marnowanie żywności

napisał/a: kobi_eta 2016-03-28 12:07
Ja staram się nie marnować, a jeśli już coś zostaje np z obiadu to daje mojemu pupilowi :)
napisał/a: ferrymama 2016-04-12 10:42
Najwięcej się marnuje jak robimy jakieś wielkie zakupy. Najlepiej kupować rzeczy na 1-2 dni. Wtedy tyle się nie wyrzuca.
napisał/a: sandra-krk 2016-04-13 13:56
No dobrze, ale czasem jak chcemy zaoszczedzic to kupujemy wiecej towaru, bo akurat jest w promocji..
napisał/a: vlad 2016-04-13 14:01
u mnei w domu zywnosc sie nie marnuje. Jak mi zostaje wiecej to rozdaje sąsiadom.
napisał/a: tukrecja 2016-04-13 14:43
vlad napisal(a):u mnei w domu zywnosc sie nie marnuje. Jak mi zostaje wiecej to rozdaje sąsiadom.
tyle sie w ogole slyszy i czyta o tych ludziach, co nie maja co do garnka wlozyc, ze naprawde szkoda gadac. A najgorsze jest wlasnie to, ze bardzo duzo zywnosci jest po prostu marnowanej. Nie wiem z czego to wynika, ale mnostwo ludzi wyzuca bardzo duzo jedzenia, choc mogliby to wszystko jakos lepiej zorganizowac. Nie wiem, moze robic mniejsze zakupy? no bo jak ktos kupi 10 jogurtow na tydzien i nie zje kilku z nich na czas, to sa one juz do wyrzucenia. No i potem te osoby je wyrzucaja na smietnik. Nie rozumiem takiego postepowania, bo przeciez mozna to jakos lepiej ogarnac
AnnaSun
napisał/a: AnnaSun 2016-04-20 10:40
Dla mnie koszmarem jest to, że można wywalać jedzenie...
napisał/a: misiatulisia 2016-06-30 17:55
mieszkam sama i przez to marnuję sporo jedzenia.. wkurza mnie to, staram się ograniczać zakupy, ale nie przewidzę wszystkiego
napisał/a: galama 2016-07-01 13:56
dokładnie szkoda, że nie ma prostych sposób na przekazanie żywności za nim się zepsuje gdy już zauważyliśmy że mamy jej za dużo
napisał/a: milagr1o11s 2016-07-07 16:39
niektorzy to juz z tym totalnie przesadzaja. Szczegolnie moja kuzynka. Zawsze jak z nia ide na zakupy to kupuje mnostwo rzeczy o dosc krotkim terminie spozycia. No i potem dziwi sie, ze sie jej popsulo i musiala wyrzucic. Bez sensu jest takie robienie, bo na calym swiecie jest mnostwo dzieci, ktore chodza glodne, a u nas w kraja bardzo ludzi sobie nic z tego nie robi no i wyrzuca ile popadnie. To samo jest z ubraniami, meblami. Ludziom niektorym sie chyba za dobrze powodzi i naprawde troche odbija im szajba. Ale mam nadzieje, ze w najblizszych latach to wszystko jakos zacznie normalniec, bo na razie to jest kpina w niektorych dziedzinach
napisał/a: zuzlonia 2016-07-11 13:11
ja się staram nie marnować, ale to się często nie udaje.
napisał/a: natalia96lub 2016-07-13 09:29
Ostatnio widziałam program w TVN24 o parze, która jeździła po 'śmietnikach' hipermarketów, wskakiwała na nie i wygrzebywała nieotworzoną, oryginalnie zapakowaną, nieprzeterminowaną żywność. Nie pamiętam ich insta ani kontaktu, ale po jednym wieczorze mieli zapas na prawie miesiąc i jeszcze rozdawali to znajomym, którzy chcieli wziąć. Nawet na Halloween dzieciom dawali po całej tabliczce czekolady, a nie po cukierku jak inni :D.