Ile może kosztować generalny remont mieszkania

bertelen
napisał/a: bertelen 2015-08-25 06:19
Pisząc generalny mam na myśli kompleksową wymianę paneli podłogowych, płytek, terakoty, wanny, umywalek, przeróbka instalacji hydraulicznej i elektrycznej, gładzie itd.
Planujemy przeznaczyć na to około 60 tys zł i zastanawiamy się czy to nie za mało?
napisał/a: mellea 2015-08-25 09:51
Ile może kosztować generalny remont mieszkania Zależy jaki metraż ma dane mieszkanie.Również przeprowadzaliśmy taki generalny remont i nam tyle absolutnie wystarczyło. Mieszkanie niewielkie. 3 pokoje oraz 62 m2. Możesz sobie zawsze wyliczyć to tutaj: http://kb.pl/teksty/2015/10/22/ile-kosztuje-generalny-remont-mieszkania-sprawdzamy-po-pomieszczeniach/ Na stronie masz artykuł o tym ile może kosztować generalny remont mieszkania w konkretnych pomieszczeniach. Na dole jest również konkretna rozpiska każdego elementu remontowego.
napisał/a: alicja_1453 2015-09-02 11:47
Wszystko co chcesz zrobić należy wyliczyć. Dodaj do tego fachowca i narzędzia oraz środki do sprzątania. Jeśli jakiś większy remont to bez grubego portfela nie ma co się zabierać.
napisał/a: kineles 2015-09-18 08:50
Zależy ile metrów mieszkania, co chcesz remontować dużo czynników, najlepiej będzie wziąć firmę remontową i wezwać ją na wycenę , wtedy wszystko będziesz wiedziała dokładnie, ile remont ile materiały, przez forum nigdy się nie dowiesz.
_______________________
szamba ekologiczne poznań - sprawdź
napisał/a: arni_85 2015-09-18 13:34
To jest zbyt ogólne pytanie, ażeby dało się na nie dobrze odpowiedzieć.
napisał/a: saraz 2015-10-01 11:42
Na pewno kredyt jest konieczny? Może da się to rozwiązać inaczej. My długo remontowaliśmy czasem klneliśmy ale dało radę bez obciążeń finansowych. Teraz jeszcze kończymy pokój dzieci. W sumie położymy fototapete Pixers i skręcimy nowe meble i będzie jak chcieli. Czasem warto sobie czegoś odmówić i poczekać ale jednak zrobić za własną kasę.
napisał/a: kmorawka 2015-10-02 09:36
60 tyś powinno starczyć, na samą łazienkę musisz przeznaczyć jakieś 15 tyś, elektryka to coś koło 5tyś jak nie więcej, szukaj okazji jeśli chodzi o materiały to zaoszczędzisz
napisał/a: czarownica22 2015-10-16 13:25
Do remontowego budżetu musisz też doliczyć wydatki na odpowiednie narzędzia. Podstawa to różnego rodzaju mierniki i sprzęt niezbędny przy remoncie. Popatrz moze, na to co mają w tym sklepie http://dmtrade.pl/index.html , powinnaś znaleźć tam, wszystko. Jeżeli jednak chodzi o mierniki to te marki Peaktech , będa się najlepiej sprawowały.
napisał/a: Annais 2015-10-20 14:54
Nie mam pojęcia, dlatego ja chce uciec ze starego żeby nie remontować, po części serio mówię.
napisał/a: macinka 2015-10-21 18:12
Właśnie jesteśmy na etapie generalnego remontu mieszkania. Zatrudniliśmy ekipę remontową, do wywozu nieczystości zatrudniliśmy firmę Pewex z Warszawy. Wydaliśmy już sporo pieniędzy na materiały, nawet nie chcę myśleć ile pochłonie nas wynagrodzenie ekipy budowlanej...
napisał/a: hubladu 2016-02-04 03:02
Też chętnie się dowiem. Bo nie wiem, czy zabierać się za remont wnętrza, czy położyć płytki fasadowe, o których marzę.
napisał/a: ewelina338 2016-03-11 11:35
Dziewczyny, mąż chce zainstalować nowe ogrzewanie w domu, a ja wspomniałam o klimatyzacji to powiedział, że pompa ciepła potrafi też chłodzić latem :O. Któraś ma takie coś zamontowane? http://instaltechnik.pl/ tam mają jakieś 3 rodzaje, który będzie najlepszy?