDla mnie to prawie science fiction, ale to dzieje się naprawdę.
napisał/a: sylwusia79 2017-01-19 10:18
Też właśnie czytałem o tym ostantio na stronie arcanagis i musze przyznać, że jestem pod wrażeniem. Wczoraj mi też koleżank z politechniki potwierdziła, że takie działania są nie tylko możliwe, ale też prowadzone na szeroką skalę u zachodnich sąsiadów. Jeśli chcesz być konkurencyjny jako rolnik, to na pewno konieczne jest zainwestowwanie w takie właśnie rozwiązania.
nie_mozliwa
napisał/a: nie_mozliwa 2017-01-19 16:11
Teraz się jeszcze wczytałem w podobne artykuły na tej stronie i okazuje się, że nawet można zaprogramować sobie drona, który nawodni te tereny, które są najbardziej wysuszone. Można też nawozić glebę tylko w tych miejscach, w których jest to wymagane.
malvvina
napisał/a: malvvina 2017-02-17 14:05
Niby wiedziałam, że po geografii można miec wpływ na rolnictwo i środowisko, ale nie wiedziałam, że aż tak dosłownie. Mam nadzieję, że ta technologia gis będzie coraz bardziej popularna, bo bardzo mi się podoba, że istnieje możliwość dowadniania pól dokładnie w tych miesjcach, w których to jest potrzebne i to samo z nawozami. Jest pod wrażeniem.
napisał/a: bananovelove 2017-02-23 11:08
A mnie bardzo się podoba to czasopismo, arcanagis, o których wcześniej wspomnielismy. czytałem tam właśnie o tym, że dzięki niemu można mieć również wpływ na ochronę szympansów w Tanzanii. Myślę, że to naprawdę imponujące
malvvina
napisał/a: malvvina 2017-02-23 15:50
Wow, tego się akurat nie spodziewałam. Muszę sobie tego artykułu poszukać, bo jest to bardzo interesujące. Mam nadzieję, że znajdę go na aracanagis bez problemu. Dzięki wielkie za polecenie tego czasopisam
napisał/a: aagatkaa 2017-03-09 10:21
Mnie się udało znaleźć o wiele więcej interesujących artykułów. Spodobały mi się przede wszysztkim te, które dotyczą ochrony środowiska.
napisał/a: lussi_lil 2017-03-10 12:23
Masz rację. Ja ostatnio czytałam artykul o tym, że za pomocą technologia gis pomaga w przywracaniu szympansów do ich naturalnych siedlisk. Tu jest bardzo fajny artykuł na ten temat: http://www.arcanagis.pl/geodesign-pomaga-przywracac-siedliska-szympansow-tanzanii/ . Świetnie, że tak można wykorzystywać technologię.
napisał/a: inkaj 2017-03-13 14:26
I w jaki sposób to niby ma działać?
napisał/a: lussi_lil 2017-03-14 15:42
Jakbyś sobie poczytał ten artykuł na arcanagis, to byś wiedział:) Generalnie chodzi o to, że zdjęcia satelitarne i oprogramowanie gis pozwala na naniesienie na mapę stref życia ludzi i szympansów. takie zdjęcia mają metrową dokładność. Dzięki tym danym można ustalić, które tereny są niezbędne do zycia dla szympansów i odpowiednio kształtowć tę przestrzeń.