Synthos Award - konkurs na najlepszego chemika w Polsce

napisał/a: abednarz 2016-05-30 21:13
Może ktoś z Was słyszał o konkursie organizowanym przed Synthos (https://www.facebook.com/Synthos-518149281555044/)? Firma chce wyłonić najlepszego chemika w Polsce, ufundowałam bardzo wysoką nagrodę milion złotych. Jak sądzicie, jakie osiągnięcie zostanie uznana za najbardziej przydatne w rozwoju polskiej gospodarki?
napisał/a: milanowa 2016-05-31 00:12
Synthos inwestuje bardzo dużo pieniędzy w badania naukowe. Moim zdaniem taki konkurs to strzał w dziesiątkę, w ten sposób można zachęcić młodych ludzi do rozwijania się w dziedzinie chemii, poza tym to najlepszy sposób, aby wyłonić najlepszych naukowców.
napisał/a: kasia890 2016-05-31 16:10
Nagroda rzeczywiście jest wysoka, ale czy to wystarczy, żeby wypromować tą dziedzinę nauki? W sumie firma od lat współpracuje z polskimi naukowcami i wspiera rozwój przemysłu chemicznego. Miejmy nadzieję, że konkurs wyłoni najlepszych.
napisał/a: eleonor23 2016-06-12 22:41
Konkurs jest ciekawy, czytałam o nim artykuł. Nagroda robi wrażenie, ale taka kwota w nagrodę za badania naukowe, które mają wpływ na rozwój polskiej gospodarki jest jak najbardziej uzasadniona.
napisał/a: magda906 2016-07-27 15:15
Wyniki dopiero w lutym? Szkoda, że tak długo trzeba czekać, aż wyłonią zwycięzcę. Z drugiej strony nie ma się czemu dziwić, pewnie zgłosiło się dużo chętnych.
napisał/a: abednarz 2016-08-11 14:36
Wyniki będą znane w lutym, ale z tego, co wiem termin składania zgłoszeń został wydłużony o 3 miesiące, zobaczcie sobie informacje na stronie http://synthosaward.com/2016/07/29/do-31-pazdziernika-br-zostal-przedluzony-termin-skladania-zgloszen-w-konkursie-synthos-chemical-award .
napisał/a: milanowa 2016-09-09 16:50
Sprawdziłam z ciekawości jak to jest w patentami i prawami do wynalazku czy badań naukowcy i zostają one własnością kandydatów, także bardzo mnie to cieszy. Jest to jednoznaczne z tym, że Synthos naprawdę chce promować naukę, a nie zgarniać pomysły dla siebie.
napisał/a: marysia8383 2016-09-23 23:45
Dobrze, że zwycięzca może zrobić z wygraną co zechce. Być może dzięki organizacji takich konkursów więcej młodych ludzi zdecyduje się na rozpoczęcie badań naukowych i co ważniejsze nie będą od razu myśleć o emigracji.