Wygraj zestaw kultowych szczotek do włosów!

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2016-03-03 12:42
Weź udział w naszym konkursie!

[CENTER][/CENTER]
[RIGHT]fot. materiały prasowe Michel Mercier

[/RIGHT]
Mając na myśli codzienną pielęgnację od razu przychodzi nam do głowy - czesanie. Z tym, my kobiety, mamy najwięcej problemów, zwłaszcza przy rozczesywaniu mokrych włosów. Codziennie powinno się szczotkować włosy przynajmniej 3 razy. Średnio tracimy około 100 włosów dziennie. Włosy należy czesząc włosy odpowiednio dobraną szczotką. Dzięki temu masujemy i stymulujemy skórę głowy. Odpowiednie i umiejętne rozczesywanie to podstawa pięknych i zdrowych włosów.

[CENTER][/CENTER]
[RIGHT]fot: materiały prasowe Michel Mercie

[/RIGHT]
Nagrody w konkursie:

Do wygrania jest 6 zestawów szczotek Michel Mercier. Każdy składa się ze szczotki kompaktowej i tradycyjnej z rączką.
[CENTER][/CENTER]

[LIST=1]
[*]do włosów cienkich – końcówki powinny być najbardziej elastyczne i miękkie, dzięki temu włosy będą rozczesywane w sposób delikatny i przyjemny dla skóry.
[*]do włosów normalnych – końcówki szczotki są elastyczne, średnio twarde, odpowiednio do struktury włosa. Idealnie pasują do włosów normalnych
[*]do włosów grubych – końcówki są najmniej elastyczne, bardziej twarde, ale dalej zakończone okrągłymi główkami, które nie ranią skóry, co pozwala bez trudu dotrzeć szczotce do nasady głowy, aby móc bez szarpania włosów delikatnie je rozczesać i masować skórę głowy.
[/LIST]


Zadanie konkursowe:

Stwórz kolaż, zrób zdjęcie lub nakręć film, w którym pokażesz nam, jak dbasz o swoje włosy. Pamiętaj, aby w odpowiedzi konkursowej napisać, jaki kolor szczotki chcesz otrzymać![CENTER]
[/CENTER]
UWAGA! Odpowiedź zamieść na naszym forum konkursowym. Aby wziąć udział w konkursie, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem – sprawdź jak to zrobić krok po kroku!

Konkurs trwa w dniach: 04.03 - 17.03. 2016

Regulamin konkursu

Więcej urodowych trików i porad:

Kosmetyki, na które nie ma sensu wydawać fortuny!
To nadal najmodniejszy trend w farbowaniu włosów.
Kosmetyki, które ułatwią codzienny makijaż
napisał/a: marzeobarce 2016-03-04 22:30
Natura to fajna babka! Była dla mnie miła i dała mi gęste, ciężkie i grube włosy. Niestety ofiarowała mi też sporą porowatość, więc moje włosy puszą się, jak tylko w „Wiadomościach” powiedzą, że będzie padać;) Do tego kilka miesięcy temu zamarzył mi się jasny blond (cytując moją przyjaciółkę: "Życie jest zbyt krótkie, by spędzić je w mysim blondzie” i od tej pory muszę czynić spory wysiłek, by moje włosy nie wyglądały jak makaron. Nieugotowany, wiecie, nieugotowane spaghetti;)
Najlepszym domowym sposobem ich regeneracji jest olejowanie olejkami naturalnymi, zimnotłoczonymi. Co drugie mycie podchodzę do mojej łazienkowej półeczki z milionem olejków, wybieram na chybił trafił jeden (arganowy, tamanu, kokosowy, lniany, z nasion malin, awokado) i wcieram we włosy. Po 1-2 godzinie myję włosy. Czasem olejki zostawiam na włosach na noc, mimo kręcącego nosem męża, że brudzę poduszki;)
Ponadto co dwa tygodnie uruchamiam mojego kosmetycznego McGyvera - spirulinę, czyli sproszkowane algi! Mieszam ją z wodą i kilkoma kroplami olejku (proporcje: jak-się-wleje) i taką zieloną maź trzymam na włosach do pół godziny. Spirulina zawiera bogactwo minerałów i naprawdę niesamowicie nawilża włosy! Gdy spirulina "wyjdzie" robię zamiennie maseczkę z żółtek i olejku rycynowego (1 żółtko, pół łyżeczki rycyny, zostawić na włosach na 20 minut).
No i płukanki! Absolutnie kocham płukankę octowo-pokrzywową, którą robię co 2-3 mycia. Robię napar z pokrzywy, dodaję łyżkę octu jabłkowego (na 1l płynu) i kończę taką płukanką mycie włosów. Nie zmywam!
I chyba nie jest źle, przynajmniej według męża (ale co on innego biedny ma powiedzieć;)

Marzy mi się szczotka RÓŻOWA:)

napisał/a: gosis1 2016-03-05 12:42
Stworzyłam kolaż, który pokazuje jakie preparaty używam, aby moje włosy były zdrowe i w dobrej formie. Mam włosy kręcone i częste używanie suszarki, prostownicy czy farbowanie przyczyniły się do ich złej formy oraz nadmiernego wypadania. Więc, aby je doprowadzić do lepszej kondycji stosuję szampon i odżywkę Macadamia Oil, Organix, gdyż przez moje włosy stały się przesuszone i słabe, a te preparaty, mimo, iż tanie nie są doskonale wspomagają ich regenerację. Również co miesiąc chodzę do fryzjera, który podcina zniszczone i rozdwojone końcówki. Staram się raz w tygodniu nakładać na nie maseczkę do włosów L'Oreal, która ma za zadanie je intensywnie nawilżać. Rozczesuje włosy naturalną szczotką drewnianą i czasem wspomagam się grzebieniem. Niestety, walka o piękne włosy trwa, ale jeśli ma się odpowiednie narzędzia i cierpliwość to nowe włosy będą rosły zdrowe i mam nadzieje, że naciesze się nimi bez nadmiernego ich obciążania czy problemu nadmiernego wypadania.
P.S. Szczotka zielona była by odpowiednia do moich włosów :)
anusia2004
napisał/a: anusia2004 2016-03-08 11:24
szczoteczka koloru zielonego

zawsze staram się dbać o włosy bo włosy to wizytówka mojej kobiecości po
1. odpowiednia dieta od wewnątrz warzywa, owoce , nabiał itp



po 22.
2. odpowiednie
2. odpowiednia pielęgnacja włosów w zależności od pary roku, - dobieranie szamponu i odżywki do włosów
3. raz w tygodniu maseczka domowego sposobu
4. odpowiedni dobór nakrycia głowy w zależności od pory roku
5. odpowiednia stylizacja, włosów suszenie, rozczesywanie, związywanie
napisał/a: brendi01 2016-03-08 15:16



Żeby moja pielęgnacja była jeszcze słodsza – wybieram różową szczotkę !

Moja grafika z pewnością mogła by zawisnąć w każdej łazience. Postanowiłam stworzyć swoje 6 kroków by uszczęśliwić swoje włosy. Dbam o nie każdego dnia, a pomaga mi w tym rozpisany plan na każdy dzień. Mój kalendarz to niesamowity przyjaciel – dzięki niemu nie zapominam o domowych maskach ani fryzjerze.
napisał/a: herbacianka 2016-03-08 16:00
My z Tito pielęgnujemy włosy tak:
[video]https://www.facebook.com/sowa.tito/videos/396327230553104/[/video]
czyli w nagrodę za systematyczne olejowanie Tito rozdaje buziaki! Pod ręcznikiem niezawodny olej lniany tłoczony na zimno. Używam od 3 miesięcy i uważam, że to są prawdziwe czary!

Prosimy o kolor zielony!
losannas
napisał/a: losannas 2016-03-10 19:42
Wybiera RÓŻ (nr 3), bo jak widać mam bardzo grube i gęste włosy. :) Waga nie kłamie - PONAD PÓŁ KILO SAMEGO WARKOCZA! :D

Dbam o nie na parę różnych sposobów:
- chronię przed słońcem - bo w przeciwnym razie będą łamliwe i wysuszone.
- myję raz na 4 dni, co jest zdrowe i dla włosów i dla skóry głowy i dla mnie (bo jakbym miała je myć codziennie, to bym ścięła "na jeża", albo zwariowała).
- zaplatam w warkocz - nie strzępią się dzięki temu, a mnie jest wygodnie. Śpię również w warkoczu, bo wtedy się nie plączą i lepiej układają.
- dobrze się odżywiam - dieta to podstawa!
- NIE prostuję, NIE suszę, NIE noszę turbanu, NIE myję gorącą wodą - tego włosy po prostu nienawidzą! :)

napisał/a: verlayah 2016-03-10 19:49

Witam, jak na razie pielęgnacja moich włosów jest przeciętna, ale między innymi dlatego aplikuję do tego konkursu, mając nadzieję, że się to zmieni ;). Włosy farbuję od dwóch lat, sama w domu, nawet nie mam preferowanej firmy. Szampon z tegoż powodu oczywiście do włosów farbowanych - tutaj już jest marka, Elseve. Bardzo przyjemny, dobry szampon. Odżywki od czasu do czasu, jak już się w tym domu jakoś znajdą. Regularnie podcinam i włosy suszę. Włosom na pewno pomaga też dobra dieta i dostarczanie odpowiednich witamin. Znajomi i rodzina nawet często dziwią się, że mam takie grube włosy, mimo bycia wegetarianką od dwóch lat :) Poprosiłabym zieloną trojkę :) Przesyłam kolaż może trochę odmienny, z lekka nawet artystyczny.
Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: anto3 2016-03-11 16:46
kolor niebieski byłby dla mnie idealny ;)
napisał/a: paulla777 2016-03-11 20:05
Chciałabym szczotkę niebieską :)

napisał/a: agf 2016-03-13 14:54
By mieć wSPAniałe włosy:

napisał/a: chmura99 2016-03-13 17:19


Pielęgnacja włosów to jak prawdziwa walka z wiatrakami. Całe szczęście, na moim pokładzie mam ze sobą sztab małych pomocników - a ten Wasz RÓŻOWY - zupełnie przypadł mi do gustu! Całkiem pasowałby do mojej ekipy! Może już wkrótce powiem: "Ahoj nowa przygodo?!" Kto wie! :)
[/SIZE]