Co do samoobrony dla szczupłej kobiety?

matylda855
napisał/a: matylda855 2016-09-03 19:48
Pytanie jak w temacie. Co wybrać do skutecznej samoobrony, w przypadku gdy jest się drobniutką kobietką? Gaz pieprzowy, paralizator, a może jeszcze coś innego? Doradźcie mi coś proszę, bo życie zmusza mnie do podjęcia wyboru... :(
PaulaKa
napisał/a: PaulaKa 2016-09-04 15:34
Pierwsze co przychodzi mi na myśl, to właśnie gaz pieprzowy, ale specjalistką w dziedzinie samoobrony kobiet nie jestem... Może warto poczytać sobie trochę na ten temat w necie, albo wybrać się do sklepu z akcesoriami do samoobrony, i poprosić o pomoc sprzedawcę. Na forum raczej nie znajdziesz dobrej odpowiedzi na tego typu pytanie...
cilsak
napisał/a: cilsak 2016-09-05 15:48
matylda855 napisal(a):Pytanie jak w temacie. Co wybrać do skutecznej samoobrony, w przypadku gdy jest się drobniutką kobietką? Gaz pieprzowy, paralizator, a może jeszcze coś innego? Doradźcie mi coś proszę, bo życie zmusza mnie do podjęcia wyboru... :(


Wątpię aby na forum ktoś byłby w stanie skutecznie doradzić ci w kwestii samoobrony. Lepiej poczytaj sobie jakieś artykuły na stronkach specjalistycznych, chociażby tu: http://skuteczna-samoobrona.pl/ na pewno więcej się tam dowiesz niż na forum. pozdrawiam
napisał/a: annix 2016-09-06 11:21
Gaz pieprzowy to chyba najlepsze rozwiazanie. Mozna go miec zawsze przy sobie i skutecznie moze odpedzic nagrzanego napastnika :)
matylda855
napisał/a: matylda855 2016-09-06 14:59
Dobra dziewczyny dzięki za informacje! Poczytałam sobie trochę na tej stronce co mi tu podesłaliście namiary, u chyba będę się ostatecznie decydować na gaz :) Z tego co piszą to będzie najlepsze rozwiązanie dla kogoś takiego jak ja :D
napisał/a: basia_12345 2016-09-07 09:24
Też pierwsze co mi się skojarzyło to gaz pieprzowy. Zmieści się w torebce bez problemu, nie jest ciężkie. Jednak najlepiej skierować się do sprzedawcy w takim sklepie z akcesoriami jak dziewczyny wcześniej mówiły. On doradzi co dla takiej kobiety jak Ty będzie najlepsze.
napisał/a: elizka1994 2016-10-08 13:03
Gaz pieprzowy wydaję się najlepszym wyborem ale polecam skontaktować się w tej sprawię z specjalistą ;)
napisał/a: karolinkax12 2016-10-08 13:35
Ja zawsze mam gaz łzawiący w torebce :D
milenakwiat
napisał/a: milenakwiat 2016-10-08 13:45
Ja się nie zabezpieczam żadnymi gazami ;) Ale dużo czytałam że najlepszy jest gaz pieprzowy
napisał/a: uzytkowa 2016-10-10 20:21
matylda855 napisal(a):Pytanie jak w temacie. Co wybrać do skutecznej samoobrony, w przypadku gdy jest się drobniutką kobietką? Gaz pieprzowy, paralizator, a może jeszcze coś innego? Doradźcie mi coś proszę, bo życie zmusza mnie do podjęcia wyboru... :(




Mysle, ze gaz pieprzowy to torebkowy MUST HAVE, a co wiecej hm.. moze szybka nauka kopniakow w czule miejsce? Pozdrawiam :)
napisał/a: s-abina 2016-10-11 11:37
Gaz pieprzowy to oczywiście jedno z rozwiązań ale co w przypadku gdy napastnik pozbawi nas dostępu do torebki lub niespodziewanie unieruchomi ręce? Ja polecam zapisać się do jakiejś szkoły walki. Umiejętności tam nabyte wraz z asortymentem typu gaz pieprzowy uczyniły zemnie całkiem niezłą że tak powiem fortecę. poznałam miejsca w które należy uderzyć by zdekoncentrować, rozkojarzyć, osłabić lub też powalić delikwenta. Oczywiście nie jestem jakąś tam zadymiarą, która od chwili pojęcia kilku technik wdaje się w bójki i gromi wszystkich na ulicy. Jednakże osobnicy, którzy nie są przygotowani na fakt, że 65 kilogramowa brunetka z loczkami na głowie, może skutecznie uporać się z napastnikiem mogą być wielce zdziwieni. Dodatkową zaletą treningów sztuk walki lub samoobrony jest to, że tego rodzaju aktywność angażuje pracę wszystkich partii mięśni, dzięki czemu pozbywamy się zbędnych kilogramów a nasze sylwetki zachowują idealne proporcje.