Rozliczenie - PITy

napisał/a: azamag 2016-02-25 19:57
Każdy z Was otrzymał lub otrzyma na dniach PITa i niebawem przystąpi do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Mnie zawsze rozliczała ciocia niestety aktualnie trochę choruję i nie zamierzam zawracać ej tym głowy. Postanowiłam, że w tym roku sama się rozliczę :) Najpierw muszę poczytać i zapoznać się z tematem co i jak wyliczyć co mogę rozliczyć i na jakich zasadach przekazać swój 1% podatku na rzecz OPP http://thak.pl/jak-przekazac-1-podatku-w-zeznaniu-rocznym/. A Wy jak podchodzicie do rozliczeń? Sami je wykonujecie?
napisał/a: isana91 2016-03-06 20:42
Mi zawsze w rozliczeniu pomagała księgowa. W tym roku jednak zaryzykowałam i pobrałam program z http://www.pit-format.pl/rozlicz-darmowy-pit Okazało sie, ze wypełnienie PIT-u nie jest takie straszne jak mi się zawsze wydawało. Poszło szybko, nawet bardzo.
Program jest darmowy, można w nim wypełnić PIT 36, 37 i inne.
napisał/a: tosiaa30 2016-03-07 11:45
A inne sprawy księgowe to jak załatwiacie? Przydają się właśnie takie jak tu - programy księgowe dla biur rachunkowych? Każdy może sobie dać radę z ich obsługą?
napisał/a: jerrrrry 2016-03-07 12:20
ja mam w okolicy biuro rachunkowe, za roczne rozliczenie biorą 15 zł, więc po co się zagłębiać?
napisał/a: kozik262 2016-03-11 11:58
Ja rozliczam się za pomocą programu do PITów, a później wypełnione rozliczenie zanoszę do urzędu skarbowego. Jest też możliwość elektronicznego wysłania PIT, wtedy dostaniemy potwierdzenie odbioru.
napisał/a: emalienka12 2016-03-17 17:16
ja sama wykonuje rozliczenie pitów . kiedyś też zanosiłam do urzędu skarbowego , z tym ,ze pit miałam rozliczony przez ksiegową . Potem księgowa rozliczyła mi pit i wysłała drogą elektroniczną . wkońcu sama zaczęłam rozliczać się , korzystam z programu Pitax , bardzo przejrzysty program i i nie trzeba go instalowac na dysku , przez co nie zasmiecam sobie komputera dodatkowymi aplikacjami .
napisał/a: rabitera 2016-04-22 12:00
Tak naprawdę rozliczenie pit może wygląda groźnie, ale groźne nie jest. Mam dla Was trochę wiedzy https://1procent.wwf.pl/faq/program-pit-i-rozliczenie-pit-online-czy-moge-sie-rozliczyc-przez-internet Dzięki temu przestaniecie się bać i jeśli się jeszcze nie rozliczyliście, to przyjdzie Wam to znacznie łatwiej :)
martha_22
napisał/a: martha_22 2016-05-01 22:28
Wypełnienie PIT-37 faktycznie nie jest trudne. Sama korzystałam z programu, który oczywiście posiada rekomendację Ministerstwa Finansów, a konkretnie mam na myśli http://www.pit.pl/program-roczne . Jest to bardzo przyjazny program, w którym szybko można uwzględnić wszelkie ulgi i wysłać do Urzędu Skarbowego eDeklaracje. Generalnie w tym roku PITy 2016 załatwiłam dzięki niemu bardzo szybko.
napisał/a: mania74 2017-01-20 13:20
z programów do rozliczania pit to polecam tak jak emalienka12 , program Pitax . Bardzo prosty w obsłudze program . wszytsko dobrze oblicza . Szybko wysyła te deklaracje . Pamiętam w zeszłym roku wysyłałam chyba w piatek późnym wieczorem , tak oni to mieli chyba tak samo , otrzymałam UPO . potem do sprawdzenia , przeszlam sie w poniedziałek do urzędu skarbowego i się okazało ze wszytsko juz mieli
napisał/a: alkowa23 2017-02-21 15:31
Ja korzystam z Pitax już drugi raz . rozliczałam pit dla siebie i męża , dla taty , dla teściów ;) także warto ;) Wszytsko idzie sprawnie. Z tym ,ze jak np. rozliczacie osoby trzecie to musicie mieć ich wszystkie dane typu pesel itd. bo to jest wszytsko potrzebne , no i oczywiście kwote przychodu z zeszłego roku danego podatnika jak np. chcecie wysłać elektronicznie
napisał/a: KlasowaIga 2017-03-21 19:06
potwierdzam, też rozliczyłam sie przez pitax.pl jak i cala moja rodzina. wszystko bez zadnych problemow, szybciutko, sprawnie no i nie ma żadnego narzucania gdzie przekazac 1% jak na wielu innych stronkach.
napisał/a: beatka19 2017-03-30 19:58
No ja korzystając z pitax nie przekazywałam nigdzie żadnego procenta .Ja rozliczałam pit nie tylko pit 11 ale również pit 8c. w sumie liczyłam ten pit w łózku ;)