Wygraj elegancki dzbanek filtrujący BRITA Marella!

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2015-12-16 12:07
Jak to zrobić?


fot. serwis prasowy BRITA

Co zrobić, aby cieszyć się smakiem ulubionej herbaty, bez nieapetycznego nalotu, jaki tworzy się czasami na jej powierzchni?

Dzięki dzbankom filtrującym BRITA, świeżą i czystą wodę, idealną do zimowych napojów, masz na wyciągnięcie ręki! Na bazie przefiltrowanej wody kranowej, jesteś w stanie stworzyć bardzo smaczne i apetyczne napoje. Kolorowy dzbanek BRITA Marella to pożyteczny, ale także mega designerski gadżet, który ozdobi Twój dom.

Jak go zdobyć?

Nagrody konkursowe


[LIST]
[*] 5 dzbanków filtrujących wodę BRITA Marella
[/LIST]

Kolory wysyłanych dzbanków będą losowe!

[CENTER]
[/CENTER]

Zadanie konkursowe


[CENTER] Podaj swój pomysł na pyszny, rozgrzewający napój na bazie wody filtrowanej!

[LEFT] Odpowiedź zamieść na naszym forum konkursowym.

Aby wziąć udział w konkursie, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem – sprawdź jak to zrobić krok po kroku! Nie zapomnij, by zapoznać się z regulaminem.
[/LEFT]
[LEFT]
Konkurs trwa w dniach: 18.12.2015-1.01.2016

[/LEFT]
[/CENTER]

Kilka słów o dzbanku filtrującym BRITA Marella


BRITA Marella to elegancki dzbanek filtrujący. Wygodę użytkowania zapewnia profilowany uchwyt oraz pokrywka z uchylną klapką wlewu wody, dzięki której można napełnić dzbanek bez konieczności zdejmowania pokrywki. Elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu (Memo) automatycznie przypomina o konieczności wymiany wkładu filtrującego co 4 tygodnie. Półprzezroczysty lejek umożliwia kontrolowanie tempa procesu filtracji. Dzbanek i lejek filtra można bezpiecznie myć w zmywarkach automatycznych.

[CENTER]
[/CENTER]

Wymienne wkłady MAXTRA to serce dzbanka filtrującego Marella. To dzięki nim woda staje się bardziej miękka, a herbata lepiej się wyparza. Jest to najnowsza generacja wkładów filtrujących.


Filtr zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne (piasek, rdza). Wymiennik jonowy redukuje twardość wody oraz wybrane metale ciężkie, takie jak ołów i miedź.
Węgiel aktywowany redukuje substancje wpływające negatywnie na zapach oraz smak wody kranowej takie jak chlor, wybrane pestycydy i zanieczyszczenia organiczne. Filtracja końcowa zatrzymuje najdrobniejsze zanieczyszczenia mechaniczne. [RIGHT] Na podstawie materiałów prasowych
[/RIGHT]
anusia2004
napisał/a: anusia2004 2015-12-18 11:33
uwielbiam ten napój rozgrzewający:
1. od 5-7 cm kawałka świeżego imbiru siekam na paseczki cieniutkie
2. dodaję 2 łyżeczki nasion kopru włoskiego
3. potem biorę na koniec łyżeczki kardamonu w proszku ( jeżeli ktoś ma to 4 ziarenka rozgniecionego )
4. 3 szklanki wody filtrowanej zagotowuję i zalewam nią ww. składniki umieszczone w dzbanku z sitkiem .
Pozostawiam na 10- minut.
Podaje z miętą i wyciśniętym sokiem z cytryny i 1 łyżeczka miodu.
lub
szczypta kurkumy
szczypta cynamonu
4-centymetrowy korzeń imbiru
3 szklanki wody filtrowanej

składniki włóż do zagotowanej w rondlu wody filtrowanej i pozostaw na małym ogniu około 10 minut, potem dodaj i łyżeczkę miodu
napisał/a: l4la 2015-12-18 12:39
Mój ulubiony napój rozgrzewający jest również dobrze pobudzający. Jest to kawa zalana zagotowaną wodą filtrowaną. Po krótkim czasie parzenia odcedzam fusy i do samej kawy dodaję odrobinę chilli, i oleju kokosowego. Jako osoba nie prowadząca samochodu dodaję też odrobinkę domowego likieru kokosowego. Taka kawa cudnie rozpala od środka i daje pozytywnego kopniaka. Zapach i smak kokosu pozytywnie nastraja w zimowe dni :)
napisał/a: smerfik1702 2015-12-18 16:37
Będzie to Gorączka zimowej nocy :)

Składniki:

1 litr soku jabłkowego
500 ml wody
1 pomarańcza
2 goździki
2 laski cynamonu
5-6 łyżek syropu malinowego
3 plasterki świeżego imbiru
po szczypcie cynamonu i imbiru
1 łyżka soku z cytryny

Imbir obieram i kroję na plasterki. Wyciskam sok z pomarańczy.Sok jabłkowy, wodę, sok z pomarańczy, cynamon, imbir, goździki - to wszystko zagotowuję. Aby wzmocnić smak można dodać po szczypcie sproszkowanego imbiru i cynamonu. Dodaję sok z cytryny i syrop malinowy. Mieszam i gorący napój nalewam do szklanek.
napisał/a: IskierkaO 2015-12-19 09:32
Wodę filtrowaną najczęściej stosuje do przyrządzania kawy,gdzie smak i aromat jest na prawdę nieziemski.Ostatnio jednak odkryłam zalety napoju rozgrzewającego na bazie imbiru i cytryny.

Imbir,cytryna ,1 łyżeczka miodu,listki mięty

Ok 5cm świeżego imbiru obieramy ze skórki i ścieramy na tarce o małych oczkach.Cytrynę myjemy i kroimy w plasterki.Imbir wrzucamy do dzbanka i zalewamy wrzącą filtrowana wodą.Odstawiamy na kilka minut aby nieco ostygła,potem dodajemy plasterki cytryn ,miód i listki mięty i jeszcze jak kto woli możemy dodać nieco soku z cytryny.Mieszamy i tak przygotowanym napojem możemy się delektować i rozgrzać w chłodne dni.
napisał/a: joanna0706 2015-12-19 11:21
Witam moje poprzedniczki opisywały iż dodają różne przyprawy korzenne ale z doświadczenia wiem że nie każdy lubi takie przyprawy i nie zawsze się chce po przyjściu z podwórka zmarzniętemu czekać aż zaparzy się taka herbatka co musi trwać około 15 minut a i jeszcze szukać tych specyfików po całej kuczni.Dlatego ja zawsze zaparzam zwykłą herbatę dodaje plasterek cytryny i sok malinowy z lipą (najlepiej Herbapol) pije póki gorąca.To super rozgrzewa i tak już ustrzegłam się kilku przeziębień,a do tego jeżeli by to była woda przefiltrowana w dzbanku to afrodyzjak gwarantowany.
napisał/a: koliber31 2015-12-19 16:40
Mam pyszny, prosty przepis na rozgrzewający napój. Jest idealny na jesienne i zimowe wieczory. W dodatku prosty w przygotowaniu, szybki, tani i nie wymagający zbyt wielu składników. Rozgrzewa organizm od środka, zapewnia ciepło, dodaje energii i pysznie smakuje. Moim niezawodnym sposobem na rozgrzanie zawsze była herbata. Najczęściej piłam zieloną, czarną z dodatkiem cytryny, soku lub pigwy. Ostatnio mama poleciła mi przepis na herbatę z dodatkiem przypraw korzennych. Dla takiego zmarzlucha jak ja jest niezastąpiona zimą bo często marzną mi stopy i dłonie, szybko się wychładzam i "zimno mi od środka".

Do jej przygotowania potrzebujemy parę ziaren pieprzu, 2 goździki, trochę imbiru, trochę cynamonu, 2 zmielone ziarna kardamonu, 350 ml mleka sojowego, 350 ml czystej, filtrowanej wody, 3 łyżeczki herbaty liściastej, trochę słodu ryżowego.

Mleko z wodą gotujemy, dodajemy herbatę i przyprawy, znów gotujemy, następnie dodajemy syrop, słód lub cukier i podgrzewamy 3 minuty po czym przez sitko przelewamy do szklanek. Możemy dodać odrobinę cytryny.

Ta herbata ogrzewa organizm, poprawia termoregulacje organizmu, ma działanie bakteriobójcze i wzmacnia układ pokarmowy no i oczywiście jest pyszna- idealna na zimowe wieczory:)

Przepisów z wykorzystanim wody filtrowanej jest mnóstwo- ja podałam mój ulubiony. Jest łatwy i szybki w przygotowaniu. Do tego trochę nietypowy i smaczny. Warto pić czystą, filtrowaną wodę. Posiłki i napoje są wtedy o wiele smaczniejsze i zdrowsze. Taki dzbanek bardzo by mi się przydał i zachęcał by mnie do eksperymentowania w kuchni oraz do poszukiwania nowych, ciekawych smaków.
napisał/a: perfumyfm2 2015-12-20 17:31
O tej porze roku nie ma nic lepszego niż rozgrzewający przeciwzapalny napój imbirowy. Polecam go szczególnie osobom, które lubią naturalne i zdrowe metody leczenia.
Składniki (na 2 kubki):
2 szklanki wody
1/2 łyżeczki kurkumy
1/2 łyżki cynamonu
2 – 3 cm kawałek imbiru – pokrojony na plasterki
1 – 2 łyżki miodu
2 – 3 łyżki soku z cytryny

Wykonanie:
W małym rondelku podgrzej wodę. Ważne, by nie doprowadzić jej do wrzenia. Ostudzoną przefiltrować w dzbanku. Odlej do garnuszka, dodaj kurkumę, cynamon, imbir, mód i sok z cytryny, całość wymieszaj. Rondel przykryj pokrywką i podrzej. Odstaw na około 5 minut. Po tym czasie napój jest gotowy do spożycia. Zyczę smacznego !
napisał/a: wrozka88 2015-12-21 15:34
Magiczny przepis kryje się we włożonych uczuciach - z sercem podanej, magicznej herbatki dla osoby ukochanej.

Potrzebuję torebkę zwykłej, czarnej herbaty i goździków szczyptę żeby poczuć aromaty. Dodać odrobinę kardamonu, aby zmysły obudziło i na koniec soku malinowego, żeby słodko się ją piło...

Tak oto przygotowaną podać w kubku ulubiony, będzie idealna na sen zimowy - wyśniony...

napisał/a: kinga1109 2015-12-22 11:31
Ten napój idealnie nadaje się na chłodne, zimowo-jesienne wieczory. Razem z dobrą książką sprawia, że czas staje w miejscu a wszelkie problemy przestają mieć znaczenie... A o to mój niezawodny przepis:

1. Szklanka wody filtrowanej;
2. Dwie kostki gorzkiej czekolady, min. 75%;
3. Szczypta cynamonu, imbiru, mielonych goździków, chilli- dla odważnych ;);
4. Łyżka miodu;
5. I najważniejsze- duuużo serca włożonego w przygotowanie :)

A sposób przyrządzenia jest banalnie prosty- Zagotować wodę, rozpuścić w niej czekoladę, przyprawy i miód. Wszystko przelać do dużego kubka i pić! :)
napisał/a: anetkaaa5355 2015-12-23 08:28
Mój sposób na pyszną i rozgrzewającą herbatę z pomarańczami to 1 łyżeczka miodu , szczypta cynamonu , 3 goździki , 3 krążki pomarańczy ze skórką i czarna herbata w torebce lub liściasta . W osobnym naczyniu zaparzam herbatę zalewając ją wodą filtrowaną . Dzięki temu herbata zaparzy się lepiej, nie będzie na niej oleistego, gorzkiego osadu i będzie miała przejrzysty kolor. Do dużego kubka daję 3 krążki pomarańczy (przed pokrojeniem pomarańczy trzeba sparzyć ją gorącą wodą), posypuje cynamonem i dodaje goździki. Zalewam wszystko herbatą. Ja lubię słodką herbatę więc dodaję jeszcze miód . Taka herbata jest idealna na rozgrzanie a do tego jak pysznie smakuje :)
napisał/a: reni95 2015-12-23 10:19
Najlepiej rozgrzewająca herbata to Masala Czaj, jest niezwykle aromatycznym, pysznym, pożywnym i relaksującym napojem przyrządzanym na indyjski sposób. Podstawowymi składnikami, które wpływają na najlepszy smak to mleko, mocna czarna kawa i dużo pobudzających przypraw. Do tegosłodycz cukru lub miodu. Przygotowanie: do rondla wlewamy dwie szklanki wody (wcześniej przefiltrowanej w dzbanku BRITTA) , dodajemy przyprawy (pół łyżeczki świeżo zmielonego zielonego kardamonu, kilka ubitych w moździerzu goździków, zmielony mały kawałek kory cynamonu, szczyptę: gałki muszkatołowej , suszonego imbiru, czarnego pieprzu oraz kilka plasterków świeżego imbiru) oraz trzy łyżeczki czarnej herbaty. Wszystko gotujemy na wolnym ogniu. Gdy będzie wrzało, dodajemy szklankę mleka. I znowu zagotowujemy. Przed podaniem przecedzamy wszystko przez sitko i słodzimy do smaku cukrem lub miodem. Jest przepyszny i do tego rozgrzewający, idealny po powrocie z uczelni w zimne, zimowe wieczory. :D