Jaki mam kupić fotelik?

napisał/a: goska_74 2016-02-24 14:09
Hej dziewczyny, jestem tu calkowicie nowa, dopiero co zalozylam konto, bo licze ze mi pomozecie- szukam fotelika dla swojego maluszka, ktory juz niedlugo sie narodzi :) :) mozecie mi pomóc? na co mam zwrocic uwagę przy wyborze? jakie są ceny? mam nadzieje ze jakas dobra duszyczka sie tutaj wypowie i mi pomoze! )
napisał/a: iza_bella 2016-03-05 22:19
A masz jakies ograniczenia budzetowe? Czesto jezdzicie? Moze zobacz cos z maxi cosi- ich foteliki sa porzadne i maja testy bezpieczenstwa adac- to dosc istotne przy kupnie fotelika
napisał/a: jeybe 2016-03-14 11:13
Podobnych wątków było już kilka,ale jeżeli chcesz abyśmy pomogli,to na początek sprecyzuj budżet jaki jesteś w stanie przeznaczyć na zakup fotelika dla dziecka i wtedy doradzimy kilka odpowiednich modeli :)
napisał/a: littlerosie 2016-03-30 22:57
Tez sklanialabym sie ku fotelikom z maxi cosi- bo zwyczajnie sa porzadnie, maja testy adac, gwarantuja bezpieczenstwo... ale daj znac jaki masz budzet jak pisze poprzedniczka.
napisał/a: adamowa 2016-04-04 18:18
Mój pierwszy fotelik to był jakiś tani chiński badziewi. Drugi Graco i z niego byłam zadowolona.
napisał/a: goska_74 2016-04-07 13:54
Tak, 600-700 to maks, nie wiem tez do konca jak ksztaltuja sie ceny foteliczkow. Ale na pewno wole dolozyc troche wiecej kasy i miec cos porzadnego niz kupowac pierwszy lepszy :) a powiedzcie mi jeszcze co z baza isofix? to jest potrzebne? o maxi cosi slyszalam, ale jestem zielona w temacie fotelikow, wiec licze na wasza pomoc
napisał/a: iza_bella 2016-04-10 22:29
Baza zwieksza bezpieczenstwo :) wiekszosc samochodow ma opcje montowania baz, musisz sprawdzic czy twoje auto tez ;) 600 zl to spora suma, mozesz poszalec :D my mielismy i fotelik i baze z maxi cosi, wiec akurat ta marke moge ci polecic, zreszta pisalam o tym juz wczesniej- porzadne wykonanie, gwarancja bezpieczenstwa i wysoka jakosc ;)
napisał/a: maria1992 2016-04-14 19:37
Lepiej wydać trochę więcej, ale postawić na sprawdzoną i bezpieczną markę. Tak jak piszą poprzedniczki - Maxi Cosi. Foteliki z tej firmy mają dożywotnią gwarancję i przodują w wynikach testów zderzeniowych. Poza tym taki markowy i solidny fotelik sprawdzi się również przy drugim dziecku lub przy odsprzedaży.
napisał/a: joanelka_90 2016-04-19 14:43
Ja kupuje jedynie foteliki z systemem Isofix, w aucie mam specjalne mocowanie dla takich fotelików, na tego typu zakupach nie ma co oszczędzać, w końcu mają chronić nasze najdroższe skarby.
napisał/a: agusaa_1988 2016-10-05 11:44
A ja polecam Lars'a
Fotelik faktycznie jest od 15-36kg ale sprawdza się również i w późniejszym czasie.
Górę ściągam i mam sam podeścik (siedzisko) nie wiem jak to fachowo brzmi ale siedzi maluch :)
Polecam :)

http://lionelo.com/shop/fotelik-samochodowy-lars/
napisał/a: malaska 2016-10-24 18:26
Ja kupiłam ostatnio z Fabryki Wafelków taki pokrowiec do fotelika z Jollein


Dałam 200zł, kolor miętowy, pasuje w sam raz, wg mnie bardzo dobry, ciepły i wytrzymały, co myślicie o takich dodatkowych rzeczach dla dziecka? 100% polar wiec bardzo ciepły.
napisał/a: magdulanka 2017-10-21 21:49
A kojarzycie może od jakiego wieku (albo wzrostu) można bezpiecznie zacząć stosować siedzisko? I czy takie siedzisko można już montować na przednim siedzeniu? Mam w samochodzie poduszkę z przodu i nie wiem, czy to nie będzie jakimś przeciwskazaniem też